SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skuteczność bjj w mma i nie tylko.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2702

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Cześć.Jak tak sobie oglądam walki Bagiego czy Wardzińskiego nachodzą mnie pewne myśli. Dlaczego, aż tyle zawodników po prostu siada na dupie i walczy tylko gardą. Oczywiście są zawodnicy którzy całkiem dobrze radzą sobie w obaleniach, lecz jest to mniejszość.Takie podejście jest moim zdaniem idiotyczne(pomijam fakt że siadanie na dupie na ulicy jest lekko ryzykowne). Przez to pozycja wśród sztuk walki którą wypracowała rodzina Gracie, jest poważnie zagrożona.Kolejna rzecz, to gardy. Nie wiem jaki jest sens stosowania tysiąca gard, nie mówiąc o tym, że większość z nich jest całkowicie nieskuteczna przy ground and pound. Co zrobilibyście by zmienić bjj na skuteczniejsze?Ja zaczął bym od zmiany w punktacji, 4 pkt. zamiast 2 za obalenie. Oczywiście wciągnięcie do gardy nie liczyło by się jako sprowadzenie.A co zrobilibyście wy?Zachęcam do dyskusji na ten temat.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Na razie trenuję bjj 3x w tyg. W przyszłości w klubie będą treningi muay thai i zapewne połączę bjj z tajem.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pietrosiek253
Jak tak sobie oglądam walki Bagiego czy Wardzińskiego nachodzą mnie pewne myśli...
Zdradzę Ci sekret. BJJ ewaluuje w stronę sportu. Wygląd, stosowane techniki, taktyka rozwija się tak aby osiągnąć jak największą szansę wygrania walki sportowej na zasadach BJJ. Skuteczność w walce MMA czy na ulicy nie ma żadnego znaczenia.
Pietrosiek253
...Przez to pozycja wśród sztuk walki którą wypracowała rodzina Gracie, jest poważnie zagrożona...
BJJ jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sportów. Ilość zawodów z roku na rok rośnie na świecie i w Polsce, startujących także.
Pietrosiek253
...Co zrobilibyście by zmienić bjj na skuteczniejsze?...
Może zakazać walki w GI? Przecież w MMA walczą bez GI
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Dobra tylko niech kolesie trenujący bjj nie mówią, że jest to najskuteczniejsza sztuka walki na świecie.Spotkałem się nawet z opiniami, że 70% mma to bjj. Wielu zawodników jiu jitsu wymądrza się jakie to bjj skuteczne a w "realnej walce" (mam na myśli walkę 1vs1, bez broni i brudnych zagrywek) z trenującym przeciwnikiem jest masakra.Poza tym gdyby obalenia były częścią bjj a nie tylko dodatkiem stało by się coś złego?Sport by ucierpiał? Chyba nie.To cały czas była by ta sama szuka walki polegająca na sprowadzeniu do parteru i skończeniu walki za pomocą dzwigni lub duszenia.A gdyby robić więcej sparingów ze stójki? Coś by się stało? Chyba nie. Jest to tylko moja opinia, więc nie każdy musi się z nią zgodzić. Oss!!!!

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pietrosiek253
Dobra tylko niech kolesie trenujący bjj nie mówią, że jest to najskuteczniejsza sztuka walki na świecie...
Ile Ty masz lat? Trenujący capoeirę, karate, sambo, muay thai szczycą się tym, że ich SW jest najlepsze/najskuteczniejsze. Taki jest świat.
Zdecydowana większość trenujących BJJ zainteresowało się tą SW ze względu na jej skuteczność w MMA. Zaczęli ćwiczyć BJJ i...
...zatrzymali się na tym. Dla mnie BJJ to środek do celu, nie droga sama w sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Ok, rozumiem.Mam jeszcze jedno pytanie.Przez moje warunki fizyczne dosyć dobrze walczę gardą.Wiem jednak,że leżenie na plecach nie jest dobre pod mma(to jest moim celem lecz w moim mieście nie ma klubu mma), więc lepiej by było walczyć z góry, lecz idzie mi to znacznie gorzej.Lepiej cisnąć walkę gardą czy starać się ją przechodzic i pracować z góry?

