SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skurcze ud, wykrecanie palców rąk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17488

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 40
Mojego tate od dluzszego czasu męczą bolesne skurcze. Najczesciej w nocy w uda. To facet po 50 roku zycia, ma prace stojaca, czesto 12 godzin.
Okazyjnie lubi spozyc alkohol, pije ok 2 kawy dziennie.
Ostatnio miewal kolki nerkowe i lekarz przepisal mu leki moczopedne. Wtedy tez kurcze zaczely sie nasilac do tego stopnia ze wykreca mu palce u rąk.
Wiem, że to nie dzial suplementow ale moze ktos sie orientuje co brac w takiej sytuacji aby jakos wyprostowac gospodarke elektrolitowa i zlikwidowac niedobory witamin w organizmie. Ewentualnie do jakiego lekarza sie zgłosić, bo rodzinny zapisal leki moczopedne wiedzac o tym ze tata ma skurcze A nie dal żadnej oslony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Skurcze mięśni są częstym problemem występującym u różnych grup osób. Najczęściej są to sportowcy, osoby źle odżywiające się, czy stosujące różnego rodzaju leki, np. tak jak w przypadku Twojego taty — moczopędne. Zapewne wpływ na ma to również stojący tryb pracy, brak aktywności fizycznej, złe odżywianie. Wszystko to po trochu składa się na występowanie braków żywieniowych, szczególnie w dostarczaniu elektrolitów, takich jak: sód, potas, magnez, czy wapń. Poza tym, że prawdopodobnie występują braki żywieniowe, to dodatkowo stosowanie leków moczopędnych powoduje wydalanie z organizmu tych składników. Skutkiem tego jest występowanie skurczów mięśni.

W takiej sytuacji, przede wszystkim należy wybrać się do lekarza specjalisty, czyli w tym przypadku do nefrologa. Wysłucha on co dokładnie dzieje się z organizmem i bez wątpienia będzie wiedział co w takiej sytuacji zrobić. Skoro jeden problem powoduje wystąpienie innego, to zdecydowanie należy coś z tym zrobić. Ciężko jest w takiej sytuacji doradzać przez internet. Od tego są odpowiedni lekarze.

Bez wątpienia, warto udać się do działu odżywianie i odchudzanie w celu sprawdzenia diety i ewentualnie poprawienia w niej błędów, co w perspektywie czasu przełoży się na zdrowie: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przede wszystkim diagnoza problemu , dobry internista + podstawowe badania i wówczas będzie on kierował dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 40
Stary,proszę Cie,że trzeba isc do lekarza,ktory postawi dobra diagnoze to ja tez wiem. Pytam co robic, co kupić, jakie witaminy-mineraly, ewentualnie jakas przyblizona dawka. Co moze byc przeczytac? Badania krwi? Moczu? Czego sie domagac od lekarza, bo dzis nie sa oni chetni zlecac szeregu Badan. Dzieki z góry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 40
radoroso88
Stary,proszę Cie,że trzeba isc do lekarza,ktory postawi dobra diagnoze to ja tez wiem. Pytam co robic, co kupić, jakie witaminy-mineraly, ewentualnie jakas przyblizona dawka. Co moze byc przyczyna ? Badania krwi? Moczu? Czego sie domagac od lekarza, bo dzis nie sa oni chetni zlecac szeregu Badan. Dzieki z góry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
radoroso88
Stary,proszę Cie,że trzeba isc do lekarza,ktory postawi dobra diagnoze to ja tez wiem. Pytam co robic, co kupić, jakie witaminy-mineraly, ewentualnie jakas przyblizona dawka.


Jak można coś doradzać jakieś produty i dawki jak nie wiadomo co jest przyczyną i czego (cz w ogóle) czegoś brakuje. Takie podstawowe badania żeby mieć przegląd i w którym kierunku iść to: morfologia, rozmaz, ob, crp, mocz, lipidogram, jonogram, glukoza, tsh, testosteron natomiast leżą one w gestii lekarza prowadzącego i po wywiadzie dalsze badania i leczenie lub skierowanie do innego specjalisty będą w jego decyzji więc to co zrobić znaleźć dobrego lekarza który odpowiednio Tobą pokieruje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Kompleku witaminowego nie kupuj bo to może zamienić wyniki badań. Należy Cię zbadać podst bad lab oraz np neurologicznie, może ortopeda. Więc na własną rękę nie lecz się tym bardziej nie stawiaj sobie autodiagnozy.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 40
Jak tak odpowiadacie wszystkim to dzieki za takie "porady ekspertow". Czlowiek szuka jakiejs rzeczowej odpowiedzi,chce sie gdzies zaczepic, czegos dowiedziec. A Wy mowicie idz do lekarza rodzinnego. Wiem o tym. Kazdy zna ta droge. I pojde tam predzej czy pozniej.
Ale Sorry, oczekiwalem ze ludzie piszacy w tym dziale wiedza wiecej o zdrowiu niz przecietny Kowalski taki szaraczek jak ja.
Chcialem wiedziec tylko co sugeruja te skurcze, czego moga byc przyczyna. Tak ogolnie, najczesciej, nic wiecej. Troche checi i zrozumienia
Ale Spoko, zyjcie sobie w przeswiadczeniu ze jestescie lepsi i madrujcie sie dalej. Te forum mija sie z celem przez Was. Pozdro, wiecej nie skorzystam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Problem w tym, że tylko Ty nie widzisz w tym chęci porady i samej porady. Liczyłeś, że tylko ktoś przyklepie to co sobie już wbiłeś do głowy i sprawa się wyjaśnie. Otóż nie, nic się nie wyjaśni tylko bardziej skomplikuje. Internet to nie przychodnia, tutaj nie stawia się diagnozy tym bardziej nie leczy. A Ty właśnie tego oczekujesz wciąż odwlekając wizyty w stacjonarnej przychodni u gościa co ma dyplom z medycyny a nie tylko kabel wpięty do internetu. Proste

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzja barku

Wiecej