SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skora, po odchudzeniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Witam.

Jakies 2,5 roku temu udalo mi sie schudnac z 92~kg do 69kg (za pomocy diety i treningu opisanej nizej). Dzis waze dalej ~72kg i przybylo mi na tyle miesni aby mozna bylo nazwac moja sylwetke 'sportowa/szczupla'. Jednak pomimo zrzuceniu relatywnie duzej masy ciala, nie czuje sie dzis dobrze ze swoim cialem. Dalej mam spora ilosc tluszczu w okolicy posladkow i ud. Mam tez problem z rozciagnieta skora w okolicy brzucha, posladkow i wewnetrznej strony ud.

Moje pytanie do was brzmi. Czy w moim wieku, przy zastosowaniu odpowiednich cwiczen i sposobu odrzywiania jest szansa na zregenerowanie skory do takiej jakbym nigdy nie byl otyly? Jesli tak, to co konkretnie mam w tej sprawie zrobic?

I jeszcze jedno. Po ukonczeniu diety, zauwazylem ze ostro zaczely mi sie robic zakola lysiny nad czolem. Czy przyczyna tego mogla byc nagla zmiana wagi ciala? Czy moze poprostu 'taki byl moj los' ? :P

Info z ankiety:
Plec: mezczyzna
Wiek: 24
Waga: 72
Wzrost: 178
Obw. klatki 97
Obw. ramienia 122
Obw. talii 84
Obw. uda 57
Obw. lydki 38

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 15-20%

Aktywność w ciągu dnia
(praca, szkoła itp.):Spacer z psem, praca przy komputerze

Uprawiany sport lub inne formy aktywności
(co, jak często i kiedy):4-5 dni w tygodniu po 30min-1h trenink z hantlami, przysiady, pompki, sklony itd

Kilka słów o obecnym i wcześniejszym odżywianiu
(co jem, co lubię a czego nie lubię): Od czasu schudniecia (z ~92) do 72 jem calkiem zdrowo. Teraz jem: rozne typy platkow sniadaniowych, duzo owocow, wazywa, gotuje wlasne rzeczy. Nie pije Coca-coli itp, nie jem w ogole fast-food'ow. Czasami lubie jakis kebab/chinszczyzne.

Cel: poprawa estetyki i proporcji

Ograniczenia żywieniowe
(alergie i inne, także na leki): brak

Stan zdrowia (aktualne i przebyte choroby, delegliwości, ograniczenia): brak

Możliwe i preferowane formy aktywności fizycznej
(jakie i ile treningów w tygodniu planujesz i ile czasu jesteś w stanie im poświęcić): Trening w domu na sprzecie. Do 5 dni w tygodniu

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty/suplementy redukcyjne: brak

Czy planujesz i czy możliwe jest wprowadzenie suplementów redukcyjnych: Mozliwe, jesli naprawde beda potrzebne.

Stosowane wcześniej diety: 2 lata temu. 'Standardowa' dieta nisko tluszczowa/kaloryczna, min 10-20km dziennie na rowerze stacjonarnym + pompki,przysiady,sklony, hantle itp.

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Enstriel w dniu 2009-08-06 22:18:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1264
obw ramienia 122?

szczerze przyznam ze ciezko mi cos na Twoj temat powiedziec bo nie jestem jakims ekspertem itp ale moim zdaniem posladki i wielkie uda mozna szybko zrzucic robiąc cwiczenia spalające na orbitreku :P sam spalalem dupsko i uda na rowerku ale podobno duzo szybciej idzie na tej pierwszo wymienionej maszynie. Lub poprostu biegaj ale wielką zaletą orbitreka jest to iz nie obciąza on stawów wiec gorąco polecam.

Pozdrawiam

___________________________
no pain no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mike_dtk no ekspertem to ty na pewno nie jestes :P

zakola watpie aby sie laczyly jakos z redukcja albo cwiczeniami

jak na moje to zadbaj o sensowna dietke z niewielkim deficytem kalorycznym, daj czesto posilki, daj rozbujac sie metabolizmowi, skocz do dzialu treningu w domowych warunkach tam sa dosc fajne plany, szczesliwsze niz same pompki/brzuszki itp, powinno byc dobrze

co do wspomnianej dietki wszystko masz w podwieszonych

a co do samego tłuszczu na udach, nie da sie spalić tylo tłuszczu na udach, nawet jak bedziesz cwiczyl tylko uda i jakos cudownie uda Ci sie tym spowodowac znaczne wykorzystanie energetyczne organizmu to i tak tłuszcz bedzie schodził z kazdej czesci ciała proporcjonalnie równo (kwestia genetyki)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Teraz mam tylko rower stacjonarny, laweczke i hantle. Nie chce za duzo jezdzic na rowerze, bo wkoncu nabawie sie problemow z kolanami. Ale jesli nie bede miec wyjscia, to z jakim oporem powinienen cwiczyc? Niskim i koncentrowac sie na predkosc i przebieg, czy na wysoki opor?

No i jak to jest wkoncu z ta skora, czy jesli udaloby mi sie jeszcze troche zrzucic, to czy moja skora w tym wieku zregenerowalaby sie? Czy moze sa jakies preparaty ktore moglby mi naprawde pomoc w takiej sytuacji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1928
mam/miałem (jeszcze nie jest idealnie) ten sam "problem" zszedłem z ok. 90kg na 70kg przy wzroście 183 i podczas siedzenia, mój brzuch wyglądał hm.. nie tak jak powinien;) pomógł basen - można powiedzieć że woda "ściąga" skórę, która staje się bardziej elastyczna i przyciągnieta do ciała. pozdro!

dziadek - samo - zło

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja fatu

Następny temat

Dieta na masę - poprawki

Wiecej