SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spondylosis cervicalis incipiens (prosze na polski)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30514

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Odebrałem dzis opis do rezonansu ale u lekarza nie bylem bo go nie ma, bedzie dopiero za 2 tygodnie wiec prosze o przetłumaczenie mi nazwy schorzenia z łaciny na polski i wytłumaczenia opisu bo malo z niego rozumiem.


MR kręgosłupa szyjnego

Badanie wykonano w sekwencjach SE (T1 - sag.) oraz TSE (T2 - sag.) bez wzmocnienia kontrastowego.


Kifotyzacja fizjologicznej lordozy szyjnej i także niewielkie skrzywienie boczne.
Dehydratacja tarczy międzykręgowej C3-C4.
Innych zmian dyskopatycznych nie uwidoczniono

Rezerwa płynowa przestrzeni podpajęczynówkowej worka oponowego w odcinku C4-C5 zmniejszona, w pozostałej częsci zachowana. Rdzeń kręgowy bez cech ucisku, czy też modelowania, bez zmian ogniskowych.
Innych zmian w obrębie kręgosłupa szyjnego i strukturach kanału kręgowego badaniem MR nie stwierdza się.


Wnioski:
SPONDYLOSIS CERVICALIS INCIPIENS

wiec jak prosiłem na wstepie chodzi mi o przetłumaczenie wniosku (choroby) na polski i wytłumaczeniu tego co jest w opisie.

Za kazda pomoc wielkie dzieki.
Pozdrawiam

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
ja nie pomoge... za dwa tygodnie wraca moja pani profesor od fizjoterapii to jej sie spytam...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4419 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
dzieki wielkie Jakryc jutro poczytam bo zaraz ide kimac bo malo co na oczy widze

a co sądzisz o tym co mi wyszlo na opisie ?? jest bardzo zle ??
Pozdrawiam
1

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Kazaam to na jakiej ty uczelni studiujesz ze tylko jedna osoba zna zmiany chorobowe po łacinie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
na politechnice lodzkiej kierunek informatyka

a o fizjoterapii doksztalcam sie dorywczo jako hobby...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
panowie jesli mozna to pogadajcie sobie na priw... bo nie chce zeby ten temat mial znowu kilka stron.

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Czytalem troche twoich wypowiedzi, widac powaznie traktujesz te hobby bo calkiem sporo wiesz. Szczegolnie o tej regenracji nerwów, ja np. nie wiedzialem . Pomysl o studiach medycznych albo fizjoterapii. Dadzą ci napewno duzo wiecej satysfakcji niz informatyka, chyba ze masz powołoanie informatyczne no to co innego. No i zarobki fizjoterapueuty a informatyka są baaaardzo róźniące(na korzysc informatyka oczywisicie)





Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2006-01-17 09:17:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Witam kolege!

Odebrałem dzis opis do rezonansu ale u lekarza nie bylem bo go nie ma, bedzie dopiero za 2 tygodnie wiec prosze o przetłumaczenie mi nazwy schorzenia z łaciny na polski i wytłumaczenia opisu bo malo z niego rozumiem.

POSTARAM SIE KROK PO KROKU WYJASNIC NA ILE BEDE W STANIE

MR kręgosłupa szyjnego

Badanie wykonano w sekwencjach SE (T1 - sag.) oraz TSE (T2 - sag.) bez wzmocnienia kontrastowego.

CZASEM PODAJE SIE SRODEK KONTRASTOWY, KTORY SPRAWIA ZE MOZNA LEPIEJ DOSTRZEC PEWNE PROBLEMY (TUTAJ TAKIEJ KONIECZNOSCI WIDOCZNIE NIE BYLO)

Kifotyzacja fizjologicznej lordozy szyjnej i także niewielkie skrzywienie boczne.

ODCINEK SZYJNY KREGOSLUPA MA NATURALNA LORDOZE. W MOMENCIE KIEDY NASTEPUJE JEJ KIFOTYZACJA- OZNACZA TO NI MNIEJ NI WIECEJ TYLKO TO, ZE A LORDOZA ZACZYNA BYC ZNOSZONA. JEST TO O TYLE UCIAZLIWE, ZE WLASCIWE KRZYWIZNY KREGOSLUPA SPELNIAJA WIELE ZADAN (M.IN. AMORTYZACJA). POZA TYM NASTEPUJE ZAWSZE SWEGO RODZAJU ZABURZENIE W NAPIECIU TKANEK MIEKKICH (WPRAWDZIE MOGA SIE DOSTOSOWAC, ALE TO NIGDY NIE JEST TAK JAK BYC POWINNO).

Dehydratacja tarczy międzykręgowej C3-C4.
Innych zmian dyskopatycznych nie uwidoczniono

KAZDA TARCZA MIEDZYKREGOWA POWINNA ZAWIERAC PEWNA ILOSC WODY. W WYPADKU TWOJEJ POLOZONEJ POMIEDZY III I IV KREGIEM SZYJNYM NASTAPIL PROCES W WYNIKU KTOREGO UTRACILA ONA SWOJA WODE.

