SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Skrecenie kolana

Wysłana -
Witam,
Proszę o pomoc w interpretacji wyniku rezonansu magnetycznego.

Stan po skreceniu stawu kolanowego prawego.

Wyraźne pogrubienie i niejednorodne podwyższenie sygnału troczka rzepki przysrodkowego - obraz MR wskazuje na dużego stopnia uszkodzenie (stopnia II /III, najpewniej subotalne). Cechy naderwania przedniej części proksymalnego odcinka MCL. Ścienczenie i niejednorodny sygnału chrząstki rzepki w części centralnej dolnej - obraz budzi podejrzenie uszkodzenia chrzęstnego.
Niewielki obszar silnego stłuczenia beleczkowego widoczny wzdłuż przedniej części bocznej krawędzi LFC - nie można wykluczyć niewielkiego nadłamania w tej okolicy - wiarygodna ocena w warunkach badania MR niemożliwa, do rozważenia poszerzenie diagnostyki o badanie TK.
Znacznie dyskretniejsze strefy stłuczenia beleczkowego widoczne również w sąsiedztwie brzegu przysrodkowego rzepki oraz w sąsiedztwie opisywanego uszkodzenia chrzęstnego. Zmiany śródłąkotkowe stopnia I w trzonie MM.
W przedziale tylnym jamy stawowej widoczne ognisko o wym. 1,5x0,9cm (czołowo) obrączkowato hipointensywne - najpewniej krwiak. Znaczny wysięk w zachyłku nadrzepkowym, mniejszy wysięk w jamie stawowej. Cechy naciagniecia ACL.
Poza tym obraz części kostnych, łąkotek oraz aparatu więzadłowego na wykonanych skanach przedstawia się w granicach normy. PCL i LCL o obrazie w normie. ML o obrazie w normie.

Jakie leczenie należy zastosować przy tego typu skreceniu?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Wyniki musisz skonsultować z lekarzem prowadzącym , oprócz samego wyniku badania znaczenie będzie również miało badani kliniczne i to jak ono funkcjonuje, natomiast same zmiany strukturalne są obecne uszkodzenie chrzęstne, więzadeł , łąkotki.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź