SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split do oceny.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1304

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1234 Napisanych postów 1345 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16527
Witam jestem świeżo po redukcji i zmieniam plan na split a był fbw.
Proszę o sugestie co do ćwiczeń i co do powtórzeń.
3 razy w tygodniu .
PONIEDZIAŁEK

Klatka:
Wyciskanie sztangi płasko 4serie
Wyciskanie sztangi skos. 4serie
Rozpiętki płasko (czy przenosy) 3 serie

Biceps:
Uginanie przedramion ze sztanga stojąc 4 serie
Uginanie przedramionia że sztangielka w opadzie tułowia 4 serie

Przedramiona:
Uginanie przedramion nachwytem ze sztanga 4 serie.


ŚRODA

Plecy:
Podciąganie na drążku (15 kg na sobie) 3 serie po 12 powtórzeń
Wiosłowanie sztangielką 3s
Martwy ciąg ( delikatnie z ciężarem ) 3 s

Triceps:
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie 4 serie
Pompki na poręczach (15 kg na sobie) 4 serie po 15 powtorzen

Brzuch:
Unoszenie nóg w zwisie 4 serie


PIĄTEK

Nogi:
Przysiady ze sztangą na barkach 3s
Wykroki ze sztanga 3s
Wyprosty nóg siedząc na maszynie 3 s
Ośle wspięcia 3 s
Barki:
Wyciskanie sztangi sprzed głowy 3s
Podciąganie sztangi do brody 3s
Arnoldki 3s

Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Pompa niekoniecznie jest wyznacznikiem dobrego treningu. Na dobrą sprawę bez ciężaru mozna sie porządnie spompowac, ale co z tego?
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Jak dla mnie to strasznie dużo wyciskań, a mało na plecy. Ale nie wiem, jak by to zmienić w tym planie.

[edit] może w poniedziałek zamiast jednego z ćwiczeń na biceps podciąganie podchwytem
a w piątek zamiast Arnoldków coś na tylni bark: Meadows row, facepulls, coś ze sztangielką...
i od razu jakoś więcej na plecy się robi



Zmieniony przez - xorton w dniu 5/6/2018 5:54:06 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1234 Napisanych postów 1345 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16527
Ok. Rozumiem. A jak.reszta? I jak z powtórzeniami? Ile robić w serii?

Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
W ogóle treningu tyłu uda nie istnieje. Martwy ciąg na początek treningu. Poza tym przejście z treningu całego ciała 3 razy w tygodniu na partie raz w tygodniu to średni pomysł.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1234 Napisanych postów 1345 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16527
rion10
Poza tym przejście z treningu całego ciała 3 razy w tygodniu na partie raz w tygodniu to średni pomysł.


Więc jak przejść z fbw na split? Fwb codziennie było mało serii a teraz będzie więcej.
Tył ud? To zginanie nóg leżąc tyłem na maszynie będzie ok?

Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Tak możesz dodać uginanie nóg aby wzbogacić tył uda.
Podział push pull albo góra dół byłby lepszy. Wówczas co drugi tydzień niektóre partie będą trenowane dwa razy w tygodniu.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1234 Napisanych postów 1345 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16527
Super. A jeszcze jakieś inne rozwiązanie zamiast push and pull?

Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Po co skoro to będzie skuteczne ?
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
zagur32
Super. A jeszcze jakieś inne rozwiązanie zamiast push and pull?



Góra dół ewentualnie. Chodzi o to żebyś z partii trenowanej 3 razy w tygodniu z dnia na dzień nie przeszedł na trening raz w tygodniu lepiej przejść na partię dwa razy w tygodniu jeśli jest taka możliwość.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1234 Napisanych postów 1345 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16527
Rozumiem. Lecz u mnie było tak że przy fbw pompy na treningu miałem słabe . Lekko mnie pompowało. A na splicie tak mnie pompowało że ręce ciężko było zawsze zgiąć do końca itp. więc tym się sugerowałem.

Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Na fbw też przecież możesz się dopompować, zrobić dodatkowy set z 50% ciężarem MAX razy czy coś w tym stylu
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana planu treningowego z poczatkujacego na srednio-zaawansowany

Następny temat

Dodatkowe aktywności, a czas na siłownie?

WHEY premium