Rezerwa płynowa przestrzeni podpajęczynówkowej worka oponowego w odcinku C4-C5 zmniejszona, w pozostałej częsci zachowana. Rdzeń kręgowy bez cech ucisku, czy też modelowania, bez zmian ogniskowych.
Innych zmian w obrębie kręgosłupa szyjnego i strukturach kanału kręgowego badaniem MR nie stwierdza się.

NIE CHCE WNIKAC W NEUROLOGIE, ALE ZAROWNO MOZGOWIE JAK I RDZEN KREGOWY JEST OTOCZONY OPONAMI, POMIEDZY KTORYMI ZNAJDUJA SIE PRZESTRZENIE. TUTAJ JEST MOWA O TYM, ZE W OKOLICACH IV I V KREGU SZYJNEGO ZMIEJSZYLA SIE NIECO ILOSC PLYNU W PRZESTRZENI PODPAJECZYNOWKOWEJ.
RESZTA OPISU CHYBA JEST JASNA. NIE MA UCISKOW- WIEC NIE POWINNO BYC OBJAWOW BOLOWYCH Z TEGO TYTULU. NIE MA ZMIAN OGNISKOWYCH-TO WAZNE, BO NIEKTORE CHOROBSKA ZACZYNAJA SIE WLASNIE TAKIMI ZMIANAMI.

Wnioski:
SPONDYLOSIS CERVICALIS INCIPIENS

NAJPROSCIEJ TLUMACZAC: POCZATEK (DOSLOWNIE:ZACZYNAJACA SIE) CHOROBA ZWYRODNIENIOWA ODCINKA SZYJNEGO KREGOSLUPA.

wiec jak prosiłem na wstepie chodzi mi o przetłumaczenie wniosku (choroby) na polski i wytłumaczeniu tego co jest w opisie.

Za kazda pomoc wielkie dzieki.

MAM NADZIEJE, ZE ODROBINE POMOGLEM. JESLI CHODZI O LECZENIE- W ZASADZIE TYLKO ZACHOWAWCZE. POLECAM REHABILITACJE WE WSZELKIEJ MOZLIWEJ FORMIE. FIZYKOTERAPIA, MASAZE, ETC. ETC. IM SZYBCIEJ SIE TYM ZAJMIESZ- TYM LEPIEJ. PRZEDE WSZYSTKIM MUSISZ SIE NAUCZYC ZAPOBIEGAC PEWNYM SPRAWOM. WAZNE ZEBYS NIE POGARSZAL STANU JAKI JEST. A SIEDZENIE PRZY KOMPIE ETC. BARDZO SZYBKO NIESTETY ODBIJA SIE NA NAS...

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Gall wielkkkkiieee dzieki

teraz pytania:

- mozna jakos uzupelnic ta wode w odcinku C3-C4 ??

- ""JEST MOWA O TYM, ZE W OKOLICACH IV I V KREGU SZYJNEGO ZMIEJSZYLA SIE NIECO ILOSC PLYNU W PRZESTRZENI PODPAJECZYNOWKOWEJ"" mozna jakos plyn uzupelnic ??

- skoro nie ma ucisku to stawy mnie jednak od czego innego bola ??

leczenie to wiem, zabiegi bede mial laser a reszty sie nie moge doczytac. potem moze jeszcze masaze i akupunkture sobie zalatwie.

a jak ogólnie oceniasz stan mojego kregosłupa na podstawie tego opisu ?? przypominam lat 19

jescze raz dzieki wielkie za pomoc


hmm przeczytalem teraz te linki na spokojnie co dal Jakryc. najbardziej mnie zaciekawil ten o zzsk. wynika z niego ze sa male szanse ze moge miec zzsk ale troche mi objawów pasuje chyba zrobie ten antygen i jesli wyjdzie to dalej do reumatologa.

gorzej bedzie jak dostane hipochondrii....

Zmieniony przez - everr w dniu 2006-01-17 15:03:05

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
pewnie wszystko wroci do normy jak przywroci sie prawidlowa krzywizne odcinka szyjnego...

gal wiesz moze jaki jest sposob postepowania przy przywracaniu lordozy szyjnej??? pomijajac niwelowanie nieprawidlowych napiec miesniowych... bo terpaia manualna to ewentualnie w celu pozycjonowania kregow szyjnych... gimnastyka korekcyjna??? czy jeszcze jakies zabiegi???

bahu mam zamiar po jakims 3 roku na informatyce [jak juz sie w miare luzno zrobi] zaczac zaocznie fizjoterapie... ale zobaczymy co zycie przyniesie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czosnek i ból brzucha.

Następny temat

CO OZNACZAJA TE OBJAWY???

WHEY premium