SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Solarium i schodząca skóra

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24706

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 364
Witam,

Byłem 10 dni temui na solarium ERGOLINE przez 10 minut. Było to moje pierwsze opalanie od 2 lat. Mówiłem o tym fakcie babce, i zapytałem czy to odpowiednia długość naświetlania. Odfpowiedź : TAK.
Ok, wiec opalałem się i na drugi dzień to nawet siedzieć nie mogłem. Po paru dniach zaczęła schodzić mi skóra. Pytanie do Was. Kiedy mogę iść na solarium tak aby mi jakieś dziwne piegi czy plamy nie powychodziły na stałe i jakich kosmetyków (czyt. specyfików) użyć przed i po solarium.

Dziękuje i pozdrawiam wszystkich

Krzysiek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Ciemna karnacja skóry jest powszechnie uważana za atrakcyjną i zdrową. Zdecydowania większość osób woli płeć przeciwną w ciemniejszej karnacji niż bladej. Z tego też względu sporo osób stara się robić wszystko, żeby tylko zmienić karnację swojej skóry na ciemniejszą. Sposobów tego jest bardzo dużo i bez wątpienia każdy znajdzie coś dla Ciebie. Wyróżnić tutaj możemy:

- opalanie w Słońcu,
- solarium,
- kremy samoopalające,
- suplementy z beta-karotenem.

Solarium jest chyba najpopularniejszym sposobem opalania. Określić można je jako miejsce udostępniające urządzenia do opalania za pomocą promieni UV. Z reguły wystarczy kilka minut leżenia lub stania w solarium, aby lekko się opalić. Trzeba najczęściej kilka do kilkunastu zabiegów, aby skóra zmieniła zabarwienie na ciemniejsze. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ekspozycją naszego ciała na promieniowanie UV. Jak sam zaobserwowałeś po sobie, było to zbyt długo, co skutkowało schodzeniem naskórka, czyli poparzeniem. Warto w takiej sytuacji dozować mniejsze ilości, np. 5 minut, a nie od razu 10 minut.

Niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy na skórze nie pojawią się jakieś przebarwienia, piegi i zmiany nowotworowe. Na pewno jest taka możliwość i musisz mieć świadomość, że nie jest to zdrowe dla naszej skóry.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1377 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12849
po pierwsze zacznij od wew. musisz diametralnie zwiekszyc ilosc wit A w tym karotenu .najlepiej soczki z marchwi w duzych ilosciach nie zaszkodzą.one ci pomoge w wytworzeniu wiekszej ilosci pigmentu dzieki temu nie bedzie plam.pojdz do jakiejs drogieri i rossmana i kup olejek do opalania ja polecam Nivea słaby fakto bo słaby ale za***iscie skuteczny 2.taki w brązowym opakowaniu.kiedys blady jak***** sie na nim opalałem i nie miałem zadnych poparzen.i po opalaniu jest tez za***ista rzecz taki w żelu preparat chłodząco regenerujacy Daxa bardzo to polecam.skóra po nim jest w dobrej kondycji.
2

<<<<<możecie mnie zabić ale dla mnie tylko liczy sie ARKA GDYNIA>>>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1416
kup sobie krem do twarzy "ziaja-masło kakaowe" to wydatek okolo 2,8zł i oliwke johnson&johnson dla dzieci i tak krem stosuj na noc i po przebudzeniu na umyta twarz a oliwke na wieczor po kompieli i srednio raz w miesiacu rob peeling calego ciala zaraz przed solarka bo wtedy o wiele latwiej sie opalisz.

Cechuje Nas Pojęcie, Którego Wy Nie Znacie
<<<<<<<<* WIERNOŚĆ *>>>>>>>>
<<< Dzisiaj wrogu Wczoraj Bracie>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1652 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16945


przynajmniej na jakiś czas musisz odstawić solarium aby skóra się zregenerowała od wewnątrz proponuje tabletki z vit E i beta-karotenem szwedzkiej firmy "solarin" ,są bardzo dobre jednak nieco drogie 60 szt ok 40 zł do ciała możesz zastosować porady kolegów j/w ja natomiast polecam Nivea Body Milk z olekiem migdałowym i vit E swietnie wygładza skórę i wpływa na jej szybką regenerację i nawilżenie to tyle pozdrawiam i życze powodzenia ------>

1971-1996-=TuPaC AmArU ShAkUr=-
-= DORADCA w dziale Uroda© =-
-= Znawca w dziale Nasze Zdjęcia© =-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przepuklina

Następny temat

wszystko o beta karotenie <karotenoidach>

Wiecej