SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Smak słodzika...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7914

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 785 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 586
jaki jest doby słodzik bo te których używam mają gówniany smak...kiedyś miałem taki niemiecki biało-niebieskie opakowanie - pastylki.podajcie jakiś co chociaż przypomina cukier...i jeszcze jedno czy słodzikiem można słodzić jak się chce - bezkarnie?

Wielebny Doctor Cienias

Nikt

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hehe nie tylko ja mam ten problem. Mnie tak odrzuca od slodzika ze wole wogole nie slodzic. To pewnie aspartam tak smakuje.
Co do bezkarnosci to jesli chodzi o kalorie - syp ile chcesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 785 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 586
oł rajt ;)

Wielebny Doctor Cienias

Nikt

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
z tym slodzikiem niewiem jak jest dokladnie ale czytalem ze on jest dobry na krotka mete przy czestym uzywaniu ponoc zdeksza obciaza watrobe i rozne zzeczy moga byc wiec .... niewiem i wybor nalezy do was

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mozna ile i jak dlugo sie chce, ale np. leki wspolczesnej terapii pod haslem 'sacharoza' (jedna z substancji zawarta w niektorych slodzikach) podaje, ze dlugotrwale
stosowana i w wiekszych dawkach jest rakotworcza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Doctor, właśnie używam teraz tego niemieckiego słodzika i jest całkiem niezły w smaku, znam dużo gorsze rzeczy. A najlepszy jest jednak Sweetex (to nie jest reklama ;))) Poza tym bardziej mi smakuje słodzik w proszku (jak cukier) niż w tabletkach. Cukru nie używam od 5 lat prawie już a słodzik sporadycznie jak mnie najdzie, więc nie jestem w stanie na własnej osobie powiedzieć o złym wpływie słodzika na organizm...

Stassi
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła... :)

Zmieniony przez - Stassi w dniu 01-05-19 21:18:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Slodzik bardzo obciaza watrobe i ogolnie jest niesmaczny. Najlepszy jest cukier z trzciny cukrowej. Wsypuje sie go malo bo jest slodki jak cholera.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Naleśnik, sacharoza to cukier, taki jaki normalnie kupujesz w sklepach i raczej nie jest on rakotwórczy :) Przypuszczam że chodziło Ci o aspartam.
Także stosuję czasem Sweetex i jakoś żyję :)
Cwierzo, cukier pozostaje cukrem, jeżeli masz tendencję do tycia to lepiej wyrzucić to ze swojej diety a jeżeli nie to życzę smacznego :)

Moderator Odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jest wlasnie ciekawe zegadnienie. Ile % cukru jest w zwyklum cukrze? Nie mam plantacji burakow cukrowych, ale wydaje mi sie ze 100%. Tak samo jest z trzcina cukrowa. Nie rozumiem czemu wiec trzcina jest bardziej slodka niz burak cukrowy? Slodzac np. kawe trzcina zjadam w takim razie mniej cukru, bo wsypuje tylko jedna lyzeczke, niz jakbym slodzil cukrem z burakow (musialbym wsypac 3).

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Xenadrine a Poczta

Następny temat

Tuńczyk?????

Wiecej