SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sporty Zimowe

temat działu:

Aktualności - Kulturystyka i Fitness

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1730

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tego jeszcze nie bylo byly oddzielne posty ale moim zdaniem przy takich sportach ktore nie ciesza sie zbytnia popularnoscia mozna zrobic ogolne posty dla kilku sportow.
Bede tu wklejal wszystkie najnowsze wiadomosci dotyczace sportow zimowych

#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Austriak Heinz Kuttin rozpoczął pierwsze zgrupowanie drugiej kadry skoczków w Zakopanem.


- Polacy szukali w Austrii trenera, więc się zgodziłem. Chciałbym teraz być trenerem młodzieży, a w przyszłości - pierwszym trenerem reprezentacji. Jak nie w Polsce, to gdzie indziej - mówi Kuttin.

- W strukturach Austrii mam mniejsze szanse na to, aby dojść kiedyś do funkcji głównego trenera. Kontrakt w Polsce nie został jeszcze podpisany, ale już jest uzgodniony. Będę tu pracował w spokoju przez trzy lata. W Austrii nie byłoby to możliwe. Cieszę się z pracy w Polsce. Z moim asystentem, Łukaszem Kruczkiem, mam dobry kontakt. Jestem przekonany, że będę miał dużo radości z tej pracy.

- Do olimpiady zostanę tutaj, w Zakopanem. Natomiast najbliższe treningi czekają nas w Villach w Austrii, potem znów w Zakopanem i wreszcie w Niemczech. Żeby było różnorodnie. W Zakopanem jeszcze zbyt wiele nie widziałem, ale spacerowałem już po mieście i spodobało mi się. Bardzo też dobrze skacze się na tutejszej średniej skoczni.

- Różnie to bywało z Austrią. Ostatnie lata wcale nie były dla nas dobre. Owszem, ostatni rok się udał, ale igrzyska olimpijskie - nie. A to, że mamy wielu dobrych zawodników, wynika z systemu. Od chłopca aż do reprezentacji A wszyscy pracują zgodnie z tym systemem. A pracować trzeba w sposób ciągły, przez 3-4 lata. Dopiero taki okres pozwala właściwie oceniać efekty.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pierwszy trener reprezentacji Apoloniusz Tajner jest zadowolony z formy podopiecznych i z tego, że podczas niedzielnego Pucharu Prezesa TZN w Zakopanem młodzież zaszła asom za skórę.


- W Zakopanem kadrowicze oddali po około pięćdziesiąt skoków. Niekiedy 90-metrowych. Najwięcej takich wykonał Adam Małysz, chociaż jako jedyny skakał z najniższego rozbiegu - mówi Apoloniusz Tajner.

W sobotę reprezentacja rusza do Ramsau w Austrii na zgrupowanie treningowe. W połowie zgrupowania w Ramsau nastąpi pierwszy rozdział w kadrze. Marcin Bachleda, Tomasz Pochwała, Tomisław Tajner i Grzegorz Sobczyk pojadą do Słowenii na pierwsze starty w Pucharze Kontynentalnym. Małysz z Robertem Mateją nadal będą trenować.

- Adam latem nie wystartuje za granicą - przypomina Apoloniusz Tajner ustalone wcześniej plany. - Będzie głodny rywalizacji, trzeba go trzymać na uwięzi jak narowistego konia. Ale musi czekać do pierwszych zawodów na śniegu. Na pewno nie straci motywacji po trzech zwycięskich Pucharach Świata.

Serce trenera jest jakby spokojniejsze przed kolejną zimą: - Dopiero teraz, po trzecim sezonie, dociera do mnie tak naprawdę, co działo się przez trzy minione zimy. Na pewno sytuacja jest inna niż rok temu. Wtedy mówiono, że po dwóch sezonach sukcesy się skończą. Teraz, po trzecim zwycięskim, jesteśmy niczym firma z referencjami.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2 lipca około godz. 17.50 znany będzie organizator 21. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku. Członkowie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego wybiorą gospodarza tych zawodów na sesji MKOl w Pradze.


O prawo organizacji igrzysk ubiegają się: Vancouver (Kanada), Salzburg (Austria) oraz Pyeongchang (Korea Południowa). W takiej kolejności odbędzie się w stolicy Czech ostatnia prezentacja kandydatów.

Wspomniana trójka została wybrana w sierpniu ubiegłego roku spośród ośmiu miast. Z rywalizacji odpadły: Jaca (Hiszpania), Harbin (Chiny), Andorra La Vella, Sarajewo oraz Berno.

Ze 126 członków MKOl do głosowania uprawnionych jest 118. W głosowaniu nie będą mogli brać udziału członkowie MKOl z Korei Południowej: Un Yong Kim, Kun Hee Lee i Young Sung Park, Kanadyjczycy: Charmaine Crooks, Paul F. Henderson i Richard Pound oraz Austriak Leo Wallner, a także zawieszony w prawach członkach MKOl Indonezyjczyk Mohamad Hasan.

Organizator Zimowych Igrzysk Olimpijskich-2010 może zostać wybrany już w pierwszej turze, jeśli uzyska 60 głosów w sytuacji gdy w głosowaniu uczestniczyć będzie 118 członków.

Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie zdobędzie większości, do drugiej, decydującej przejdą dwaj z największą liczbą głosów.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W sobotę prowadzona przez trenera Apoloniusza Tajnera reprezentacja skoczków narciarskich wyjeżdża na tygodniowe zgrupowanie do austriackiego Ramsau.


Do środy Adam Małysz, Robert Mateja, Tomasz Pochwała, Marcin Bachleda, Tomisław Tajner i Grzegorz Sobczyk będą trenowali wspólnie na obiekcie K90. Oprócz trenera Tajnera towarzyszyć im będą: jego asystent Piotr Fijas, biomechanik Piotr Krężałek i fizjoterapeuta Jakub Michalczuk.

"Zawodnicy będą trenować od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. Na każdej z sesji oddadzą po sześć - osiem skoków. Cały cykl przejdą tylko Małysz z Mateją, którzy nie biorą udziału w letnim Grand Prix" - powiedział Apoloniusz Tajner.

Pozostali skoczkowie w środę razem z trenerem Fijasem pojadą do słoweńskiego Velenje, gdzie w piątek i sobotę startują w Pucharze Kontynentalnym.

Na połowę lipca zaplanowano kolejny etap przygotowań do sezonu zimowego. Małysz i Mateja wyjadą na treningi do austriackiego Stams i Innsbrucku, a pozostała czwórka kadrowiczów weźmie udział w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Calgary i Salt Lake City.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeden z najlepszych narciarzy alpejskich świata, Austriak Hermann Maier postanowił spróbować swoich sił w kolarstwie. 5 lipca zamierza wystartować w prologu wyścigu Tour de France.


Austriacki narciarz wyruszy na trasę liczącego sześć i pół kilometra prologu trzy minuty przed pierwszym kolarzem.

Maier, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej PŚ, miał blisko półtoraroczną przerwę w startach, spowodowaną wypadkiem motocyklowym jakiego doznał w sierpniu 2001 roku pod Salzburgiem. W wyniku poważnych obrażeń mięśni i złamania prawej nogi groziła mu nawet amputacja.

Po wielomiesięcznej rehabilitacji, wrócił jednak na alpejskie stoki. W tym roku zdobył srebrny medal w supergigancie na mistrzostwach świata w Sankt Moritz.



#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fiński skoczek Ville Kantee był objawieniem konkursów w niemieckim Willingen w sezonie 2000/2001, kiedy to w sobotnich zawodach zajął 10. miejsce, by w niedzielę pokonać całą światową czołówką z Adamem Małyszem włącznie - pisze "Dziennik Polski".


Później jednak zawodnik ten zniknął na jakiś czas, a w minionym sezonie pojawiał się na skoczniach sporadycznie.

"Miałem przykry wypadek w lecie 2002 roku, skoczyłem z tarasu domu, niby z niewielkiej wysokości - ok. półtora metra, ale poślizgnąłem się na gałęzi, upadłem i doznałem urazy łokcia. Wyglądało to początkowo niewinnie, ale uraz okazał się groźny, długo trwało leczenie. Straciłem formę i wiarę w siebie. Ale od marca już normalnie trenuję. Raczej nie wystartuję w konkursach letnich na igelicie. Ale zimą powinienem być w formie!" - powiedział Kantee.

