SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 861

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3114
Witam :)
Na początek ankieta:

Płeć : M

Wiek : 24

Waga : 96

Wzrost : 181

Cel treningowy : zrzucenie fatu, przybranie na sile

Staż treningowy na siłowni : ~4 lat. W tym przez ostatnie 1.5 roku dosc sporadyczne wizyty na silce

Uprawiane inne sporty : Jazda na rowerze (moze w koncu uda mi sie zmobilizowac do biegania :/)

Dostęp do sprzętu : Ławeczka pozioma + skos dodatni, ławeczka skośna do brzucha, wyciąg (dolny jak i górny), drązek, gryf prosty, łamany, hantelki

Dieta : W trakcie tworzenia, ogólnie dieta zbilansowana, na delikatny -kcal

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : USA Labs Cutting Edge (2x 1kaps, pozniej do 2x 2kaps - na czczo i przed obiadem/treningiem; Olimp Omega-3 Gold - 2-3 kapsy po śniadaniu; witaminki po śniadaniu; końcówka MZB przed snem)

Ostatnio przerabiany plan: Split w styczniu, 3x tyg, Barki+Nogi, Plecy+Tric, Klatka+Bic

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Przysiady - 60-70kg; Martwy - 80-90kg, Wyciskanie z klatki - 60-65kg. Ciężko dokładnie stwierdzić, dawno nie ćwiczyłem i nie mam jak teraz tego sprawdzić.


Tyle jeżeli chodzi o ankietę :)

Plan stworzony na podstawie podwieszonych postów w treningu dla zaawansowanych.

Trening 3x w tygodniu.

Pon: Klatka, Plecy, Brzuch

Środa: Nogi, Prostowniki

Piątek: Barki, Bic, Tric, Przedramiona



Poniedziałek:
Podciąganie na drążku - 3s, drabinka 1,2,3 (może mniej, na drążku mam tragiczne osiągi :<)
Wiosłowanie sztangą nachwytem - RAMPA 6
Szrugsy hantlami - 3s x25

Wyciskanie sztangi na skosie dodatnim - RAMPA 6
Wyciskanie hantli na płaskow - 3s x8
Przenoszenie - 3s x8


Środa:
RDL - 4s x5 (o ile będę robić poprawnie, inaczej klasyczny MC)
Przysiady tył - RAMPA 5
Przysiady wykroczne - 3s x6
Wspięcia na palcach 3x max (są jakieś domowe sposoby na to wspięcia ? moje dotychczasowe nie były zbyt wygodne :<)


Piątek:
Wyciskanie sztangi z klatki - 4s x10
Podciąganie hantli 4s x10
Wznosy boczne z hantlami 3s x8 (wylewające = supinacja do wewnątrz ?)
Wznosy boczne w opadzie 4s x10

Wyciskanie francuskie - 3s x10
Prostowanie ramion na wyciągu - 3s x10

Uginanie ramion ze sztangą łamaną na modlitewniku - 3s x8
Uginanie ramion ze sztangielkami chwytem neutralnym - 3s x8


Do tego brzuch:
Unoszenie nóg na drążku - 3s x10
Allachy - 3s x12 (o ile uda mi się je zrobić na moim wyciągu)
Skłony z hantelkiem/Russian twist - 3s x12

I teraz pytania :)

1. Gdzie wrzucić brzuch ? Środa wydaje się chyba najodpowiedniejsza, choć nie wiem czy po tych ćwiczeniach dam radę zrobić unoszenie :/
2. Piątek nie jest zbyt przesadzony ?
3. Jest sens dorzucać ćwiczenie na przedramiona ? (uginanie nadgarstków)

Edit: I bym zapomniał - 15-20 min na rowerku stacjonarnym po każdym treningu. Prócz tego ~70-80km na rowerze tygodniowo

I narazie chyba tyle :) Z góry dziękuje za pomoc :)



Zmieniony przez - PuniYa w dniu 2011-05-23 16:58:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 95
Zmieniony przez - 999bolo999 w dniu 2011-05-23 17:44:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
4 lata treningów to juz właściwie powinieneś wiedzieć co jest ok.
jeżeli to jest trening na zrzucenie fatu to bym proponował jakiś trening gdzie częsciej ćwiczysz jedna partie np.FBW+aeroby/interwały no i oczywiscie dieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3114
Łącznie by się tego uzbierało może z 2.5 roku - 3 lata.
FBW zbytnio nie chce robić bo jest to dość kłopotliwe na mojej siłowni - strasznie dużo przekładania (mam ograniczoną ilość obciążenia).
No i robienie przysiadów + innych partii odbierało mi zawsze chęć do życia =x a przynajmniej do dalszych ćwiczeń. Dlatego też spodobał mi się ten układ że nogi robię solo.

Myślałem jeszcze o treningu A i B zamiennie co trening, ale tam też pojawia się kwestia przysiadów :/ Najlepiej by było jakbym je całkiem odpuścił, ale nie wypada :X
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 522 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5001
trening caliem calkiem. z tym ze, cwiczenia na klate i plecy rob na przemian tzn 1 klata 2 plecy 3 klata 4 plecy itd. wywal szrugsy, zamiast przysiad tyl zrob przysiad przod, wspiecia ze sztanga ;doloz 20 kg do ciezaru z ostatniej seri z przysiadu i 1 seria na max.
brzuch 1 cwiczenie w srode na koncu i przedramiona 1 seria max.
piatek przesadzony zrob tak;
1 push press rampa 6 pow
2 skladanka na barki
-unoszenie hantli bokiem w opadzie
-unoszenie hantli bokiem
-wyciskanie hantli stojac
ciezar staly,12 pow,jedziesz te 3 cwiczenia po koleji nie wypuszczajac hantli z rak to jest 1 seria ,odpoczynek i kolejna,3-4 takie serie
3 tric; wyciskanie wasko rampa 5 + jakies lekkie cw doza liczba pow
4 bic ;uginanie ramion ze sztanga rampa 10 pow + jakies lekkie cw doza liczba pow
jak masz czas zobacz sobie moj trening jest podobny tylko bardziej dopracowany https://www.sfd.pl/JIMI_PAGE_DZIENNIK:_MASA+SILA=FORMA-t712403.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3114
Dzięki za odpowiedzi :)

Rozumiem ze przysiadów zostawić ogólnie tylko 1 serię ?
Edit: Dobra, chodzi o wspięcia Wspięcia robić bez żadnych podkładek rozumiem ?

Push press odpada, brak miejsca żeby podrzucać sztangą na stojąco :D Ale seria na barki mi się całkiem podoba :)

A na dziennik pewnie zaraz zajrzę ;)

Zmieniony przez - PuniYa w dniu 2011-05-23 18:04:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 522 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5001
przysiad normalnie rampa, 1 seria wspiec na palce . Jest tez wersja tej skladanki z linkami wyciagu,po dobrze wykonanej skladance bary sa za***iscie spompowane !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3114
Do bramy dostępu do nie mam. A zamontowanie bloczków u mnie jest niewykonalne, póki co (no chyba że chcę sobie ściany zdemolować )

Zmieniony przez - PuniYa w dniu 2011-05-23 18:09:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3114
Jeszcze jakies wskazowki ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przejście z HST na FBW, plan do oceny.

Następny temat

Trening Laika na Redukcje

WHEY premium