SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skręcona kostka i inne problemy kostkowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11
Witam, niedawno skręciłem delikatnie kostkę, byłem u chirurga, powiedział, że to lekkie skręcenie. Dodatkowo wydaje mi się, że mogę mieć nacięgnięte ścięgno achillesa, bo jest lekko zasinione i lekko pobolewa, ale chirurg to zbagatelizował i powiedział, że to nie ma nic wspólnego ze skręceniem kostki, chociaż boli mnie to dopiero od tego momentu. Mam chodzić w ściągaczu, smarować maścią przeciwazapalną np. Ibalgin i robić okłady z altacetu. I tu pojawia się moje pytanie, czy jeżeli moja kostka przestanie już boleć i wróci do jako takiej pełnej sprawności(np po dwóch tygodniach), to czy będę mógł wykonywać ćwiczenia na poduszce sensomotorycznej, aby wzmocnić swoje kostki(tj. mięśnie i ścięgna wokół nich)? Kiedyś polecił mi mój fizjoterapeuta tę poduszkę(ale olałem to -.-), bo miałem problemy z kostkami (zmiany przeciążeniowo-zapalne w przyczepach ścięgna piszczelowego przedniego z pogrubiałą pochewką i więzadło strzałkowo skokowe zmiany przeciążeniowe), które w znacznym stopniu przeskadzały mi w uprawianiu sportów, przez ból w okolicach stawów skokowych. W sumie dalej mam z tym problemy, tylko doszło skręcenie. Chciałbym się dowiedzieć, czy ten pomysł z poduszką jest dobry przy skręceniu kostki, pomimo tego skręcenia(załóżmy w sytuacji, kiedy nie skręciłbym tej kostki a mam tamte urazy, które mogą mieć jakiś wpływ na niestabilność i bółe w kostce?) i w jaki sposób ogólnie mógłbym wzmocnić swoje stawy skokowe. Dodam, że miałem fizjoterapie typu lasery, ultradzwieki, magneto itp nawet 2 razy w ciagu roku, a ogolnie na kostki to 3 razy i nie pomogło to wcale. Lekka poprawa była po zażywaniu przez jakiś czas kolagenu z glukozaminą. Proszę o pomoc, bo bardzo chciałbym kontynuować moją "karierę" sportową.

I proszę nie kierować mnie do lekarza, bo już się nachodziłem i prywatnie i na nfz. Prosiłbym o wypowiedź osoby, które mają jakąś szerszą wiedzę na ten temat.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Witam, niedawno skręciłem delikatnie kostkę, byłem u chirurga, powiedział, że to lekkie skręcenie. "

wykonano jakieś badanie , np RTG na podstawie którego była stawiana diagnoza ?

"Dodam, że miałem fizjoterapie typu lasery, ultradzwieki, magneto itp nawet 2 razy w ciagu roku, a ogolnie na kostki to 3 razy i nie pomogło to wcale"

nic dziwnego , bo to nie pomaga

Byłeś u chirurga , czyli pewnie na pogotowiu tak ? a udałeś siędo ortopedy jakiegoś sensownego by ci pomógł ?

czy nie doczytałem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11
Nie, żadnego badania nie było. Powiedziała, żebym stanął na palcach, obejrzała dookoła i powiedziała, że tylko lekkie skręcenie.
Byłem u chirurga w przychodni. Najpierw byłem u lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie, dała mi skierowanie i powiedziała, żebym udał się do tej pani chirurg, bo jest dobrym chirurgiem. tyle.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z kolanem

Następny temat

naderwane wiezadlo rzepki - ile przerwy?

WHEY premium