SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skrzywienie kregoslupa (garb)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13626

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 314
Mam bardzo powazny problem, z kregoslupem. Ogolnie kiedsy chodzilem na cwiczenia dosyc dlugo (jak mialm 11-13 lat). nigdy nie zauwazalem ze mam garba, nikt mi tez tego nie mowil. problemy zaczely sie jakis rok temu. Nagle wszyscy zaczeli to zauwazac i ja tez niesety przejrzalem na oczy... :/ Ponizej zamieszczam zdjecia zrobione przed chwila:
http://img297.imageshack.us/my.php?image=img0184cv6.jpg
http://img297.imageshack.us/my.php?image=img0185tv3.jpg
http://img214.imageshack.us/my.php?image=img0187ds6.jpg
http://img257.imageshack.us/my.php?image=img0189om1.jpg
http://img371.imageshack.us/my.php?image=img0188qc1.jpg

Co o tym sadzicie? Mam 17 lat, nie siedze znow tak dlugo przy komputerze. Obawiam sie ze to jest od ciezkiej pracy fizycznej... :( I teraz pytanie: Co mam zrobic? Da sie to jakos skorygowac w moim wieku? Jak to wyglada, az tak zle? Da sie to zakryc miesniami? Bo jak wyrobie sobie kaptury to i tak zostanie ten luk od garba w dol... Ogolnie niegdy nie cwiczylem na silowni, nic nie bralem, prowadze zdrowa diete i w miare dobrze sie odzywiam. W niektorych ujeciach wyglada to koszmarnie... ;(
Ogolnie czuje sie swietnie, trenuje siatkowke, gram czesto tez w pilke nozna. Lekarz mi kiedys stwierdzil ze mam bardzo wyhcwiczone plecy i lekkie skrzywienie tylko. Ja jednak widze cos innego... Myle sie?

Zmieniony przez - zygfryd666 w dniu 2008-10-03 18:07:50

Zmieniony przez - zygfryd666 w dniu 2008-10-03 18:10:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
skrzywienie z tego co widzę ni ejst duże ,ale masz pogłebioną lordozę co może prowadzić do przeciążeń kregosłupa i innych podobnych schorzeń więc zająłbym się tym. A co do pleców to nie powiediząłbym ,zę są tak bardzo wyćwiczone;p a ppozatym kiedy Ci to lekarz mówił , wiesz , to wszytko sie zminia i nagle sie może sporo skrzywić. Z tego co widze masz dośc nizłe skrzywinie ledźwiowe i spora rotację więc skoliozą bym sie też zajął np postarać się o gorset w połaczeniu z jakas metoda np. Dobosiewicz , któa polega na asymetrycznym oddychaniu i mobilizowaniu rzeber, która ma szczególne zastosowanie w sprawach rotacji , słyszałem , że jets tez ciekawa metoda z taśmą typu thera band , wktórej cwiczymy stronę rozkurzoczną i rozciągamy przykurczoną

Życze zdrowia!

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 314
Ale na zdjeciu nr.3 wyglada to koszmarnie (moim zdaniem) :/
A jakies cwiczenia w domu? Bo ogolnie planuje cwiczyc na silowni. Jak zrobie ogolnorozwojowke na mase to nic mi sie nie stanie? Waze 72kg i mam 186cm wzrostu i chcialbym tak do 80kg w najblizszej przyszlosci dojsc... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
oh kolego z siłownią bym się wstrzymał najpierw bym skorygował wady postawy by miec fundamenty bod dobrze umięsnioną sylwetkę. generalnie z tego co wiem przy skoliozie II stoopnia juz sa jakieś przeciwskazania jesli chodiz o aktywnośc fizyczną

idź do fizjoterapeuty on Ci opowie jak nalezy skorygowac


btw. poczekaj równiez na opinie np. kradama bo ma wieksza wiedze w te materii i nie chcę Cię wprowadzac w bła

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
natomiast jesli chodzi o ćwiczenia okrągłych pleców o dobresą antygrawitacyjne mozesz je robić np. z tasma thera band ,ale nie poinstruuje Cie jak to robić przez internet natomiast na pogłębiona lordoze będziesz zapwenie robił\"podwijanie ogona" co rónierz pozesz wykonywac przy cwiczeniach z tasmą ,ale tka jak mówię idx do fizjoterapeuty

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
jeszcze nadmienię , że wady kofozy lordpzy (np okragłe plecy)
nie są zbyt poważnymi schorzeniami i można jes wleczyć więc się nie łam

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 314
Ok poczekam jeszcze na wypowiedzi innych :)

a tak nawiasem to ile mniej wiecej bede musial cwiczyc w domu zeby to zniwelowac? I czy moge te cwiczenia laczyc z silka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
tak jak mówię -głównym twoim problemem jest pogłęgiona lordoza IMO.
Wiec przy obciążeniach osiowych takich jak np. przy wyciskaniu na barki amortyzacja kręgosłupa byłaby zmniejszona w odcinku lędźwiowm co by mogło miec w nastepstwie niefajne skutki. Jesli o skolioze jesli nie ma wiecej niz powiedzmy 15 stopni to chyba nie widzę przeciwskazań choc np niektóre cwiczenia moga pogłebic to schorzenie. Sam miałem 5 miechów temy w leźwiach 14stopni cobba (skrzywnienia) oraz 13 rotacji. Efekt pracy? 11 skrzywnia 8 rotacji a jestem rok starszy od Ciebie. Specem od biomechaniki (JESZCZE!) nie jestem wiec na twoim miejscu poczekałbym na opinie kradama. na razie np. mógłbyś sprobowac teraz PILATES które "centralizują ciężar ciała" oraz rozwijaja mieśnie o których istenieniu nawet byś nie wiedział co chroniło by CIę w przysżłości przed nieprzyjemnymi kontuzjami kręgosłupa:) Aha. wzmacnianie mięśni brzucha jak najbardziej wskazane ,i proponuje zacząc juz teraz z tym ,ze sprobuj spięc a nie baw sie w jakies a6w

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 314
No i gdzie ten ziomek? Dodam jeszcze ze jak leze na plecach wyciagniety to mi troche zebra odstaja a miedzy garbem a dupa mam luke... :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
czyli pogłębiona lordoza i osłabiony miesien poprzeczny brzucha;]

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 314
Ale da sie to skorygowac, jesli bede dziennie cwiczyl w domu, nie? Juz smigam tego pilatesa i nie powiem fajne to i dosyc ciezkie ale ciekawe ;) A moglbym oprocz tego cwiczyc na silce? Tylko jakie partie miesnina poczatek? (bo wiem ze na bary odpada itp :/)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmazy Nocne

Następny temat

Woń w nosie

WHEY premium