SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Soczewki kontaktowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1242

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 204 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7898
Witam,
wczoraj byłem pierwszy raz na badaniach wzroku pod soczewki kontaktowe. Pierwszy raz mam styczność ze soczewkami. Po wykonaniu badań wyszło mi - 0.50
W ramach badania po badaniu dostałem jednodniowe 8 soczewek gratis dobranych przez lekarza. na opakowaniu piszą takie parametry jak:

SPH: - 0.50
BC: 8.7
DIA: 14.2

Specjalista nic mi nie wspominał o tych dwóch ostatnich co to są za parametry. Czy kupując soczewki te dwa muszą być dokładne takie jakie są czy np.parametry mogą być mniej więcej w tych okolicach ? Chce kupić soczewki przez internet ,ale niektóre modele mają przybliżoną wartość np. te BC 8,6 lub 8,5 a te drugie DIA np. 14.1 lub 14.4 Podczas zakupu do wyboru jest tylko SPH.

Nie ogarniam tego :D

Pozdrawiam,
Fiery.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jedno to promień krzywizny bazowej (BC) drugie to średnica (DIA) pierwsze oznacza 'wypukłość" drugie wielkość soczewki , powinieneś skonsultować to ze swoim okulistą
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 204 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7898
Mam jeszcze jedno pytanie, zapomniałem spytać mojego okulisty bo dzisiaj u niego byłem. W domu zrobiłem taki mały eksperyment, założyłem soczewkę tylko na jedne oko, drugie miałem bez. Zakryłem jedne oko te bez soczewki a na drugie widziałem niewyraźnie, to samo powtórzyłem, ale na odwrót, w oku bez soczewki widziałem lepiej, jest to normalne ?

Pozdrawiam,
Fiery.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Generalnie to nie moja działka ale też jestem w trakcie doboru soczewek , także konsultuj się bezpośrednio z okulistą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 204 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7898
więc napisz później jak to wygląda u Ciebie, Pozdr. ;)

Pozdrawiam,
Fiery.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łokieć tenisisty czy może coś innego?

Następny temat

Boł ręki, okolice bicepsa

WHEY premium