SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skutki uboczne ćwiczenia martwego ciągu

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10915

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez p-aR-ker z działu Strongman.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 224
Czy wie ktos ,jakie są skutki uboczne, kiedy cwiczy sie martwy ciąg, po jakim czasie sie to objawia, czy mozna wyczaić wczesniej jakos, czy za kilka lat nie bede miał kłopotów z kręgosłupem itp. prosze o pomoc

stah

stah

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 224
Kłopoty z barkami mam od dawna, bo przy cwiczeniu ich, coś mi przeskakuje i dlatego staram sie nie przesadzac z ciezarami na barki, ale skoro mi cos przeskakuje ,to raczej na pewno bede miał klopoty z barkami??

stah

stah

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 817 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20161
Na twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Wykonując prawidłowo technicznie martwy ciąg możesz nie złapać kontuzji przez całe życie ( mój trener klubowy ćwiczy już ciągi 20 lat ).
Możesz też złapać kontuzję na pierwszym treningu.
Różne osoby maja różne predyspozycje do wykonywania martwego i jego różnych technik.
Jedni mogą robić ćwiczenia techniką klsyczną ( mają słabe stawy biodrowe ) inni techniką sumo ( którą można stanowczo więcej pociągnąć ).
Zaczynając robić ciągi musisz od początku nauczyć się prawidłowego wykonania tego ćwiczenia.Załatw sobie jakieś filmy na których są prezentowane prawidłowo wykonywane ciągi.I nie ma co na początek przesadzać z ciężarami.Przydałby się oczywiście jakiś dobry pas , trójbojowy nie kulturystyczny.
Jeżeli masz trenera lub instruktora w klubie to niech on rozpisze ci trening i dba o prawidłowe wykonanie przez ciebie ćwiczenia.

Powodzenia w treningu.

*** Znawca w dziale Nasze zdjęcia , Strongman i trójbój siłowy i Suplementy ***
*** OPEN YOUR MIND ***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Przemo

Nie jest tak do końca że w sumo dźwiga się większe ciężary niż w klasyku
Rekord świata w M.c. należy do Tibora Meszaroz'a który w 2001 roku pociągnął 406,5 kg w klasyku BEZ PASA!!! rok później poprawił ten rekord o 1 kg (ale robił już w pasie)

Dla mnie na pewno - w sumo zrobie więcej niż w klasyku
A Ty zdaje się jesteś "klasyczniakiem" nie?

Djstach

Jeżeli chcesz moge ci wynależć pare filmików z zawodów z martwym ciągiem wykonywanym poprawnie (ale raczej do weekednu bys musial poczekać - mam sesje)


------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1198 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8670
taaak, Przemo to klasyczniak moim zdaniem prawidłowe wykonywanie ciągu nie tylko nie doprowadzi do kontuzji kręgosłupa, co może jemu zapobiec.
A dlaczego ?
Daltego, że człowiek trenujący ten bój uczy się unosić jakiekolwiek ciężary z synchronicznym wykorzystaniem nóg i grzbietu, wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za ten ruch, który jest chyba najczęściej wykonywanym ruchem w życiu codziennych, a więc przede wszystkim prostowniki kręgosłupa, a ponadto silne prostowniki stabilizują cała postawę ciała i bardzo pomagają przy innych ćwiczeniach z ciężarami.
U mnie "zapalnikiem" do włączenia m.ciągu do trenigu była właśnie kontuzja prostownika przy przenoszeniu pianina. Stwierdziłem wtedy, że silne prostowniki to najważniejsza rzecz




POJEDYNEK TYTANÓW W LEGNICY:https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=90229 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
co innego martwy ciag w trojboju
gdzie dzwiga sie niebotyczne ciezary i o kontuzje nie trudno

a co innego zwykly, treningowy martwy ciag
ten drugi ma moim zdaniem mase zalet
warunek:
PRAWIDLOWA TECNIKA!!!!!
zadnych kocich grzbietow!!!

po wzmocnieniu miesni plecow przestaly mnie bolec
mialam ciagle problemy z odcinkiem ledzwiowym
czasem do takiego stopnia ze ciezko mi bylo przesunac noge
teraz nie mam zadnych problemow

ale zaczynalam nie od ciagow a od sklonow na laweczce, ciagi dopiero pozniej


-------------------------
"When you exercise, your goal isn't to burn fat, it's to become a fat burning machine"
-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------
Doradca Trójboj

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 817 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20161
Byku.

