SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skrzywienie kregoslupa Kifoza, jakie cwiczenia w domu?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26447

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 154
Witam mam pytane odnosnie cwiczen korekcyjnch na skrzywienie kregoslupa "Kifoza" ktore mozna robic w warunkach domowych. Nie jest to jeszcze jakis duzy stopien zaawansowania skrzywienia ale za kazdym razem co jestem u lekarza to zwracaja mi uwage na plecy. Mam wakacje i wolny czas chcialbym wlasnie przeznaczyc na poprawe mego wizerunku. Cwicze na silowni od 7 miesiecy bez zadnej przerwy stosowalem trening pod mase. Moja aktualna waga 64kg i mam 1.85m wzrostu. Moja budowa ciala to ektomorfik.
Ostatnio zauwazylem bol w dolnej partii kregoslupa przy duzym wysilku fizycznym (aktualnie przekopywalem ogrodek :P )

Pozdrawiam Fogett

Zmieniony przez - Fogett w dniu 2009-07-13 01:46:00
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 815 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40011
Konkretnych cwiczen Ci nie poradze. Ale sam rowniez mialem ( mam?) kifoze a silownia bardzo mi pomogla. Gdybym mial zdjecia przed to bym wstawil dla zobrazowania roznicy. Musisz wzmocnic miesnie brzucha. Szukaj na necie, jest tego sporo. Na silowni wykonuj cwiczenia lezac, badz opierajac sie o laweczke. I trzymaj prosta postawe!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 410 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3380
Ćwiczenie 1:
Stojąc tyłem do ściany przenieś ramiona rąk bokiem w górę i załóż na kark. Powróć do postawy wyjściowej. Powtarzać powoli przez 3 minut.

Ćwiczenie2:
Leżąc przodem na stole (nogi swobodnie zwisają) unieść nogi złączone do góry (nie wyżej jak do poziomu.). Powtórzyć 10 razy.

Ćwiczenie 3:
Dmuchanie piłeczki siedząc na stopach (stopy dotykają pośladków), nogi połączone, ręce proste podparte o podłogę.
Jedno z zabawniejszych ćwiczeń, ale jak najbardziej praktycznych. Częste je wykonywanie doprowadzi do tego, że siedząc na krześle podczas pisania, czy też czytania będziemy zachowywać prawidłową postawę.

Ćwiczenie 4:
Siedząc na krześle, nogi złączone oparte na podłodze, chwycić laskę jak najszerzej, przenieść nad głową i umiejscowić na plecach na wysokości łopatek; tak trzymać, liczyć do dwudziestu. Powtórz 5 razy.

Ćwiczenie 5:
W siadzie skrzyżnym, ramiona rąk w bok, krążenia ramiona rąk w tył. Opuścić ramiona rąk i rozluźnić się. Powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 6:
Siad skulony podparty, stopy zwarte, unoszenie bioder w górę i powrót do pozycji wyjściowej. Powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 7:
W leżeniu tyłem ramiona rąk trzymaj pod czołem, wznoś wyprostowane nogi w górę i wykonuj "nożyce" pionowe i poziome na przemian. Przez 20 sekund, powtórz 5 razy.

Ćwiczenie 8:
Klęk prosty podparty, ugięcie ramiona rąk w łokciach (dłonie trzymamy na linii dolnej części mostka, kładziemy czoło na podłogę) i wyprost do pozycji wyjściowej. Powtarzamy 10 razy.

Ćwiczenie 9:
Siad klęczny, ramiona rąk wznieść bokiem w górę i wykonaj "ukłon japoński". Powtarzamy 10 razy.

Ćwiczenie 10
W klęku ramiona rąk wzdłuż tułowia- wznos ramiona rąk bokiem w górę- głęboki wdech opad tułowia w przód, oparcie ramiona rąk o podłogę- wydech, powrót do pozycji wyjściowej. Powtarzamy 5 razy.

Ćwiczenie 11:
Siadamy przy ścianie, nogi zgięte w kolanach, ręce przy tułowiu. Wdech - podnosimy ramiona rąk bogiem do góry, prostując nogi. Staramy się, aby nasze ciało przybrało kształt litery L. Wydech - powrót do postawy wyjściowej. Powtarzamy 10 razy.

Tu jest link do całego artykułu:
https://www.sfd.pl/Okrągłe_plecy/kifoza._Zestaw_ćwiczeń.-t219889.html

GO HARD OR GO HOME !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 154
o dzieki bardzo tego wlasnie potrzebowalem ;) Miesnie brzucha zaczne rozwijac po wakacjach :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 410 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3380
zdrówka

GO HARD OR GO HOME !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
pływanie , szczegolnie na grzbiecie , pod nadzorem ratrownika zeby dobrze sie trzymac

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76
Efektywnych ćwiczeń :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8
Też na początku chciałem ćwiczyć w domu, ale po namowie rodziców zacząłem chodzić do salonu Jurimo, gdzie dostosowali mi indywidualny zestaw, chodzę tam regularnie, ale często wykonuję część tych ćwiczeń w domu. Co najważniejsze widać poprawę także polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4
"po namowie rodziców zacząłem chodzić do salonu Jurimo, gdzie dostosowali mi indywidualny zestaw" bardzo dobrze, ja sama zaczęłam ćwiczyć i sobie większej szkody narobiłam niż poprawiłam, kręgosłup to nie byle co
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
słyszałem,że fachowcy z salonu Jurimo nawet drzewa potrafią wyprostować,prawda to?
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przepuklina pachwinowa, wada postawy, pytania

Następny temat

Kurza klatka... Jakie ćwiczenia?

WHEY premium