SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skutki uboczne (SIDE EFFECTS OF USING SAA)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17470

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 119 Wiek 6 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2903


Post który tu zamieszczam ma charakter typowo informacyjny, jest telegraficznym skrótem, brak w nim szczegółów, opracowane zostały jedynie najczęściej poruszane tematy dot. side effectów i przede wszystkim nie jest ANTY !!

Efekty uboczne Sterydów Anabolicznych (SIDE EFFECTS OF USING SAA)

1.Zmiany zewnętrzne.

Skóra
Skóra jest największym organem ludzkiego ciała i najbardziej wrazliwym obszarem biorąc pod uwage nieporządane efekty stosowania anabolików.
Najwidoczniejszą stroną efektów ubocznych skóry są pory które z czasem stają się chropowate.Ten efekt widoczny jest głownie u kobiet stosujących sterydy androgenne, ponieważ ich skóra jest bardziejgładka od skóry mężczyzn. Kolejnym problemem dot. skóry jest trądzik. Ten efekt jest u każdego rózny, zależy od typu skóry i jak wiadomo ilości użytych środków Kobiety mają większą skłonność do łapania trądzików. Rozstępy - również niezbyt miły efekt jednak niezupełnie tyczy się sterydów (sam
jestem tego przykładem, znaczy byłem ) a gwałtownych przyrostów masy mięśniowej. Wychodziłoby na to, że jedyną drogą zapobiegania rozstępom są wolne przyrosty ale tego chyba nikt nie chce :) Są oczywiście inne (ponoć sprawdzone metody) ale o tym nie tutaj.

Łysina
Sterydy nie są przyczyną jej powstawania jednak przyspieszają proces wypadania włosów tym którym i tak mają wypaść Niektóre sterydy zmieniają w znacznym stopniu DHT (dihydrotestosteron) dlatego włosy wypadają szybciej. Środki anaboliczne które są pochodną DHT w znacznym stopniu przyczyniają się do łysienia. W 99% przypadków efekt jest
nieodwracalny, włosy które gubimy tracimy je na dobre.

Ginekomastia
Bitch tits - kobiece sutki (delikatnie mówiąc) jest anormalnym powiększeniem się piersi u mężczyzn. Efekt ten jest to zazwyczaj powodem zaburzenia równowagi hormonalnej który może być osiągniety przez stosowanie saa. Stan ten może zdarzać się naturalnie (bez stosowania saa). Jest to zdecydowanie jeden z najgorszych skutków ubocznych ponieważ może wyglądać przerażająco, zwłaszcza gdy pragniesz zaświecić swoim ciałem na plaży Jeśli ginekomastia zostanie wychwytana dość wcześnie,
może być zapobiegana przez stosowanie anty-estrogenów takich jak Nolvadex czy Proviron.

2. Zmiany wewnętrzne

Psychika
Zażywanie dużych dawek sterydów anabolicznych i androgennych (zwłaszcza tych drugich) w długich cyklonach może wywoływać agresywne zachowanie,
wściekłość itp. Niektórzy kulturyści uważają to za korzyść ponieważ zwiększają swoją umiejętność do trenowania bardziej intensywnie, jednak zostało to udowodnione, że jest to bardziej szkodliwe niż dobre. W wielu przypadkach takie 'pobudzenie' przynosi niezbyt miłe efekty (traci się kontrole nad własnym zachowaniem). Najlpeszym sposobem zapobiegania temu jest zmniejszenie ilości androgenów oraz okresu trwania cyklu. Kolejnym
negatywnym efektem dot. psychiki jest depresja :/ Często bywa, że "pseudo"kulturyści stosujący saa doświadczają szybkich, zadowalających przyrostów i oczekują, że będzie tak kolorowo gdy zejdą z cyklu, jednak rzeczywistość szybko to rujnuje gdy wracają do swego naturalnego wyglądu co może spowodować głęboką depresje. Wysoki poziom estrogenów może
pogłębiać to uczucie.

Serce
Ryzyko chorób serca wzrasta podczas stosowania saa. Zażywanie środków dopingujących podnosi poziom cholesterolu który powoduje gęstnienie ścianek tętniczych co ostatnecznie może być groźne. Zaleca się konsultacje z lekarzem przed rozpoczęciem cyklu w celu upewnienia się co do stanu aktualnego cholesterolu oraz w czasie trwania cyklu. Jedną
dobrą stroną medalu jest to że zazwyczaj po cyklu poziom cholesterolu wraca do normy:)

Deficyty wzrostu
Kulturyści którzy nie osiągneli swojego 'przewidywanego' wzrostu zażywający saa prawdopodobnie nie osiągną swojego max potencjalnego wz rostu. Z wyjątkiem Oxandronu wszystkie sterydy mają tendencje do blokowania endogennego testosteronu co uniemożliwia rozrost kości. Dlatego też niezalecane jest stosowanie SAA nastolatkom.

Ból głowy
Związki sterydowe oraz inne suplementy używane przez kulturystów mogą wywoływać zaburzenia hormonalne co może zmieniać system endogenny. To
tłumaczy dlaczego tak wielu kulturystów ma problemy właśnie z bólem głowy. Ból głowy może być również objawem wysokiego ciśnienia krwi co również jest efektem ubocznym stosowania saa. W uniknięciu tego typu problemu pomagają środki tj Tylenol, Advil, Aspiryna itp.

Impotencja
Podczas pierwszych cykli sterydowych człowiek czuje ogromny wzrost funkcji seksualnych, jest to niestety tymczasowe. Z czasem zażywania saa
potencja seksualna maleje a osoba jest mniej zdolna do erekcji. Na szczęście jest to tylko tymczasowe i istnieją środki które całkowicie temu zapobiegają (Gonakor,HCG). Tribestan jest świetnym środkiem
pomagającym odbudowanie naturalnego poziomu testosteronu.

Retencja wody
Wiele środków anaboliczno/androgennych zatrzymuje wode w mięśniach sprawiając efekt wielkich muskułów co dla wielu jest wielkim plusem, jednak w efekcie stwarza to ogromny problem dla skóry oraz krwi.
Mięśnie wyglądają jak 'bańka' są spuchnięte a w efekcie stwarza to ogromne obciążenie dla serca.


Na zakończenie

Najbardziej szkodliwym czynnikiem jest nadużywanie saa. Każdy z nas jest inny a skutki (szczególnie dotyczy sterydów) są różne dla każdego indywidualnie. Ważne jest jak pisałem wyżej aby konsultować się z lekarzem w celu sprawdzenia zachowywania się poszczególnych organów. Jeśli już się zdecydujemy na zażywanie środków anabolicznych ważne jest aby nie były to fake'i. Środki z niepewnych źródeł zazwyczaj są niesterylne a jak wiadomo o AIDS nie trudno w tych czasach.

be who you want to be... choose life

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
nawet dobre...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2635 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29096
Ide zrobic szota.

Out of range.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Miczelx zapomniał sie wylogowac ?

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 906 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
nie nie to dzielo Wezla
SOG!!!!!

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1895 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36903
uO! Grand z "Oficera"

nie mów mi jak mam żyć bo za mnie nie umrzesz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 119 Wiek 6 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2903
moj pierwszy post jestem z siebie dumny pierwsze cykl DBOLU no to musi byc i pierwszy post tlumaczenie z http://www.steroids.org/side_effects.htm oczywiscie nie jest zawarte wszystko... zabrakło mi chęci

be who you want to be... choose life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 906 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
jest dobrze

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 389 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 19487
no wezelx zobaczymy czy nazbierasz wiecej sogów niz wyslesz wypowiedzi.
daje soga bo przeczytałem a to się rzadko zdarza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 119 Wiek 6 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2903
Wańek myślę, że większym wyzwaniem było by dostać więcej sogów niż wysłać więcej wypowiedzi thx

be who you want to be... choose life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 119 Wiek 6 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2903
hehhe kuwa co ja napisałem ide spać moj mozg juz sie wylaczyl

be who you want to be... choose life

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NiIskie dawki metaxu ?!

Następny temat

jakies sugestie co do cyklu??

Wiecej