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Pietrosiek253
Dobra tylko niech kolesie trenujący bjj nie mówią, że jest to najskuteczniejsza sztuka walki na świecie.Spotkałem się nawet z opiniami, że 70% mma to bjj. Wielu zawodników jiu jitsu wymądrza się jakie to bjj skuteczne a w "realnej walce" (mam na myśli walkę 1vs1, bez broni i brudnych zagrywek) z trenującym przeciwnikiem jest masakra.Poza tym gdyby obalenia były częścią bjj a nie tylko dodatkiem stało by się coś złego?Sport by ucierpiał? Chyba nie.To cały czas była by ta sama szuka walki polegająca na sprowadzeniu do parteru i skończeniu walki za pomocą dzwigni lub duszenia.A gdyby robić więcej sparingów ze stójki? Coś by się stało? Chyba nie. Jest to tylko moja opinia, więc nie każdy musi się z nią zgodzić. Oss!!!!


Masz wiele racji w tym co piszesz,
pod MMA bardziej zapasy. Rację ma też user MMA pisząc, że ten sport ewoluuje w stronę zasad sportowych...w walce nie wykorzystasz choćby połowy ekwilibrystycznych technik.
Przechodząc do Twojego kolejnego pytania : z leżenia na plecach można wyprowadzać na prawdę silne sierpy i o dziwo haki... - tak na brodę, choć z początku ciężko się przyzwyczaić do tego krótkiego ruchu, o prostych nie wspominam... nie można skupiać się tylko na parterze. Jak ktoś Cię sprowadzi - bombarduj czy to z góry czy dołu albo wynieś w górę i brutalnie rzuć. Nie wymyślono nic lepszego. Szanse na to, że ktoś wychwyci Twoją rękę, gdy szybko bijesz są znikome...
zapasy, boks i NO GI BJJ - w tej kolejności jak dla mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Niedługo w klubie powinno pojawić się też muay thai, więc stójkę też będę trenował. Dzięki za rady!!!!

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pietrosiek253
...lepiej by było walczyć z góry, lecz idzie mi to znacznie gorzej.Lepiej cisnąć walkę gardą czy starać się ją przechodzic i pracować z góry?
Sam sobie odpowiadasz. Pozycja u dołu jest lepsza w BJJ. W MMA na odwrót.
Mimo, że idzie Ci kiepsko, dąż do pozycji z góry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Jak się nie jest Kronem Gracie (a zakładam że nikt tu nie jest) to lepiej starać się nie walczyć z pleców w mma, nie mówiąc już o ulicy. Też żałuję że bjj idzie w stronę rywalizacji na chwyty a nie czysto pod mma... przez to trzeba koniecznie uzupełniać je zapasami. A da się w pojedynczej sztuce walki zawrzeć i świetne chwyty i świetne obalenia? Da się - mają je catch wrestling i sambo.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
MMA
Pietrosiek253
Jak tak sobie oglądam walki Bagiego czy Wardzińskiego nachodzą mnie pewne myśli...
Zdradzę Ci sekret. BJJ ewaluuje w stronę sportu. Wygląd, stosowane techniki, taktyka rozwija się tak aby osiągnąć jak największą szansę wygrania walki sportowej na zasadach BJJ. Skuteczność w walce MMA czy na ulicy nie ma żadnego znaczenia.
Pietrosiek253
...Przez to pozycja wśród sztuk walki którą wypracowała rodzina Gracie, jest poważnie zagrożona...
BJJ jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sportów. Ilość zawodów z roku na rok rośnie na świecie i w Polsce, startujących także.


Tak i przez to pozycja bjj pośród sztuk walki jest poważnie zagrożona.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Gdyby chociaż zamiast sparingów z kolan robiono je ze stójki, oraz by 1 trening w tyg. poświęcać na obalenia albo na każdym 10-15 min na stójkę, bjj stało by się o wiele praktyczniejsze.Na szczęście trenuję w klubie w którym trenujemy obalenia.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trociny z drewna iglastego do worka bokserskiego ?

Następny temat

Fanpage FB - prośba

WHEY premium