SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spięte mięśnie w odcinku ledzwiowym

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78
Witam, od dłuższego czasu a dokładnie od wakacji zeszlego roku z przerwami bólowymi, odczuwam bol w lewym pośladku jest to kłucie , gdzie przy kichnięciu lub nieumiejętnym wstaniu z łóżka bol jest tak mocny , ze muszę na chwile wstawać wyprostować sie i wtedy mogę isc, ale przy mocniejszych atakach zdarzało sie , ze kulałem. Poszedłem do 3 lekarzy neurologów zrobili mo zdjęcie kręgosłupa i niby wszystko Ok kazali wzmocnić dolny odcinek pleców ,basen dołożyć, i dobrze sie schylać po przedmioty. Wiec zacząłem ćwiczyć bardziej odcinek lędźwiowy, odłożyłem martwy ciąg i wszelkie inne szarpnięcia,ale bol dalej doskwiera, wiec poszedłem do masażysty , masażysta powiedział ze bol moze być spowodowany przez mięsień gruszkowaty jak jest spięty uciska nerw kulszowy i wtedy bol idzie od pośladka ,biodro,pachwina i do dolnej partii stopy. Wiec zaczelem ćwiczyć dziennie ćwiczenia na rozluźnienie mięśnia gruszkowatego, powiem tak albo cos tam delikatnie pomogło, ale juz do tego bólu sie tak przyzwyczaiłem ze jakos z nim żyje i moze poprostu wkręcam sobie fakt ze cos tam pomogło.. chciałbym wkoncu funkcjonować normalnie bez bólu tym bardziej ze za dwa tyg moze narodzić mi sie córeczka i niechce być ograniczony do niej przez ten bol.. dodam jeszcze ze neurolodzy przepisali mi jakieś tabletki które rozluźniają mięśnie bo mam spięte mięśnie w odcinku lędźwiowym, ale ze jestem przeciwnikiem tabletek, nie wykupiłem ich i szukałem jakiś ćwiczeń rozluźniających , zrobiłem również resonans ale odcinka lędźwiowego;/ a miałem zrobic odcinka lędźwiowego-krzyżowego wtedy moze być cos wiecek wyszło a tak neurolog stwierdził , ze jakiś zmian zwyrodnieniowych nie ma ... dodam te zdjęcie rezonansu. Ludziska jak ktos to miał i wyleczył sie z tego proszę o jakieś wskazówki pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78
Jest ktos w stanie pomoc?;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciężko pomóc jak ćwiczenia rozluźniające nic nie dają. Też się czasem borykam z takim bólami. Jak wybiorę kontuzjogenne ćwiczenia. Uprawiam sporty walki, ale zdarzy się jakiś kompleks sztangowy i problem gotowy. Odpuszczam wtedy najbardziej ryzykowne ćwiczenia, rozluźniam kręgosłup i wraca do normy. Nie wiem jakie ćwiczenia wykonujesz, ale może coś trzeba jeszcze wyeliminować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78
Wczoraj po raz pierwszy miałem taki atak , żenię potrafiłem deski sedesowej podnieść jak byłem sie zalatwic... a potem wrócić do łóżka. Miałem takie kłucie w pośladku ze masakra.. wykupiłem te tabletki co neurolog mi przepisał na rozluźnienie mięśni choć na poczatku ich nie wykupowae bo niechce truć sie chemia i recepta pół roku trzymałem aż do wczoraj. No i dziś o dziwo przeszło , ale wydaje mi sie jak skoncze z tabletkami problem powróci a nie wiem na co mam ćwiczyć bo nie wiem co mi jest.. czy rwą kulszowa czy mięsień gruszkowaty napiety , czy korzonki No jest wiele możliwości a żaden z lekarzy nic nie powiedział..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z treningów trzeba zrezygnować na jakiś czas, bo nigdy się nie wygrzebiesz. Przed telewizorem ćwiczenia rozluźniające, ale tak 30 minut np. i po gorącej kąpieli. Może stres, może jakaś drobna kontuzja nogi i zmiana pozycji podczas chodzenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78
No siłownie odpuściłem narazie, i ćwiczę w domu, ale nie wiem na co tez ćwiczyć żeby sobie nie zaszkodzić.. w wtorek idę do fizjoterapeuty zobacze co mi powie na to wszystko.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból kostki od środkowego palca ręki

Następny temat

Sobota bokserska

WHEY premium