SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Split po roku ćwiczeń FBW?

Wysłana -
Siema siema, ćwiczę około roku czasu samym FBW i zastanawiam się nad przejściem na splita i chciałbym was zapytać czy warto i jak z wynikami.
Czy split pomógł by Mi w dążeniu do celu 100kg na płaskiej ? większa intensywność na poszczególne mięśnie.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
witaj. zdecydownaie split bedzie gorszym wyborem jezeli chcesz budowac sile.
klata msi byc odpowiendio stymulowana nawet 3 razy w tygodniu pod katem WL, jak mamy chote wiecej wyciskac, treing split, gdzie klata bedzie wykonywana raz na tydzien bedzie kiepska opcja
Wysłana -
zZakwasami
Siema siema, ćwiczę około roku czasu samym FBW i zastanawiam się nad przejściem na splita i chciałbym was zapytać czy warto i jak z wynikami.
Czy split pomógł by Mi w dążeniu do celu 100kg na płaskiej ? większa intensywność na poszczególne mięśnie.

Raz na tydzień trenowana partia nie pomoże poprawić wyników siłowych czasem zwiększenie objętości pomaga, a jak trenowałeś do tej pory?
Wysłana -
Zmieniałeś chociaż te FBW czy non stop wałkujesz to samo?
Wysłana -
ronie220
Zmieniałeś chociaż te FBW czy non stop wałkujesz to samo?

Jeżeli chodzi o ćwiczenia to tak, cały czas staram się zmieniać ćwiczeni i intensywność.

Problem w tym że zrobiłem głupi błąd bo przestałem wyciskać na płaskiej na grubo pół roku przechodząc na skosy na dodatniej, po prostu bardziej mi to wchodziło. Ostatni wynik 55kg na raz z zapasem, 60 już nie weszło.
Wysłana -
Czasem taka zmiana jest zdecydowanie lepsza niż klepanie cały czas wyciskania leżąc. A wynik dobry na skosie.
Wysłana -
Ja bym teraz widział push/pull lub góra/dół ciala na 4 dni. Każda partia dwa razy w tygodniu.
Wysłana -
trenuejsz rok masz wynik 55 kg to do eetki ejszcze przerobisz kilka planów treningowych
Wysłana -
rion10
Czasem taka zmiana jest zdecydowanie lepsza niż klepanie cały czas wyciskania leżąc. A wynik dobry na skosie.

Pamiętam że jak dobrze szło to wziąłem ponad 20kg jakoś 21,5 - 22,5 na parę powtórzeń, już sam nie pamiętam. Ale teraz robię na zmianę wyciskanie skosy na bramce z dołu i z góry i skosy.

Tak btw. co sądzicie o Martwym ciągu w moim wieku, slyszalem ze lepiej poczekaj pare lat zeby nie zniszczyc kregoslupa, raz na sprobowanie wzialem 70kg na 4 powtorzenia z duzym zapasem
Wysłana -
15 lat to nie jest mało można zachowawczo robić z mniejszymi ciężarami i dużym zapasem. Ważne żebyś robił przysiady. Jak będzie technika dobra to nic Ci nie grozi.
Wysłana -
Ja bym się wstrzymał. Mały błąd i możesz to przepłacić kontuzją, a jeśli nie to przynajmniej przeciążeniem.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź