SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Smalec,Olej,Masło czy Margaryna? na czym smażyć najlepiej.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 265 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1288
@nofatuk -
To nie są żadne przegięcia tylko odpowiedź na obiegowe opinie, które przytoczyłeś w pierwszym poście.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że "kwasy nasycone nie naleza do najzdrowszych a smalec jest ciezko strawny"? Przecież to jest nieprawda.
Tłuszcze nasycone są jak najbardziej zdrowe, a smalec nie jest ciężkostrawny i nie obciąża wątroby.

All the good things for those who wait

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24308
notafuk patrze strasznie sie zaangazowales w ten dzial
ciekawy art, dla mnie sie napewno przyda
dalbym soga ale juz nie wchodzą dawno

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
Hanni przeczytaj np "rola tłuszczy by szoho"
dzieki za duchowego soga:)

zresza, masz link:

https://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

Zmieniony przez - nofatuk w dniu 2007-03-20 18:46:26

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 265 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1288
Już go czytałem. Też zawiera sporo obiegowych opinii i nieprawd.
Jeszcze raz powtórzę - żadne rzetelne badania tego nie potwierdzają.
Potwierdzają natomiast teorię homocysteiny McCully'ego i szkodliwość dużej ilości węgli. Przykro mi, nofatuk, ale taka jest prawda. Jeśli chcesz to mogę Ci dać sporo linków to sobie poczytasz

All the good things for those who wait

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 302 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7343
Dobra robota nofatuk sog za artykuł

"Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać."
Kartezjusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Zgadza sie. Ciezko stwierdzic ze tluszcze nasycone sa niezdrowe, raczej ich zle proporcje wzgledem innych lub laczenie z duza iloscia ww. To co jest napisane w tym artykule jest raczej skierowane do ludzi nie wglebiajacych sie w chemie zywnosci i odzywianie czlowieka.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 373 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10057
Hanni jak chetnie bym sie zapoznal z tymi linkami

Domer skoro juz tu jestes mam pytanko - jakie skutki negatywne ma laczenie tluszczy z weglami (najlepiej jakies linki z wyczerpujacymi informacjami, badaniami - nigdzie nie moge znalezc nic na ten temat)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 265 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1288
Tłuszcze nasycone są mało reaktywne, słabo się utleniają, a to jest zaleta.
Ich pozytywne działanie na serce i ogólnie układ sercowo-naczyniowe było przedmiotem wielu badań. Wyniki są dla wielu szokujące, bo dyskredytują wcześniejsze dogmaty. Tak, to były dogmaty, bo przyglądając się z bliska tamtym pseudo badaniom widać, że one nic nie udowadniały. Ich metodologia była krucha, wyniki statystycznie nieistotne, współczynniki korelacji bardzo małe, etc. etc. W tematach poświęconym low-carb, czyli diecie niskowęglowodanowej jest sporo na ten temat.
A wracając do tematu to do smażenia najlepsze są te tłuszcze, które są najmniej reaktywne, czyli smalec, słonina, łój, olej kokosowy, etc. Wiecie, że w oleju kokosowym jest 90% tłuszczy nasyconych? Większość z nich to kwas laurynowy, który to m.in. wzmacnia układ immunologiczny.

All the good things for those who wait

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
Bardzo mi miło ze moge sie tego dowiedziec:) Prosze o jeszcze.

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
nofatuk ten art dobry lepszy od ostatniego, który czytałem

Sog raczej nie wejdzie, ale spróbuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka dieta redukcyjna.

Następny temat

Olej Z Słoneczników

Wiecej