SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Smak słodzika...

Wysłana -
jaki jest doby słodzik bo te których używam mają gówniany smak...kiedyś miałem taki niemiecki biało-niebieskie opakowanie - pastylki.podajcie jakiś co chociaż przypomina cukier...i jeszcze jedno czy słodzikiem można słodzić jak się chce - bezkarnie?

Wielebny Doctor Cienias
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Hehe nie tylko ja mam ten problem. Mnie tak odrzuca od slodzika ze wole wogole nie slodzic. To pewnie aspartam tak smakuje.
Co do bezkarnosci to jesli chodzi o kalorie - syp ile chcesz.
Wysłana -
oł rajt ;)

Wielebny Doctor Cienias
Wysłana -
z tym slodzikiem niewiem jak jest dokladnie ale czytalem ze on jest dobry na krotka mete przy czestym uzywaniu ponoc zdeksza obciaza watrobe i rozne zzeczy moga byc wiec .... niewiem i wybor nalezy do was
Wysłana -
Mozna ile i jak dlugo sie chce, ale np. leki wspolczesnej terapii pod haslem 'sacharoza' (jedna z substancji zawarta w niektorych slodzikach) podaje, ze dlugotrwale
stosowana i w wiekszych dawkach jest rakotworcza.
Wysłana -
Doctor, właśnie używam teraz tego niemieckiego słodzika i jest całkiem niezły w smaku, znam dużo gorsze rzeczy. A najlepszy jest jednak Sweetex (to nie jest reklama ;))) Poza tym bardziej mi smakuje słodzik w proszku (jak cukier) niż w tabletkach. Cukru nie używam od 5 lat prawie już a słodzik sporadycznie jak mnie najdzie, więc nie jestem w stanie na własnej osobie powiedzieć o złym wpływie słodzika na organizm...

Stassi
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła... :)

Zmieniony przez - Stassi w dniu 01-05-19 21:18:56
Wysłana -
Slodzik bardzo obciaza watrobe i ogolnie jest niesmaczny. Najlepszy jest cukier z trzciny cukrowej. Wsypuje sie go malo bo jest slodki jak cholera.

Pozdrawiam
Wysłana -
Naleśnik, sacharoza to cukier, taki jaki normalnie kupujesz w sklepach i raczej nie jest on rakotwórczy :) Przypuszczam że chodziło Ci o aspartam.
Także stosuję czasem Sweetex i jakoś żyję :)
Cwierzo, cukier pozostaje cukrem, jeżeli masz tendencję do tycia to lepiej wyrzucić to ze swojej diety a jeżeli nie to życzę smacznego :)

Moderator Odżywianie
Wysłana -
To jest wlasnie ciekawe zegadnienie. Ile % cukru jest w zwyklum cukrze? Nie mam plantacji burakow cukrowych, ale wydaje mi sie ze 100%. Tak samo jest z trzcina cukrowa. Nie rozumiem czemu wiec trzcina jest bardziej slodka niz burak cukrowy? Slodzac np. kawe trzcina zjadam w takim razie mniej cukru, bo wsypuje tylko jedna lyzeczke, niz jakbym slodzil cukrem z burakow (musialbym wsypac 3).

Pozdrawiam
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź