SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spirometria

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 27875

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 836 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7776
Witam chciałem się zapoznać z metodą badania spirometrycznego a kąkretnie z analizą wyników w google nie znalazłem nic ciekawego czy ktoś mógłby polecić jakąś stronke ewentualnie jakieś materiały?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4782
dostajesz ustnik z taka rurka, ktora idzie do tej calej maszyny ;] dmuchasz, najpierw spokojnie, pozniej robisz max wydech, max wdech i jeszcze raz max wydech i pielegniarka drukuje ci wynik ;]
dzisiaj mialem robioną - pojemnosc pluc - 124% normy ;p
co do tych wszystkich numerkow ktore tam sa - najwazniejsza jest wlasnie ta pojemnosc ;] to jest chyba pierwsze z przedstawionych wynikow, ale najlepiej zapytaj pielegniarki albo lekarza jesli bedziesz do niego szedl ;]

-_-'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 836 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7776
wiem jak wygląda spirometria bo miałem robione badanie chodzi mi teraz o weryfikacje wyników
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4782
dobrze, czyli na wyniku powinienes miec wartosci porownane procentowo do wlasciwych dla twojego wieku, wzrostu i wagi, dwa podstawowe wskazniki to VC - pojemnosc pluc w czasie glebokiego wdechu, FEV - z tego co pamietam to jest objetosc powietrza w czasie glebokiego wdechu i wydechu. to sa dwa najwazniejsze wskazniki. jesli masz ktores z nich ponizej 80% normy to powinienes zglosic sie do lekarza.

-_-'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 836 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7776
generalnie wszystkie wyniki mam ponad 100% a FEV nawet 124,5% wkońcu się sport uprawia tylko teraz mnie złapało jakieś chorubsko oskrzeli wykryto mi w oskrzelach bakterie gronkowca i mnie bolą oskrzela podobno mam zaczerwienioną śluzówke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
a co chcsz wiedzieć
poszukaj może fev pev spirometria

http://www.zdrowie.med.pl/uk_oddech/badania/spirometria.html 

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 280
ja miałem astmę i 88%. dostałem sterydy. na szczęście wziołem i sie uparłem, że ich brął nie będe. ćwiczyłem jogę i mi wzrosło do 94%!
Raczej nie można mieć 124% normy. Według mnie mierzono mi ile mi z płuc zostało! Poza tym mam piktoflowmetr i na nim jak mierzę to mi wychodzi ponad normę. te babki co tam siędzą się najwyrazniej słabo na tym znały. Pozdro dla nich :]

SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE! http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=8801&_tc=E2DB34687B9C49BA90146B3E9320825B#aneks3
Średnie wartości. Ja mam normę 650. dziwne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10
Czy jesl palę papierosy to czy bedane spirometryczne to wykarze (pale juz 1 miesiąc..)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9
palenie fajek z astmą nie idzie w parze. ja tego badania też nie bardzo lubię, jak jest stary sprzęt

spirometria badanie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Naprawdę był sens odświeżać ten temat sprzed 7 lat ?
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Heviran.

Następny temat

Powazny problem

WHEY premium