SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spalenie mięśni - asymetryczne nogi z powodu przewlekłej choroby

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 2127

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 34
Witam.
Przeglądam różne tematy, pytam wujka Google, ale nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Cóż, historia moja jest taka, że z racji wrodzonej dysplazji bioder przez całe życie, ponad 30 lat mocniej obciążałam lewą nogę. Prawa służyła bardziej jako podpora dla utrzymania równowagi. I w ten oto sposób nabawiłam się znacznej dysproporcji w rozmiarze ud. Do tego stopnia że widać różnice gołym okiem, czuć po spodniach i spodenkach.
Lewa noga 52 cm, prawa 46 cm.
Jestem od jakiegoś czasu na diecie redukcjnej, chciałam zrzucić parę kilo , a przy okazji chciała bym zrobić coś z tymi nogami. Wyszczuplić lewą, ewentualnie je tak zrównać. Byłam na analizie składu ciała u dietetyka, i różnica jest ewidentnie w mięśniu...
Także odpowiedzi że to tłuszcz odpowiada za grubość moich nóg mnie nie satysfakcjonują...
Gdzie mogę się udać po jakaś radę. Siłownia i trener ? Rehabilitant ? Lekarz ortopeda co odpowiada za moje nogi i to że w ogóle mogę chodzić ?
Czy ćwicząc intensywnie tą bardziej umięśnioną nogę i mniejszym spożyciu białka jestem dajmy na to spalić mięsień ?
Pomocy.. jestem niska, w miarę szczupła, a te moje nogi wyglądają dość karykaturalnie.. jedna słoniowa, drugie szczudło... ;(
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A wiec narazie skupilbym sie na treningu siłowym i diecie z dodatnim bilansem. Chudsza konczyna powinna dogonić te grubsza.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160414 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234309
witaj, pierwszym krokiem jaki podejmiesz to wizyta u fizjo
analiza toro ruchu
analiza obciazenia konczyny lewej i prawej
nauka chodu, wdrozenie treningu motorycznego, ktory pozowli obciazac obie konczyny rownomiernie
dopiero faza koncowa to budowa miesnia

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 34
A czy jest jakas nadzieja że załatwie to na Nfz ? Czy rehabilitacja i fizjoterapia na fundusz to jedynie ćwiczenia w klatkach na wieszaku ? :/
Ile doprowadzenie nóg do normalności mogłoby kosztować i czy jest szansa na to po jak najniższych nakładach finansowych ?
Podobnie problem może być ze znalezieniem ogółem dobrego fizjoterapeuty - przy małym dziecku z którym jestem 24godziny na dobę. Ćwiczyć w domu mogę normalnie wieczorami, ale z wizytami w przychodniach jest już gorzej. Szczególnie jeśli trzebaby gonić do miasta wojewódzkiego..



Zmieniony przez - 7331 w dniu 2018-08-07 19:51:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160414 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234309
jak znajdziesz ortopede ktory wypisze skierowanie na rehabilitacje, gdzie z kolei znajdziesz placowke ktora poprowadzi tego typu rehabilitacje, to da rade ogarnac to na NFZ, jednak pewnie bedzie dlgi czas oczekiwania

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 34
Ortopede mam, bez problemu wypisze mi co będę potrzebować. Gorzej z oczekiwaniem... a czy np w ramach czegoś takiego - http://www.tomfitcenter.pl/zajecia-sportowe-t12/fizjoterapia-t22
Jestem w stanie coś zdziałać ?
Czy w razie co oczekując w kolejce na nfz mogę coś ogarnąć w domu ?

Od strony bioder cały czas lekko kuleje, prawą nogę mam krzywą jak paragraf.. aby nie było widać utykania koryguje kręgosłupem..i tak cała chodzę powyginana we wszystkie strony. Od strony kości, stawów jest wszystko w porządku. Mam endoprotezę prawego biodra, jako maleńkie dziecko dostałam rozległego zakażenia rany pooperacyjnej, nie wiem czy nie mam też uciete kawałek mięśnia (w miejscu szwu w ogóle jest dość duże wgłębienie, w miejscu gdzie na drugiej nodze jest gladka tkanka)..


Zmieniony przez - 7331 w dniu 2018-08-07 20:10:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160414 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234309
kwestia co dokladnie oferuja, musisz zapytac czy sa zajecia indywidualne, ktore pozwola na ocene chodu, jak i pozwolą na dopasowanie rehabilitacji pod siebie.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 34
Przepraszam za głupie pytanie nowicjuszki.. czy ograniczenie białka w diecie przy zachowaniu podobnej aktywności dało by efekt, że organizm zacząłby palić mięśnie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160414 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234309
teoretycznie tak. jednak nie jest to rozwiazaniem w przypadku dysfunkcji chodu
konczyna mocniej obciazana rowniez straci tyle samo miesnia co ta mniej obciazana i dysproporcja zostanie zachowana

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli te mięsnie są efektem miesięcy czy lat treningu to wystarczy przestać ćwiczyć i spadną. Jeśli natomiast masz je genetycznie to nic z tym nie zrobisz.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 34
Nie tyle treningu co po prostu "samo życie". Chodzenie, stanie, noszenie..
Umowilam się póki co do fizjoterapeuty.. czas pokaże co dalej..

Trochę tylko obawiam się by nie poszło to w kierunku rozbudowy drugiej nogi... Cóż, 80cm w biodrach i nogi po 52+ cm bedą wyglądały słoniowo, szczególnie przy niskim wzroście...

Dziekuje za odpowiedzi.



Zmieniony przez - 7331 w dniu 2018-08-09 21:02:27

Zmieniony przez - 7331 w dniu 2018-08-09 21:04:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Utrata pewnej ilości tkanki tłuszczowej na pewno te nogi wyszczupli.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Barki ćwiczenie

Następny temat

Ocena planu fbw

WHEY premium