SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skrecenie i naderwanie stawu skokowego rehabilitacja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3094

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 237 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5330
Hej, 2 tyg. temu podczas schodzenia po schodach skoczyłem z drugiego schodka i tak się nieszczęśliwie stało że skręciłem prawą nogę. Po prześwietleniu okazało się że jest to skręcenie i naderwanie stawu skokowego. Nogę miałem tydzień w szynie a po tygodniu ortopeda zdjął szynę i założył gips również na tydzień, Dziś miałem wizytę na której zdjęto mi gips, noga jest siwa i opuchnięta, nadal chodzę o kulach, dostałem skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne, na masaż wodny x10, mg x10 i laser x10. Czy takie zabiegi wystarczą nie chciał bym tego zaniedbać wyczytałem ze taki uraz ynieodpowiednio leczone mogą się później często odnawiać, Jestem osobą aktywna, ćwiczącą regularnie od paru lat do tego pracuje fizycznie na budowie cały czas jestem na nogach także nie chciał bym czegoś zaniedbać.
a zabiegi takie jak magnetronic czy laser chyba nie za bardzo mi pomogą, Jak powinna wogóle wyglądać rehabilitacja po takim urazie bo czuje ze zostałem potraktowany nazwijmy to taśmowo przez ortopede



Zmieniony przez - krzysiek21 w dniu 2017-05-17 12:12:19

Zmieniony przez - krzysiek21 w dniu 2017-05-17 12:14:43

Zmieniony przez - krzysiek21 w dniu 2017-05-17 12:30:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Witaj

Miałeś przeprowadzone jakieś badania po urazie ? Co dokładnie było naderwane (torebka stawowa , więzadło) ? Najlepiej wklej opis.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 237 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5330
Tak, miałem zdjęcia stawu skokowego robione na szpitalu i później drugi raz podczas wizyty już u ortopedy, o co bylo naderwane dokładanie to przyznam ze nie wiem,nie dopytałem a ortopeda też mnie nie poinformował.


Zmieniony przez - krzysiek21 w dniu 2017-05-17 14:09:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 237 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5330
a noga po zdjęciu gipsu wygląda tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Prawdopodobnie więc chodziło o torebkę stawową (znaczy ona na pewno patrząc na zdjęcia). Same zabiegi z fizykoterapii niestety będą nie wystarczające zdecydowanie powinieneś wybrać się do fizjoterapeuty na terapie manualną.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 237 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5330
BPL-G czy taka terapie manualną mogę już rozpoczynać? czy poczekać jeszcze aż całkiem zejdzie opuchlizna,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak najbardziej możesz zaczynać , im szybciej tym lepiej, jeśli mówimy o skręceniu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból mięśni lędźwi po treningu brzucha

Następny temat

Drżenie mięśni, fascykulacje, bóle stawów.

WHEY premium