SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Smalec,Olej,Masło czy Margaryna? na czym smażyć najlepiej.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51113

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 395 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4606
No na soga zasłużyłeś już któryś z rzędu dobry art, potwierdzam słowa kolos88 rzeczywiście się zaangażowałeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
staram sie jak moge. Całe szczescie mam na kogo patrzec w góre:)
thx za sogi

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17
małe sprostowanie: margaryna Flora ma tylko 540 kcal w 100 gr, a Flora pro.activ (ta obniżająca cholesterol) ma 331 kcal !
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 147
spójrz na daty,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9
oj chyba nie jestem jednak taka szybka jak myślałam... ;P (nick)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4
Jakąś specjalistką w tym temacie nie jestem ale gdzieś czytałam porównanie budowy lipidowej oliwy i smalcu. Wyszło na to, że smalec jest zdrowszy, ma lepszą równowagę omega 3 do omega 6. W dodatku lekko zjełczały smalec jest nadal bezpieczny do spożycia (czego oczywiście nie polecam), natomiast oliwa jeszcze wyglądająca dobrze już może być toksyczna. Najgorsze z wymienionych tłuszczy są margaryny, bo są to oleje utwardzone za pomocą metali ciężkich. Co do margaryn obniżających poziom cholesterolu to kiedyś szukałam opinii na ten temat. I wyszło na to, że pomaga nie sama margaryna tylko dieta, którą powinno się wraz z nią stosować. Ta sama dieta zadziała i bez margaryny, a margaryna bez diety nie pomoże. Jak dla mnie to są one takim samym oszustwem jak actimele zawierające szczątkowe martwe kultury l. casei (kapusta kiszona oraz ogórki kiszone zawierają 4-5x więcej żywych i aktywnych bakterii l. casei).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Margaryna to głównie omega 6 (zakładając, że nie ma w nich izomerów trans), więc zaburzanie proporcji kwasów tłuszczowych w diecie może mieć różnego rodzaju niekorzystne konsekwencje.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Smalec nie jest ,,zdrowszy'' od oliwy z oliwek. Zbyt daleko posunięte stwierdzenie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka dieta redukcyjna.

Następny temat

Olej Z Słoneczników

WHEY premium