Teraz skoczek przygotowuje się do nowego sezonu w... japońskim klubie Tscuchia, w którym występuje Noriaki Kasai, zaś trenerami są Finowie Pekka Niemelae i Topi Sararanta.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Matti Nykaenen, w latach 80. był najlepszym skoczkiem narciarskim świata. Później jednak wpadł w alkoholizm, wywołując kolejne skandale. Teraz zawodnik chce rozliczyć się z samym sobą - pisze skispringen.com.


Fin od około sześciu tygodni pracuje nad historią swojego życia, którą chce przedstawić w książce. Opisze tam wszystkie swoje wzloty i upadki. Książka, która ma ukazać się w październiku 2003 roku będzie nosić wymowny tytuł - "Pozdrowienia z piekła".


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) postanowił odebrać rosyjskiej narciarce Larysie Łazutinie wszystkie medale z igrzysk olimpijskich w Salt Lake City. Powodem jest stosowany przez Rosjankę doping.


Decyzję tę podjął obradujący w Pradze Komitet Wykonawczy MKOl. Postanowiono, że Rosjanka pozbawiona będzie srebrnych medali olimpijskich w biegach - na 5 km na dochodzenie oraz na 15 km techniką dowolną. Łazutina wykreślona została także z czwartego miejsca, które zajęła na dystansie 10 km techniką klasyczną.

Larysa Łazutina wraz z Olgą Daniłową zostały przyłapane na stosowaniu dopingu podczas ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Salt Lake City. 24 lutego, ostatniego dnia olimpiady, Łazutina wygrała bieg na 30 km techniką klasyczną, ale po wykryciu w jej organizmie niedozwolonych środków dopingujących odebrano jej złoty medal. Obie zawodniczki stosowały darbopoetynę. Wobec Daniłowej podobnych decyzji jednak nie podjęto.

Po niedzielnych postanowieniach zmieniono klasyfikację olimpijską na wymienionych dystansach. Na 5 km na dochodzenie srebrny medal przypadł Kanadyjce Beckie Scott, a brązowy Czeszce Katerinie Neumannovej (wygrała Olga Daniłowa). Na 15 km techniką dowolną srebrny medal otrzyma Neumannova, a brązowy Rosjanka Julia Czepałowa (wygrała Włoszka Stefania Belmondo).


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W sobotę późnym wieczorem przyjechała do austriackiego Ramsau kadra polskich skoczków narciarskich – informuje „Dziennik Polski”.


W kadrze są Adam Małysz, Marcin Bachleda, Robert Mateja, Tomasz Pochwała, Tomisław Tajner i nowy zawodnik - Grzegorz Sobczyk z Zakopanego.

Wczoraj nasi zawodnicy przeprowadzili pierwszy trening na igelitowej skoczni K 90.

- W Ramsau jak zawsze mamy doskonałe warunki do treningu. Zawodnicy lubią trenować na tutejszej 90-metrowej skoczni. Każdy z zawodników oddał w niedzielę po 7 skoków – twierdzi Apoloniusz Tajner.

- Cała szóstka będzie skakać w Ramsau do środy, potem czwórka (Marcin Bachleda, Tomasz Pochwała, Tomisław Tajner, Grzegorz Śliwka) pojedzie do Velenje w Słowenii na pierwszy w tym sezonie konkurs skoków na igelicie o Puchar Kontynentalny. Małysz i Mateja zostaną w Ramsau i potrenują jeszcze przez kilka dni – dodał trener kadry.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak poinformowała jedne z niemieckich agencji, MKOl postanowił zwrócić Johanowi Muehleggowi dwa złote medale, zdobyte przez niego na igrzyska w Salt Lake City (2002) jeszcze przed dyskwalifikacją za stosowanie dopingu.


"Kto ma wynik testu dopingowego negatywny jest niewinny" - powiedział Jacques Rogge, prezydent MKOl.

Tak właśnie było w przypadku niemieckiego biegacza, startującego w barwach Hiszpanii. Dopiero po wywalczeniu trzeciego złotego medalu, Muehlegg miał pozytywny test na obecność niedozwolonych substancji w organizmie.



#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

latanie

Następny temat

Gołota: Moje nazwisko coś znaczy

WHEY premium