SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spalanie i aeroby. ORBITREK czy BIEŻNIA.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 59426

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez domer z działu Odżywianie i Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Witam!
(nie wiedziałem gdzie wstawić ten temat, jeśli jest to nie odp. dział to proszę o przeniesienie).

Chciałbym spalić nadmierną ilość tłuszczu.
Wzrost: 183 cm
Waga: 88 kg
Jeszcze na początku lipca ważyłem zaledwie 80kg, ale siedzący tryb przyniósł nieoczekiwane efekty.
Zastanawiam się teraz nad kupnem sprzętu do aerobów (podobno jest to najefektywniejszy sposób spalania tkanki tłuszczowej). Nie wiem za bardzo co wybrać - bieżnie czy orbitreka? W związku z tym am parę pytań związanych ze spalaniem i aerobami pod kątem wyboru sprzętu.

1. Głównie chodzi mi o brzuch, pośladki i uda. W tych "rejonach" jest najgorzej. Co przyniesie lepsze efekty orbitrek czy bieżnia?
2. Które z urządzeń będzie lepsze do ćwiczeń aerobowych po treningu siłowym?
3. Z urządzenia będą korzystać moi rodzice - który wybór jest bezpieczniejszy jeśli chodzi o stawy itd. (domyślam się, że bieżnia bardziej obciąża stawy)?
4. No i wreszcie polecane przez Was marki. Na urządzenie planuje wydać około 1000 - 1500 pln.

Czekam na Wasze porady, mam nadzieje że uzyskam pomoc
Pozdrawiam!
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Redukcja wielu z nas kojarzy się z aerobami i dietą głodówkową. Często też wskazujemy miejsce, że „tu z brzucha chcę schudnąć” albo „chcę odchudzić nogi”.
Obalając mity… po pierwsze nie ma spalania miejscowego. Ćwiczyć należy całe ciało i w okresie odchudzania należy nastawić się na cierpliwość i sumienność w trzymaniu diety i planu treningowego. Nie da się zrobić niczego na szybko i akurat w tym punkcie, w którym uznamy, że jest najwięcej tkanki tłuszczowej.
Po drugie dieta głodówka to nie rozwiązanie a jedynie krok ku załamaniu metabolizmu. Żeby chudnąć trzeba jeść, ale mądrze. Bilans jak najbardziej może (a nawet powinien) być ujemny jednak istotne jest to co jemy, jak jedliśmy wcześniej.
Po trzecie aeroby to nie jedyne narzędzie do redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to dodatek do naszego treningu, który wykorzystujemy w końcowych etapach odchudzania. Ważny jest trening siłowy, podczas którego mobilizujemy mięśnie do zużywania energii. Mięśnie to nasza fabryka do spalania tłuszczu. Im więcej ich mamy tym większy wydatek energetyczny jest podczas treningu. Same aeroby przyczynią się jedynie do ich spadku.

Odpowiadając na pytania:

1. Głównie chodzi mi o brzuch, pośladki i uda. W tych "rejonach" jest najgorzej . Co przyniesie lepsze efekty orbitrek czy bieżnia?
Tak jak wcześniej zostało wspomniane – nie ma spalania miejscowego. Jakie są różnice pomiędzy sprzętami? Oczywiście to zależy od modelu –dzisiaj na rynku jest bardzo duży wybór, maszyny różnią się budową, zakresem ruchu, możliwościami zmian ustawienia, czy obciążenia.
Bieżnia ma tą zaletę, że możemy na niej zarówno biegać jeśli chcemy poprawić wydolność, ale też maszerować pod górkę – gdy zależy nam na podtrzymaniu mięśni pośladkowych.
Orbitrek z kolei angażuje mocniej również obręcz barkową i w porównaniu do biegu mniej obciąża stawy skokowe i kolanowe. Z racji tego, że ruch jest po elipsie a na bieżni mamy jednak wciąż impakt pionowy to obciążenie na stawy biodrowe jest zdecydowanie mniejsze na orbitreku.
Kolejna kwestia to również nasze upodobania.

2. Które z urządzeń będzie lepsze do ćwiczeń aerobowych po treningu siłowym?
Obie maszyny są dobrym narzędziem do aerobów po treningu siłowym.

3. Z urządzenia będą korzystać moi rodzice - który wybór jest bezpieczniejszy jeśli chodzi o stawy itd. (domyślam się, że bieżnia bardziej obciąża stawy)?
Dokładnie. Orbitrek będzie tutaj lepszym rozwiązaniem jeśli bierzesz pod uwagę również rodziców.

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/Utrata_tłuszczu__demitologizujemy_aeroby-t230835.html
https://www.sfd.pl/Aeroby__przydatne_czy_nie-t246242.html
https://www.sfd.pl/Orbitrek-t396717.html
https://www.sfd.pl/Jaka_bieżnia_-t1105317.html
https://www.sfd.pl/Pomoc_w_wyborze_bieżni-t1060097.html 


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 97 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1417
1.Bieznia
2.to samo
3.Ja biegam od roku i nie mam problemow ze stawami.
4Ja kupiłem za 300F w UK roger black i jak narazie jest b.dobra(u nas za tyle nie kupisz takiego sprzetu)

W ogole to odchudzanie trzeba zacząć od diety bo to podstawa!!!!
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 229 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1449
KETLLER najlepsza marka według mnie, bieżnia więcej spali kalori to prawda ale na orbitreku jestes w stanie dłużej ćwiczyć a pamiętaj, że tłuszcz zaczyna być spalany przez organizm po ok 30-40 minutach treningu aerobowego
1

"I'll be back"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 93 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3091
osobiście polecam orbitreka. daje niezłe efekty na nogi i pośladki. widze po sobie:)

karnet - 65zł, butelka wody 0,56zł, spojrzenie na wage po zrzuceniu 40kg - bezcenne zł.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po siłowni: Jeśli dobrze przeprowadzisz trening siłowy to nie będziesz miał ochoty ani na orbitreka ani na bieżnię - z wyjątkiem lajtowego spaceru .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
dziękóweczka za pomocne podpowiedzi.
chyba jednak wybiorę orbitreka.

cóż, masa tłuszczowa cały czas idzie w góre. pozostaje tylko ułożyć jakąś dietkę i pomyśleć do tego, nad jakimś sensownym treningiem na redukcję (siłka + aeroby).
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1989 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6423
pomysl na treningiem siłowym + cardio
albo moze HIIT ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Devi_Devi możesz mi wyjaśnić o co chodzi z HIIT?

Z żelastwa posiadam jedynie hantelki (łącznie 20 kg). Czy do redukcji potrzebne są inne akcesoria? Z tego co wiem (może się mylę) przy redukcji liczy się przede wszystkim ilość powtórzeń.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 71 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3089
Masz w tematach podweszonych...Zbiór linków działu Odchudzanie...Tak przy redukcji robi sie wiecej powtorzen na mniejszych ciezarach w porownaniu do robienia masy.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Witam po dłuższej przerwie.
Tak więc Panowie, dziś albo jutro zamawiam orbitreka. Są trzy opcje:
- Body Sculpture BE 6640
- York X 102
- YORK X 510...
Generalnie rozpatruje zasadniczo YORK'a. Który model wydaje się Wam lepszy?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 509 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15998
york x 510 mam taki sam na siłce i wszystko jest oki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

DN w treningu domowym.

WHEY premium