Ja dalej twierdzę, że w sumo można więcej pociągnąć. Ciekawe gdyby Meszarosz ciągnąłby sumo to ile byłby w stanie zaliczyć ?

Żeby zakończyć ten spór trzebaby wyliczyć ile w formule ciągnie najwięcej zawodnik w sumo i ile w klasyku.

Myślę ,że przeliczycie.

*** Znawca w dziale Nasze zdjęcia , Strongman i trójbój siłowy i Suplementy ***
*** OPEN YOUR MIND ***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379


Lamar Gant - klasyk (może zmieniał technikę - nie wiem)

rok 82 kat 56 289,5 kg przelicznik dla wagi 56 0,9103 = 263,53 wilkspoint
rok 88 kat 60 310 przelicznik dla wagi 60 0,8529 - 264,399 wilkspoint

Możliwe że jest ktoś o większym wyniku - mnie nie chciało się przeliczać wszystkich rekordów świata

Wyliczyłem dla wagi równej 56 i 60 bo nie znam dokładnej jeżeli jego waga była niższa od granicznej to przeliczniki będą jeszcze wyższe


Dalej obstaje przy swoim - niekoniecznie najwięcej ciągnie się w sumo, zależy od predyspozycji zawodnika


------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Długie kończyny górne.

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 224
cze Byk :) dzieki za rady. No wiec ja tak troche dla sprostowania. Mam swojego trenera i na 100% wykonuje dobrze martwy ciąg. Cwicze klasycznie, bo tak zdecydowanie więcej podnosze. Z tym, ze dopiero od niedawna cwicze martwy ciąg i dopiero stoje na 195 kg. Ostatnio mi sie obilo wlasnie o uszy, ze martwy ciąg moze powodowac skutki uboczne po ilus tam latach i dlatego sie tak intensywniej tym zainteresowałem, bo nie chcialbym, za kilka, czy kilkanascie lat, miec klopotow z kregoslupem.

stah

stah

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 817 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20161
Większe problemy z kręgosłupem możesz mieć od siedzenia przed komputerem.
Tak naprawdę to nikt nie wie czy nie będziemy mieli problemów z kręgosłupem i stawami za kilka- kilkanaście lat.

*** Znawca w dziale Nasze zdjęcia , Strongman i trójbój siłowy i Suplementy ***
*** OPEN YOUR MIND ***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2038 Wiek 107 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 41638
tak boisz sie o problemy z kręgoslopem?
Moze nie wiesz ale po wielu latach treningow silowych tak czy siak bendziesz miec mniejsze lub wieksze problemy ze stawami ,w wyniku zbyt dozego obciązenia -co w 3boju jest chlebem powszednim.
Moj wojek byly mistrz wojewodztwa z 25 lat temu jak startowal tez nie mial zadnych problemow , teraz nie moze nosic cięzkich rzeczy w lapach bo go barki bolą ani nie klęknie z powodu bolu stawow.
Decydując sie na 3boj czeba sie z tym liczyc.

Cytaty miesiąca:
1."A co do spermy.. jakby się spuszczać raz na tydzień i pić własną spyre to szłaby po tym masa? -czy ktoś próbował?"

2."Mysle,ze tak! Sperma to bialko,a bialka nigdy za wiele.Znam jedna babe co robi laske z polykiem-jest duza i silna-moze to jest prawdziwa alternatywa dla koksow? "
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyciskanie!

Następny temat

Powinien czy nie powinien?

WHEY premium