SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Splycenie lordozy ledzwiowej

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58847

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 68 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 736
W zwiazku z bolami plecow poszedlem do lekarza, potem na przeswietlenie i wynik byl taki jak w temacie: splycenie lordozy ledzwiowej. Pani lekarz odrazu wyskoczyla mi ze musze ograniczyc sport bo mam przeciazone miesnie plecow i powoduje to ich skurcze przez co przyciagaja do siebie kregoslup i to powoduje bol.
Taka diagnoza srednio mnie interesuje, bo od ograniczenia sportu napewno sie to nie poprawi i jak za jakis czas znowu zaczne cwiczyc to problem wroci.
I moje pytanie jakie cwiczenia mam wykonywac aby wzmocnic, rozciagnac miesnie tak aby w miare szybkim czasie pozbyc sie problemu bolu plecow?
1

Serce doda Ci sily, gdy innej Ci brakuje

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 113
Kręgosłup w swoim krztałcie posiada fizjologiczne wygięcia lordozę w odcinku szyjnym,kifozę w piersowym,lordozę w lędzwiowym i jeszcze raz kifozę.Kifozy i lordozy są to nazwy fizjologicznych wygięć kreęgosłupa.U ciebie zpłycenie będzie to zniesienie fizjologicznych krzywizn kręgosłupa,mówienie w ten sposób że ćwiczenia fizyczne nie sa potrzebne jest błędem.Mósisz ćwiczyć żeby rozciągnąć przykórczone prostowniki od.lędzwiowego i nie doprowadzić do większego zniesienia krzywizny,jeżeli masz przykórczone mm.od.lędzwiowego pewnie są osłabione mm.brzucha,więc trzeba by było je wzmocnić.Czyli proponowałbym zwykłe spięcia do 15,20 stopni,bez włanczania mm.biodrowo-lędzwiowych[czyli bez unoszenia tułowia do przodu do kolan],to samo na skos w prawą i lewą stronę[dla mięśni skośnych brzucha],rozciąganie odcinka L-S w pozycji ukłonu japonskiego z wałkiem pod stopami,rozciąganie mięśni biodrowo-lędzwiowych[autorelaksacja tych mięśni,lub poizometryczna relaksacja wykonana przez rehabilitanta].A to co bym proponował najbardziej to wizyta u mgr.fizjoterapii w celu wnikliwej diagnozy i skrygowania wady poprzez ćwiczenia pod okiem kogoś doświadczonego.pozdr.

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do Boofiego (albo innego dentysty) :]

Następny temat

Waga - ale jaka??

WHEY premium