SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skręcenie kostki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 30997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
Witam
Ponad 2 tygodnie temu miałem wypadek na wf-ie źle spadłem na noge(na prawy bok prawej nogi) i lekarz powiedział mi że mam skręcenie nosiłem gips przez 1,5 tygodnia teraz zakładam go tylko na noc. Lekarz kazał mi smarować kostkę Liotonem 1000. Niestety lekarz powiedział mi że mogę się na razie pożegnać z grą w piłkę i jazdą na rowerze i to nawet przez 6 tygodni. Mam pytanie jak najlepiej i najszybciej zrobić aby noga wróciła do sprawności (oczywiście do całkowitej się nie da) aktualnie mam opuchniętą kostkę i mały krwiak w okolicach kostki, nie mogę ruszać nogą na boki oraz nie mam w pełni sprawnych ruchów góra dół. I jeszcze jedno pytanie jak rozpoznać samemu stopień skręcenia kostki i czy jest możliwość ubiegania się o odszkodowanie i w jakiej mniej więcej kwocie.. Dziękuję za jakąkolwiek pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7
Witajcie. Ja skręciłem kostkę dwa tygodnie temu. Źle stanąłem lewą nogą na nierównym terenie i całym ciałem przechyliłem się na nią. Poczułem ból, ale nie był on zbyt duży. Jednak kostka napuchła mi tak porządnie na drugi dzień i pojawił się długi siniak wzdłuż stopy pod kostką. Nie byłem z nią u chirurga a u lekarza pierwszej pomocy, który obejrzał nogę, poskręcał ją, kazał mi na niej stanąć i stwierdził, że to typowe objawy skręcenia. Nie dał mi skierowania na prześwietlenie. Polecił tylko smarować Altacetem. Tak jak wyżej wspomniałem minęły dwa tygodnie a opuchlizna, fakt że o wiele mniejsza,nadal się utrzymuje, mam ograniczone ruchy góra - dół i trochę kuśtykam . Nie wiem co robić. Dziwne jest to, że tak naprawdę nawet dwa dni po skręceniu nie odczuwałem żadnego bólu, mogłem na nią stawać, przekrzywiać na boki, podnosić itd. Nie miałem jej usztywnionej w gipsie czy szynie. Dziwi mnie też to, że po nocy stopa wygląda ok, tzn. jest prawie nie widoczna opuchlizna, ale wystarczy, że troszkę więcej pochodzę w ciągu dnia i puchnie na nowo. Czy jest możliwe, że jednak połamałem jakąś kość, pękła mi, czy się przemieściła? Choć wydaje mi się, że gdyby tak było to raczej nie wytrzymał bym z bólu, a już na pewno nie staną bym na niej. Czy to normalne, że tak długo to trwa? Jeśli ktoś miał taki przypadek to proszę o odpowiedź.Zależy mi na tym bo podnoszę ciężary i już trochę opuściłem treningów. Nie wiem czy mogę ją tak obciążać czy nie? Pozdrawiam.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21746 Napisanych postów 71306 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575848
Możesz się ubiegać o odszkodowanie - jesteś przecież ubezpieczony a rzecz miała miejsce w szkole podczas zajęć.

Proponuję nie przyspieszać naturalnego procesu gojenia się, bo zwyczajnie stan ten może powracać przy każdej najbliższej okazji.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
witam, ja skręciłam kostkę podczas gry w siatke. kostka momentalnie spuchła w ciagu dosłownie sekund. na izbie przyjec lekarze przeswietlili i oczywiscie gips. na drugi dzien ten gips zdjelam bo kostka tak spuchla ze ból byl nie do zniesienia ioczywiscie olbrzymi krwiak pod skórą. pomagają okłady z kefiru zmieniane co 20 min i masc DiFortan a na noc okłady z żelu altacet. dopiero po 4 dniach mogłam troche stanąć na noge bo to bylo silne skrecenie. ale najlepsze leczenie to własnie okłady z kefiru i altacet. i trzymanie nogi wyżej!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1176 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17372
Oczywiście że możesz się ubiegać o odszkodowanie. Prosta sprawa, wniosek do PZU zaswiadczenie ze szkoly ze jestes ubezpieczony potem czekasz na komisje i to wszystko. Ja dostałem ze skręcenie stawu, peknieta torebke i zerwane wiezadla 450zł. Należy też pamiętac że pieniądze dostaje się także za rehabilitacje, ja niestety z własnej głupoty nie chodziłem czego teraz bardzo żałuję.

Zmieniony przez - dziku05 w dniu 2008-06-30 17:45:28

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
start : 131kg / obecnie : 119,4kg / cel : 105kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13
co mam zrobić by nie bolała mnie kostka.Nie moge o tym powiedziec rodzicom bo stało się to w nie typowej sprawie co mam zrobic???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 498 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3856
opisz dokladnie, kiedy to sie stalo? niedawno/dawno. Spuchla/nie spuchla. nie mozna nic zrozumiec z twojego opisu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13
stało sie to gdy skakalam z okna z parteru i jakos tak zle skoczylam i teraz mnie boli spuchnac nie spuchla tak bardzo duzo tylko troche i nie mam obrzeku
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13
stało sie to wczoraj 18.02
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 498 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3856
przykladaj lod, smaruj altacetem + jakies masci typu fastum/naproxen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13
dzieki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
ja tydzien temu skręciłam kostkę, od razu noga mi spuchła. byłam na pogotowiu i chirurg powiedział że to poważne skręcenie kostki, zrobiłam prześwietlenie i powiedział żebym smarowała Altacetem i owijała bandarzem elastycznym. nie mialam gipsu ale nie mogłam stawac przez tydzien na tą nogę i po tygodniu do kontroli. niestety nadal mam spuchniętą nogę i mi sinieje. Nie wiem co mam robić. jeszcze jutro pójdę do kontroli ale nie wiem czy mam prawo się starać o odszkodowanie...jestem ubezpieczona w PZU . Jak mogę to jaka gdzies mogła by byc to kwota? z góry dziękuję za pomoc;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolano Mocno Zbite

Następny temat

Ace

Wiecej