SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spina bifida S1 i S2

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 28083

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26804
witam. po 14 (si!) latach treningow zaczely wystepowac u mnie bole kregoslupa w okolicy ledzwiowej. zostaly najpierw zdiagnozowane jako stan zapalny nerek. niedawno bole powrocily i nasilenie wzroslo. bylem wlasnie na przeswietleniu i prawie dostalem zawalu kiedy zobaczylem wyniki, a mianowicie:
"Spina bifida S1 i S2, pozatym na zdj. ap i bocznym kregoslup L-S bez uchwytnych zamian patologicznych"
wizyte u ortopedy mam za dwa dni, a zawody mam jutro. i tu pytanie: czy moge nararzac sie na przeciazenia kregoslupa? czy ktos spotkal sie z podobnymi schorzeniami, czy mozliwe jest leczenie/rechabilitacja?
podejzewam ze z nerwow to mi do czwartku wypadna wszystkie wlosy,o palpitacji serca nie wspomne. predzej sie powiesze niz zrezygnuje z treningow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Problemy z kręgosłupem spotykają wiele osób. Objawiają się w różny sposób, np. jako ból, pogorszona mobilność, promieniowanie na inne kończyny, drętwienie itp. Niestety z reguły wynikają one z naszych błędów życiowych, takich jak:

- brak aktywności fizycznej,
- nieodpowiednie trenowanie i błędy techniczne,
- brak lub nieodpowiednia rozgrzewka,
- zbyt ciężka praca fizyczna,
- złe odżywianie,
- brak rolowania i rozciągania.

Wszystko to po trochu może wraz z biegiem lat powodować różnego rodzaju problemy. Szczególnie gdy zaniedbamy okres dzieciństwa i dojrzewania.

W Twoim przypadku sugeruję skonsultować swoje wyniki badań z dobrym fizjoterapeutą. Ortopeda niestety niewiele pomoże. Przepisze on Tobie leki i krem przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz zleci odpoczynek od treningów. Fizjoterapeuta z kolei rozmasuje pospinane mięśnie, punkty spustowe i udzieli porad co robić, aby samemu wspomóc dojście do sprawności. Ciężko niestety określić czy startować w zawodach z kontuzją. Na pewno jest to ryzykowne. Wybór możesz skonsultować właśnie z fizjoterapeutą i samemu podjąć decyzję.




Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
tyle ćwiczyłeś to i teraz mozesz ... nic się nagle nei powinno stać (wg mnie) - co do wieszania się - bez przesady , moze czsami lepiej zmniejszyć intensywność kosztem lepszego samopoczucia
spina bifida to rozszczep kręgosłupa
w twoim przypadku dotyczy kręgów krzyżowych , wiec wg mnie nei jest bardzo źle
wpisując spina bifida w google mozesz sie duzo dowiedzieć
ja nic wiecej nei powiem (to już trzeba ze specjalistą rozmawiać) ale ode mnei dodam że zdarza sie to dosyc czesto i czesto ludzie nei wiedzą że posiadają taką wadę

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26804
dzieki. wlasnie w tym problem ze zgooglowalem to sobie odrazu;)i wpadlem w mala panike. no coz czas przestac sie bawic w hipochondryka i brac do roboty. ale mimo wszystko jest to troche uciazliwe. jeszcze raz dzieki, pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8
Witam. Ja mam podobny problem z kręgosłupem. Niestety od pewnego czasu mam bóle kręgosłupa, zrobiłam prześwietlenie i wyszło na zdjęciu że mam "spina bifida s1", odbyłam rehabilitację i owszem pomogło ale tylko na 3 miesiące, ból z powrotem powrócił. Kręgosłup mnie boli podczas chodzenia, leżenia, no chyba że leże na brzuchu, to jest ulga, ale po za tym niestety. Czy ktoś mi może powiedzieć co z tym robić??? i gdzie mam się dalej z tym udać???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
byłam na prześwietleniu bo miałam to samo co ty, ortopeda powiedział że muszę zapisać się do neurochirurga i każą mi zapewne zrobić rezonans magnetyczny, oprócz tego jestem zapisana na rehabilitacje, będę miała za niedługo rezonans i zobaczymy. Ortopeda powiedział że to jest wada wrodzona i u każdego to może wystapić jednym słowem przerąbane bo robię właśnie egzaminy na wopr i chce iśc na awf
p.s. jesli ktoś wie coś więcęj o tym schorzeniu błagam piszcie!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
Siema znam odpowiedzi na wszystkie pytania ze zdrowiem
Wasze dolegliwości nie wzięły się nagle,pewnie sporo czasu użytkowaliście swe ciało i powstała dolegliwość i ból. Ból oznacza że źle użytkujemy nasze ciało i trzeba sobie zadzć pytanie co robimy źle? Ja mam spina bifida S1 wcześniej nie wiedziałem o tym tylko w tym roku i pojawiły się bóle. Brałem zastrzyki i fizykoterapie ale w końcu znalazłem prawdę Całą prawdę o zdrowiu.
1 szanuj swoje ciało.
2 zdrowo je odżywiej.
3. najważniejsze ! Myśl że zawsze będziesz zdrowy! nawet jeśli teraz masz dolegliwość. Nie chodź do lekarza nie wyobrażaj sobie co tam masz złego i nie przejmuj się tym ani nie stresuj!!! Odwrotnie bądź spokojny i myśl że musisz wyzdrowieć i w końcu będziesz zdrowy. Możesz sobie wyobrażać, że z dnia na dzień dolegliwość się zmiesza i wież że będziesz zdrowy.
Nie wyssałem tego z palca tylko wertowałem wiele publikacji i filmów, znam prawdę na różne tematy jest tego dużo. Jednak jedna recenzja związała te wszystkie przesłanki w jedną całość (związane z naszym DNA).
Miałem dolegliwość pół roku temu ale już jej nie mam.
Dodam tylko że 95% wiadomości które uważasz za prawdę to oszustwa dla czyjegoś interesu.
Nie bój się niczego, kochaj i myśl że będziesz zdrowy drogi czytelniku.
6
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bark - dziwny ból

Następny temat

ABC badań medycznych

Wiecej