sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Smażenie na oleju

Wysłana -
Cześć
Przygotowuje rano trzy posiłki na dzień i smażę kurczaka na patelni z olejem z pestek winogron czy jak wlej 45g oleju to mogę go wliczyć w bilans kaloryczny?
Po smazeniu wyciągam kurczaka i mieszam w tym tłuszczu ryż by nabrał smaku.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Skoro spożywasz go, to dlaczego miałby nie być wliczany? Jeśli zostawałby na patelni to wiadome, że wliczałbyś tylko część, ale skoro sprzatasz go z patelni to nie widzę innego rozwiązania jak wliczyć.
Wysłana -
W takim wypadku liczyc cale 45g - j/w
Tu jeszcze jako ciekawostka do poczytania na temat oleju z pestek winogron: http://potreningu.pl/articles/2472/olej-z-pestek-winogron--nie-taki-znowu-zdrowy- 
Wysłana -
Dzięki za odpowiedź. A jaki olej byście polecili zamiast z pestek winogron?
Wysłana -
Olej kokosowy lub np smalec,maslo klarowane
Wysłana -
Dokładnie, tak jak Kamil
Wysłana -
ja osobiście polecam hmmm nazwę to smażeniem ale całkowicie bez tłuszczu na teflonowej, a olej np lniany dodać później po wszystkim do warzyw/ryżu/kaszy ogólnie do posiłku :)
Wysłana -
Najlepiej to spiskać patelnię PAMem, dać trochę sosu sojowego i pichcić pod pokrywką. Zdrowo i beztłuszczowo.
Wysłana -
Zielin
Najlepiej to spiskać patelnię PAMem, dać trochę sosu sojowego i pichcić pod pokrywką. Zdrowo i beztłuszczowo.
a usmazenie na masle czy smalcu to niby niezdrowo?
Wysłana -
"olejem z pestek winogron" - straszy syf, o zabójczym stosunku kwasów omega, dodatkowo nie nadaje się w ogóle do smażenia - bo prawie 70% to tłuszcze wielonienasycone.
Wysłana -
E tam nie wiem czy nadal ale kiedyś ulubiony olej Karmiego
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź