SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Soczewki a boks

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8129

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5231
Czy wypadaja soczewki podczas walk w boksie? Bo teraz wlasnie zamierzam isc na pierwsze treningi i nie wiem w czym mam cwiczyc. Moja wada to -5 na obu oczach.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Myślę, że ten temat może Ci pomóc.

https://www.sfd.pl/Wada_wzroku-t174475.html?utm_source=SFD&utm_campaign=Szukaj&utm_medium=all

Oczywiście nie musisz rezygnować z treningów, szkła kontaktowe to nie wyrok dla uprawiania sportu w tym także boksu. Wiadomo, że zawsze może się coś przytrafić, ale może tak być ze wszystkim typu złamany nos, ręka, noga. Jeśli nie będziesz dawał sobie mocno obijać głowy, to nie powinno być problemów ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5231
Ja za to slyszalem ze czy ktos ma wade czy nie, to jest takie same prawdopodobienstwo na odklejenie sie siatkowki w oku. Chodzilem poltorej roku na mma jak jeszcze mialem wade 3 i nic mi sie nie stalo.

A chodzi mi tylko o to czy soczewki kontaktowe wypadaja z oka po silnym strzale czy nie, a nie o zwykla soczewke w oku? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Po silnym strzale w twarz może wypaść soczewka podobnie jak i zęby, ale to nie jest reguła, więc nie ma co panikować. Przecież na treningach nie będziesz walczył na 100%.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Soczewki po ciosie (od wstrząsu) nie wypadną, ale mogą się przesunąć lub wypaść po kontakcie z rękawicą. Natomiast co do wady wzroku to już nie jest tak wesoło.Oko krótkowidza ma inna budowę, przez co siatkówka jest bardzo napięta, a przez to rozciągnieta na dnie oka i stad większe ryzyko odklejenia. Przejdź się do dobrego okulisty i niech dobrze zbada ci dno oko, w jakim stanie jest siatkówka. Jeżeli się już zdcydujesz na treningi to uprzedź o tym fakcie trenera. Będzie zwracał uwagę tobie i twoim sparingapartnerów żebyście nie przesadzali. Ja mam podobny problem i o jakiegoś czasu sparuje bardziej technicznie, pracuje na nogach, balans, staram się unikać otwartych wymian. Kwestia szczęścia... Jak jeszcze się nie wkreciłeś w boks, to może poszukaj czegoś innego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Ryzyko jednak istnieje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 132 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3637
Trenuje w soczewkach, na sparingu tylko raz jedna mi wypadla po prostym centralnie w oko, nigdy nie mialem problemu ;) z tym, ze ja mam -1,5.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening walki

Następny temat

Jakie ochraniacze na zęby?

WHEY premium