SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sporty walki (również) dla kobiet - Warszawa

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1399

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22
Hej,

zastanawiam się nad trenowaniem sportów walki. Zawsze mnie to w jakiś sposób pociągało, ale nigdy wcześniej się nie zdecydowałam. Mam 28 lat i nieco lepsze warunki fizyczne od przeciętej kobiety (179 cm i 65-70 kg, dość długie kończyny górne i dolne ;)), aczkolwiek obecnie moja kondycja/siła/sprawność jest na bardzo nędznym poziomie + mam skoliozę (nie wiem czy ma to znaczenie). Moja główna motywacja to praktyczne poznanie sportów walki (miałam parę razy do czynienia np. z zajęciami z kick-boxingu i bardzo mnie taki wysiłek 'uspokajał' i przyjemnie rozładowywał napięcie i energię) + nie ukrywam, że istotna jest też kwestia samoobrony. Chciałabym poznać techniki, które w razie problemu pomogłyby mi w kiepskiej sytuacji (uprzedzając uwagi - doskonale wiem, że z większością mężczyzn tak czy owak nie będę mieć szans, mimo to zależy mi na możliwie największym zmaksymalizowaniu moich szans na 'przetrwanie').

Co polecacie na start? Jeżeli zupełnie nie mam kondycji, najpierw połazić na siłownię przez jakiś czas, zanim zacznę w ogóle pchać się na zajęcia ze sportów walki? Polecacie konkretne miejsca w Warszawie (najlepiej Mokotów/Śródmieście, ew. okolice)? Zależy mi też żeby na takie zajęcia chodziły kobiety (nie chcę pchać się będąc totalnie zieloną do grupy typowo męskiej - szczególnie, że wiem, że mężczyźni niekoniecznie preferują ćwiczenie z kobietami).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Na start polecił bym znaleźć sobie jakąś koleżankę, albo kilka i pójść w miejsce gdzie macie najbliżej... W tedy ćwiczeń damsko męskich raczej nie będzie. A to, że nie ma się kondycji czy siły to żaden problem, bo każdy musi gdzieś zacząć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22
Niestety nie znam żadnej innej dziewczyny, która chciałaby zacząć ćwiczyć w ten sposób. Dlatego jestem ciekawa, czy ktoś kojarzy tu dobre grupy kobiece/mieszane w Warszawie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
W Gorilli w grupie intro i początkującej na BJJ jest dużo dziewczyn.W Legia Fight Club na zajęcia z boksu albo bjj też przychodzą dziewczyny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Kondycje zbudujesz na treningu, jednak gdy po kilku tygodniach nie zauwazysz polepszenia kondycji, to po treningu poskacz na skakance. Mozesz tez robic funkcjonalny, crossfit co kolowiek, ale zeby bylo pod sztuki walki.

Trening z kobietami na poczatek to nie jest dobry pomysl. Jak juz ogarniesz troche, to mozesz wtedy w tygodniu robic sobie 1 sesje z koolezanka, zeby odpoczac po ciezkim treningiem lub sparingiem. Zeby miec solidna baze, trzeba ciezko na poczatku trenowac ;)

W BJJ mozesz kulac sie z koolezankami, robie tez chetnie. Z mojego doswiadczenia wynika, ze kobieta bjj lepiej wychodzi niz stojka.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
W LFC w soboty sa zajecia tajskiego boksu tylko dla kobiet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22
Super, dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi! LFC wygląda całkiem nieźle - tam spróbuję zacząć. :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wun Hop Kuen Do

Następny temat

lewy prawy z krokiem w przód

WHEY premium