SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sporty walki a suplementacja

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2774

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 475
Witam, chciałbym poznać Państwa opinie na temat suplementacji w sportach walki. Dodam że sam trenuje na sucho robiąc w tygodniu 10 jednostek treningowych ( 2 treningi dziennie ) i mam dosyć duży problem z regeneracją mięśni po wysiłku. Trener polecił mi aby zaczął stosować suplementację podesłał mi także listę produktów ... Nie wiem czy to istotnę ale z racji że nie jestem zbyt doświadczony w tym temacie zamieszczam ją tutaj.
Pozdrawiam oraz proszę o porady :)
- OLIMP VITA-MIN MULTIPLE SPORT
- ALLNUTRITION CREATINE MUSCLE MAX
- SFD POWER UP CARBO
- ALLNUTRITION BCAA MAX SUPPORT
- ALLNUTRITION WHEY PROTEIN
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
elduce
Najlepszy byłby dojrzały banan, daktyle, czy nawet ugotowany ziemniak, ale jak masz zwrotkę po batoniku, to po tym pewnie też. No i nie wiem czy nie zalegało by to w żołądku podczas walki. Może właśnie taki szejk na bazie wody kokosowej z bananem, awokadao, i odżywką białkową? Ewentualnie, właśnie carbo, czy żel energetyczny, ale to cukry proste i sprawdź czy nie miałbyś zaraz zjazdu od wyrzutu insuliny. Ogólnie jestem przeciwnikiem carbo i żeli...


Dziękuje za odpowiedź. Banana ostatnio spróbowałem i to nie jest dobre rozwiązanie. Odbijało mi sie przez całą walkę, aż się sędzia i przeciwnik dziwnie patrzyli.




Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2/5/2018 2:37:11 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Dieta, sen dopięte?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 475
Dieta, posiłki o regularnych godzinach 3-4 dziennie ( w szkole i przed treningiem lekkie posiłki natomiast później jem aby zapewnić organizmowi przewidywaną dawkę kcla ) ze snem różnie bywa w tygodniu 8 godzin to minimum, natomiast w weekendy pozwalam sobie na relaks więc od 9 do 11


Zmieniony przez - isperia w dniu 2018-02-02 22:48:42
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Jeżeli chodzi o witaminy to bym rotował te witaminki z olimpa z omega gold z olimpa i witamina D3+K2 Dr. Jacobs. Przed treningiem Jakieś bcaa + jabłczan kreatyny (polecam, TCM Xplode z Olimpa) + ewentualnie jak jestes mocno zajechany jakaś beta alanina, ale nie przesadzaj. Po treningu zapodaj zmielonego banan, awokado z odżywka białkową i szczytptę cynamon CEJLOŃSKIEGO, ewentualnie żółtkiem jajka. Przed snem MZB z Olimpu.
No i moja rada 3 tygodnie ciężkie (normalne), 1 luźny, co jakiś czas zrób totalne roztrenowanie. Tak samo z odżywkami jedziesz trzy trzy miesiące, odstaw potem na jeden dwa. Takie moje zdanie. Generalnie jak masz jechać non stop 10 jednostek treningowych to nie ma bata, żebyś się nie zajechał.


Zmieniony przez - elduce w dniu 2018-02-02 23:04:47
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
A i bardzo ważne. Carbo bym odpuściła na rzecz jabłka z ryżem i cynamonem, bananów, czy nawet suszonych daktyli. Bez sensu pic cukier...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 475
Dziękuje za profesjonalną i bardzo rzeczową opinie oraz wytłumaczenie wszystkiego krok po kroku, wychodzi na to że bez tych wszystkich suplementów też da się funkcjonować a jeżeli już to wybrać tylko nieliczne. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Do profesjonalnej to jej daleko:) Generalnie jestem za tym żeby brac jak najmnej supli, unikac carbo i przedtreningówek. Na ewno polecam omede 3, witaminę d3 + k2 i ZMA/MZB przed sem. Ale przy takim obciążeniu treningowym, rzeczywiście jakieś bcaa, czy nawet kreatyna może być przydatna. No i są to stosunkowo bezpieczne, przebadane suple.


Zmieniony przez - elduce w dniu 2018-02-02 23:28:51
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
A i przy takim obciążeniu treningowym, to zrób raz na jakiś czas porządne badania krwi, czy nawet hormonów, pogadaj z lekarzem rodzinnym, pewnie będzie trzeba dopłać, ale lepiej zapobiegać niż leczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
https://www.sfd.pl/[ART]Suplementacja_w_sportach_walki_by_faftaq-t395344.html

carbo białko jak masz braki w odzywianiu

zamaist creatyny dałbym beta alanine albo razem oba zastosował. Jak fundusze ograniczone to z carba zrezygnować a dać kreatyne i BA

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 475
Z badaniami nie problem ostatnio robiłem wszystko przed mistrzostwami Polski i wszystko jest w porządku, chodzi o to że postanowiłem dowiedzieć się o supelmentacji przez duże problemy z regeneracją nawet jeżeli czuję się wyspany i tak występuje efekt zmęczenia. Do tego występują spadki na wadze, często robię treningi wytrzymałościowe oraz szybkościowe i po 3 jednostkach treningowych z mojej standardowe wagi 77 kg potrafi zejść od tak do 74 ... Jestem wtedy wychudzony jak po wyjściu z Oświęcimia ale to już inna kwestia. A co do białka trener polecił mi je ponieważ po spadkach wagi widać spadki w umięśnieniu np. jesienią klata 107 cm w obwodzie a biceps 38.5 teraz jest 2 cm różnicy co według mnie jest tragicznym wynikiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
isperia
Witam, chciałbym poznać Państwa opinie na temat suplementacji w sportach walki.[..]


Bardzo dziękuję za stworzenie tego wątku, ja mam problem z suplementacja w czasie zawodów. Walczę bardzo intensywnie, siłowo, staram sie cały czas wywierać presję na przeciwniku i atakować. Często nie jestem w stanie zregenerować sie pomiedzy walkami i w trzeciej - czwartej walce po dwóch minutach usztywniam się i odcina mi prąd. Koledzy jedzą w czasie przerw różne batoniki energetyczne, ale ja nie mogę, od razu chce mi sie rzygać. Tzn. przed zawodami moge je jeść, ale nie pomiędzy walkami. Moze ktoś zetknął się z podobnym problemem i zna rozwiązanie?


Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2/4/2018 4:04:31 PM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z KALAH System, prowadzący Idan Abolnik, marzec 2018

Następny temat

badania do wojska

WHEY premium