SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Soczewki kontaktowe

Wysłana -
Witam,
wczoraj byłem pierwszy raz na badaniach wzroku pod soczewki kontaktowe. Pierwszy raz mam styczność ze soczewkami. Po wykonaniu badań wyszło mi - 0.50
W ramach badania po badaniu dostałem jednodniowe 8 soczewek gratis dobranych przez lekarza. na opakowaniu piszą takie parametry jak:

SPH: - 0.50
BC: 8.7
DIA: 14.2

Specjalista nic mi nie wspominał o tych dwóch ostatnich co to są za parametry. Czy kupując soczewki te dwa muszą być dokładne takie jakie są czy np.parametry mogą być mniej więcej w tych okolicach ? Chce kupić soczewki przez internet ,ale niektóre modele mają przybliżoną wartość np. te BC 8,6 lub 8,5 a te drugie DIA np. 14.1 lub 14.4 Podczas zakupu do wyboru jest tylko SPH.

Nie ogarniam tego :D
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jedno to promień krzywizny bazowej (BC) drugie to średnica (DIA) pierwsze oznacza 'wypukłość" drugie wielkość soczewki , powinieneś skonsultować to ze swoim okulistą
Wysłana -
Mam jeszcze jedno pytanie, zapomniałem spytać mojego okulisty bo dzisiaj u niego byłem. W domu zrobiłem taki mały eksperyment, założyłem soczewkę tylko na jedne oko, drugie miałem bez. Zakryłem jedne oko te bez soczewki a na drugie widziałem niewyraźnie, to samo powtórzyłem, ale na odwrót, w oku bez soczewki widziałem lepiej, jest to normalne ?
Wysłana -
Generalnie to nie moja działka ale też jestem w trakcie doboru soczewek , także konsultuj się bezpośrednio z okulistą
Wysłana -
więc napisz później jak to wygląda u Ciebie, Pozdr. ;)
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź