SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sosy , ketchupy , musztardy dodatki do jedzenia

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak ktoś lubi ostre to polecam linie blair, do kupienia w dużych marketach, ale prędzej w sklepach ze sprowadzaną żywnościa, indie, usa itp
nie dla zwykłych śmiertelników

około 20-25zł






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4500 Napisanych postów 35782 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263050
Musztarda miodowa Develey + po zjedzeniu zostaje fajna szklanka




HEINZ PIMEN.CHILLI SAUCE - pare kropel robi robotę

1

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
próbował ktoś z was może tego popularnego w USA red hot sauce? w PL dostępny, ciekaw jak w smaku



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4500 Napisanych postów 35782 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263050
Aktualnie mam w domu też ten sos/skrapiacz
(kupiony w Lidlu)



Skład w 100ml:
16kcal

Tłuszcz 0,8g
nasycone 0,2g

Węglowodany 1,2g
w tym cukry 0,6g

białko 0,5g

sól 5,5g






Zmieniony przez - K_PS w dniu 2015-07-06 11:28:19
1

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4839
Sosiki HP BBQ żółty (honey) i zielony (classic)
Petarda, tylko zdjęć nie mam.
A jak ktoś chce sobie zaj**isty fajny sosik zrobić, to NAJPROSTRZY przepis:
W garnku podsmażamy czosnek i szalotkę, dosypujemy słodką wędzoną paprykę, ketchup HEINZ, skórka cytrynowa i troszkę soku pomarańczowego. Redukujemy do gęstości jaką lubimy i ew. doprawiamy solą, pieprzem, miodem, octem, co tam lubicie. Jak wystygnie, urywa mordę


Zmieniony przez - lesnik w dniu 2015-07-06 12:44:12
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 936 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16405
Dobry temat
Od siebie mogę polecić takie dwa cudeńka:


Ten większy to sos, mieszanka różnych papryk. Natomiast ten drugi to puree z papryki Carolina Reaper, która osiąga około 1 600 000 SHU co czyni ją najostrzejszą papryczką na świecie. Jedna kropelka to za dużo za równo jednego jak i drugiego. Na prawdę trzeba uważać.
I mówię poważnie, gdyż raz jeden z domowników, a dokładnie moja mama, pomyliła mój sosik z tabasko(po prostu złapała buteleczkę z lodówki i polała nią makaron), uwierzcie nie chcecie tego przeżyć. Najpierw picie mleka, oliwy(kapsaicyna jest substancją tłustą, wiec woda tylko bardziej rozprowadza ją po języku/"brzuchu"), a finalnie po karetkę pogotowia i do szpitala bo mi mama schodziła z tego świata. Trzeba uważać ale tak czy siak bardzo polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MrRMpl1
Trzeba uważać ale tak czy siak bardzo polecam




ten reaper mniej więcej jak opiszesz w smaku? co odczuwasz? jaka cena? muszę spróbować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 936 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16405
Hmm... jakby to opisać, na początku nic ale po kilku sekundach tak jak nazwa wskazuje po prostu jest jak żniwiarz w jamie ustnej. Jedna kropelka(nabieram wykałaczką)to przyjemne bardzo mocne palenie a więcej to już istne piekło, oczywiście zależy do czeko dodamy jedną kropelkę. Ja dodałem ostatnio około 2-3 do jednego jajka na miękko to jadłem je przez 15 minut
W smaku bardzo dobre, lekko słodkawe(nie ma cukru w składzie)ale taki specyficzny posmak zawiera(przyjemny). Ale co tam smak jak i tak po chwili nic nie czuć tylko palenie, ból i łzy ale to przyjemne.



Zmieniony przez - MrRMpl1 w dniu 2015-07-06 21:35:24

Zmieniony przez - MrRMpl1 w dniu 2015-07-06 21:36:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
Fanex - sos duński, trochę podobny do 1000 wysp, ale zdecydowanie lepszy.
Bardzo pasuje do gotowanych jajek, zamiast majonezu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panowie podawajcie może cene i sklep w którym można dostać te produkty
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ciacho do kawy

Następny temat

Nagroda za bloga

WHEY premium