SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Spożywanie kakao z mlekiem po posiłkach.

Wysłana -
Witam
Szukając alternatywnych żródeł kalorii, węglowodanów i witamin, które można łątwo przygotować i spozyć, wpadłem na genialny sposób stosowania kakao. Dodatkowy atut to smak!

Zakupiłem 800g kakao w atrakcyjnej cenie - 8,49 zł ( czyli ok. 10 zł z groszem za 1kg wychodzi).

100g - 1510kj /360kcal (78g weglów, 4,4 białka, tylko 2,6 fatu!)

Gdybym miał sypać do mleka 5 łyżeczek to efekty by były mizerne...
Po każdym posiłku(sytym) sypie sobie kakao do szejkera Activity, do poziomu 100 ml(Nie wiem ile to gram???) i zalewam 150-200 ml mleka. Po wymieszaniu kakao ma przyjemną konsystencję(taką samą jak gainerek), smak jest kosmiczny, chociaż ciut za słodki (przy takich proporcjach).

Po 4 dniach opróżniłem całą puchę i lecę zaraz po następną. W ciągu jednwgo dnia pochłaniam ok 200g kakao(720 kcal). W sumie (z płatkami lub z kakao) wypijam 1,5 l mleka 3,2% dziennie. Nie mam zatwardzenia wcale, a wcale. Stolec taki, jaki powinien być

PODSUMOWANIE

Warto spróbować, przecież nie zaszkodzi !

Najważniejsze, że dostarczam sobie większej ilości kcal itp. Po każdym posiłku jestem w pełni syty, nawet do boleści Smak kakao zaje****y, cena/ilość też. Na efekty jeszcze poczekam i napiszę. Pozdro
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tylko mistrzu sie fatem nie zlej. i kakao nie jest najlepszym źródłem węgli. a mleko ma laktoze
Wysłana -
hehehe. Bzdura. Po pierwsze zawartość laktozy w mleku krowim - 4,5 % MISTRZU. Po drugie "Węglowodany w postaci cukrów zapewniają źródło szybko osiągalnej energii. W przypadku gdy podręczne zapasy organizmu zostaną wyczerpane, np. z powodu ćwiczeń lub nieregularnego odżywiania, cukry w słodyczach zapewnią jedną z najszybszych dróg do przywrócenia równowagi. Dlatego czekolada i produkty czekoladowe są najczęściej spożywane jako przekąski pomiędzy posiłkami. "
Po trzecie, to zalanie tłuszczem mi nie grozi lol

EDIT: Innego komentarza nie mogłeś dać? Czegoś konstruktywnego, hmm?

Zmieniony przez - Fenomen_PL w dniu 2007-08-19 23:02:00
Wysłana -
Dlatego czekolada i produkty czekoladowe są najczęściej spożywane jako przekąski pomiędzy posiłkami.
pewnie jeszcze przez sportowców?
Po trzecie, to zalanie tłuszczem mi nie grozi lol
i tak nie chciałbym być ekto
pozdro

Zmieniony przez - masster88 w dniu 2007-08-19 23:39:09
Wysłana -
no stary tez od czasu do czasu sobie zapodaje cos takiego - z zimnym mlekiem to jest szal :D

sog
Wysłana -
Trzeba urozmaicać dietę
Tylko kupuj jakieś dobre te kakao
Wysłana -
Może mało konstruktywna rada ale...nie pij na siłowni tego kaka bo nie wyobrażam sobie grupki grubasów meczących sie np na rowerku i Ciebie pijącego bezczelnie przed nimi kakao ;)/ ew czekoladę

Mowie o tym ponieważ mój znajomy żarł przed takimi właśnie czekoladę- mimo iż minęły 2 lata skutki pamiętam do dziś

Zmieniony przez - KLINKU w dniu 2007-08-20 08:44:35
Wysłana -
E ja nie mówię żeby wcale nie pić pysznego kakaa. Ale picie go w takej ilości codziennie juz raczej dobrym rozwiązaniem nie jest
Wysłana -
masster88 - Ale dlaczego ? Nigdzie nie widziałem przeciwskazań
Wysłana -
oo dobre pytanie :)
Wysłana -
popieram master88

w sumie ryż jest zdrowy, zawiera węglowodany (jedz go po 800 g dziennie :P)

jak po jedzeniu czujesz niedosyt albo brak ci węgli w diecie (widocznie zła dieta)

ile tak pociągniesz z tym kakao? 2-3 tyg max potem będziesz żygał na samom myśli o nim... ja dodaję łyżeczkę do MUSLI z rana i jest GIT!
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź