SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spłycenie lordozy kręgosłupa lędźwiowego po wypadku samochodowym

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 4017

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Szybkie pytania bez logowania.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356
Witam serdecznie, mam pytanie i może ktoś z tego forum będzie w stanie mi na nie odpowiedzieć ;) W sierpniu brałem udział w wypadku samochodowym. Mianowicie przede mną jechał samochód i nagle zaczął mocno hamować, ja wyhamowałem ale samochód jadący za mną odbił do rowu lecz uderzył w mój samochód z prędkością 40-50 km/h. Po wypadku odczuwam bóle kręgosłupa, poszedłem do lekarza, który skierował mnie na prześwietlenie. W opisie wykazało mi właśnie spłycenie lordozy kręgosłupa lędźwiowego. Lekarz póki co przepisuje mi tylko tabletki. Jest to bardzo uciążliwe dla mnie, mam 19lat i już problemy z kręgosłupem. Jestem w 4 klasie technikum. Przed wypadkiem dorabiałem sobie chodząc w weekendy do pracy i miałem na swoje wydatki, a teraz po godzinie wrzucania drewna czuje się jakbym miał 70 lat :( Po szkole chciałem iść do wojska i planowałem już to od długiego czasu. Jest możliwość wyleczenia kręgosłupa, aby bóle ustąpiły? Nie wiem co robić dalej, 8 grudnia mam kolejną wizytę kontrolną u lekarza... HELP

#Edit: Nie chodzi mi o odszkodowanie, chcę po prostu wrócić do zdrowia i realizować swoje cele/marzenia.

Jeżeli napisałem w złym dziale to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie, ja po prostu nie wiem gdzie mogę napisać taki temat ;)


Zmieniony przez - YOSHI1 w dniu 2017-12-04 00:57:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Obraz czasem jest oczywiście potrzebny czy nawet konieczny ale najważniejsze będzie dobre badanie fizykalne i skorelowanie tego dopiero z badaniem obrazowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Proponowałbym poszukać dobrego fizjoterapeuty w swojej lokalizacji.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Podaj z jakiego regiony miasta jesteś, kolega BPL wejdzie to pewnie kogoś poleci.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 495 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25707
Wiesz, że możesz ciagnac odszkodowanie z OC sprawcy i to nie małe, bo sam miałem wypadek gdzie cierpiał kręgosłup. Od tego bym zaczął, jak nie ogarniasz to są firmy na rynku, które walczą o kasę, bo się przyda na rehabilitację, chyba że Cię stac na badania, masaże itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356
Wielkopolska, Trzcianka obok Piły. Mam 19 lat i jeszcze się uczę więc nie bardzo stać mnie na takie udogodnienia ;) Zdaje sobie sprawę z tego, że mogę ciągnąć odszkodowanie z OC, lecz problem w tym iż sprawcą wypadku był mój kolega :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Nawet 2 czy 3 razy warto iść, dostaniesz pare zaleceń, coś tam zawsze ruszy.

Swoją drogą:
Czy wartość wygięcia(lordoza lędżwiowa) jest kwestią osobniczą? W sensie, że jeden ma większe wygięcie a inny mniejsze a mimo wszystko jest to tzn. norma?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
tomik2

Czy wartość wygięcia(lordoza lędżwiowa) jest kwestią osobniczą? W sensie, że jeden ma większe wygięcie a inny mniejsze a mimo wszystko jest to tzn. norma?

yes, istnieje fizjologiczny zakres uznawany za normę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Idąc dalej czy wypadek może spowodować splycenie krzywizny kręgosłupa?
Bardziej spodziewałbym się uszkodzenia krążka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Nie wiem, ale szczerze mówiąc to wątpię. Bardziej bym uderzał w tą stronę, że to kwestia wyhodowana przez lata, dobrze żeby wypowiedział się ktoś bardziej kumaty, bo fajne pytanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Swoją drogą u mnie na rezonansie lędźwi wyszły w opisie dobre kwiatki a każdy lekarz mówi, że nic sie nie dzieje ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
na rezonansie u każdego wychodzą , bez względu na to czy ma problemy z plecami, czy biega uśmiechnięty i do końca życia nie uświadczy dolegliwości.
Oczywiście nie jest to badanie bezsensowne, ale drobne zmiany nie powinny nas jakoś strasznie przejmować.



Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-12-04 19:03:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wypuklenie dolnej części brzucha

Następny temat

Badanie kinazy kreatynowej

WHEY premium