SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spadek tkanki mięsniowej oraz wagi przy treningach

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1530

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 822
Od 2 miesięcy chodzę 4x w tygodniu na siłownię, ćwiczę full body( barki, plecy, brzuch, pośladki, nogi oraz biceps i klata). Mam rozpisaną dietę na masę, wzrost 183cm, wiek 21lat. Miesiąc temu ważyłem 75 a zaczynałem od 72kg na początku stycznia, lecz dzisiaj byłem u dietetyka na analizie składu ciała, mam wszystko w normie ( tkanka tluszczowa 13%, nawodnienie ok70%, metabolizm - wiek 12 lat. Ale spadła mi znacznie masa ciała aż o 5kg ! tym samym prawie tkanka mięśniowa jest w normie ale prawie na najniższym poziomie. Zatem czego może to być przyczyna? spożywam ok 120g białka, węgli ok 400, tlusczy ok 70 a kalorii ok 2500.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
addi132
Nie wiem też do końca jak powinny wyglądać efekty po 2 miesiącach ćwiczeń więc ciężko mi ocenić


Po dwóch miesiącach już powinny zajść zmiany widoczne, nie spektakularne ale już powinny być jakieś przesłanki, że cel, który sobie postawiłeś jest realizowany.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Wyliczenia magicznej wagi typu Tanita należy traktować z przymrużeniem oka, ciekawostka to, nie jakiś wiarygodny pomiar. Istotne jest to, że raczej młody, wysoki, aktywny chłopak na 2500 kcal masy nie zbuduje. Policz zapotrzebowanie.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
w styczniu 72 kg miesiace temu czyli okolice stycznia poczatek lutego 75 a teraz napisałeś że masa spadła o 5 kg czyli ważysz 70 kg ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 822
Dokładnie, zaczynając przygodę z siłownią czyli na początku stycznia ważyłem 72kg, na koniec stycznia ważyłem już 75kg, natmioast na koniec lutego waga pokazała 70kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
jak chciałeś masować to widocznie za mało kalorii spożywasz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
A jak obwody? Jak wyglada sylwetka w lustrze? Jak sila na treningach?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 822
Siła się poprawiła, nie czuję już napięcia mięśni i o wiele łatwiej przychodzi mi podnoszenie tego co podnosiłem z trudem na początku, dlatego zwiększam ciężary. Ale jeżeli chodzi o poprawę sylwetki w lustrze to średnio. Codziennie ćwiczę brzuch w domu i na siłowni to tutaj jest dosyć widoczny efekt ale jeżeli chodzi o bicepsy klatkę czy plecy to średni efekt. Dodam, że na siłowni ćwiczę z trenerem personalnym pod jego okiem więc mówi, że ćwiczenia wykonuję poprawnie dlatego może to faktycznie kwestia diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
To na pewno kwestia diety. Jeśli trening jest dobrze skomponowany to nie ma możliwości żeby nie szło. Skup się na diecie ewentualnie z trenerem ją skonsultuj.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 822
Nie wiem też do końca jak powinny wyglądać efekty po 2 miesiącach ćwiczeń więc ciężko mi ocenić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Raczej po 2 miesiącach jakoś nie ma co szału się spodziewać jeśli chodzi o budowanie masy, podczas redukcji efekt powinien być zauważalny.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
addi132
Siła się poprawiła, nie czuję już napięcia mięśni i o wiele łatwiej przychodzi mi podnoszenie tego co podnosiłem z trudem na początku, dlatego zwiększam ciężary. Ale jeżeli chodzi o poprawę sylwetki w lustrze to średnio. Codziennie ćwiczę brzuch w domu i na siłowni to tutaj jest dosyć widoczny efekt ale jeżeli chodzi o bicepsy klatkę czy plecy to średni efekt. Dodam, że na siłowni ćwiczę z trenerem personalnym pod jego okiem więc mówi, że ćwiczenia wykonuję poprawnie dlatego może to faktycznie kwestia diety.


A więc raczej mało prawdopodobne, że spadła masa mięsniowa. Maszynę o kant dupy potłuc.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW do oceny

WHEY premium