SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skonsultuj technikę ćwiczeń

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71308

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Wiele osób ma problemy/wątpliwości dotyczące poprawności technicznej wykonywanych ćwiczeń. Nasi specjaliści pomogą Wam je rozwiązać, posłużą wiedzą, doświadczeniem i radą.

Jeżeli chcesz uzyskać wskazówki zamieść filmik z nagraniem wykonywanego ćwiczenia. Zadbaj, by ujęta została cała sylwetka, najlepiej z więcej niż jednej perspektywy, zwróć uwagę na dobre światło i ubiór pozwalający na ocenę wykonania.


Dyskusje merytoryczne bardzo chętnie widziane, spam ograniczamy do minimum.

_________
Kochani,
żeby nie zaśmiecać tematu proszę o włączanie POWIADOMEK bez info o tym (lewy dolny róg -> włącz powiadomienia>.

Dziękuję

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2014-09-25 08:27:15
1

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Oczywiście nie ma nic złego w trzymaniu stóp równolegle ale nie jest to też konieczność, do której trzeba dążyć. Niestety większość osób ma problem z mobilnością w obrębie miednicy i przysiad z równoległym ustawieniem stóp jest dla nich niemożliwy do wykonania. Im szerzej tym oczywiście wygodniej i można zejść głębiej, jednak nie należy przesadzać - im szerszy rozstaw stóp tym bardziej trzeba skupić się na prawidłowym prowadzeniu kolan i większe jest ryzyko na zapadanie się ich do wewnątrz.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Zapraszamy do wrzucania filmów

Wrzucajcie wszystkie ćwiczenia jakie chcecie skonsultować nie tylko cf ale również kulturystyczne. Będą filmy, będzie się działo.

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2014-09-24 19:26:31

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
(a ja sobie tak z partyzanta odpalam powiadomki)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Ok, to Ja pierwsza przecieram szlak

Wrzucam filmik z mojego dzisiejszego Push press (27,5kg i 30,0kg) - czy tym razem łokcie są w dobrym położeniu i jak tym razem wygląda ruch? Czy nadal dzielę na dwie części?



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Ciężar nie leży na pięcie- ruch ma być w dół, a niestety uciekasz do przodu.
Nie ma wspięcia na palce, co skutecznie wyłącza Ci nogi z tego ruchu.
Sztanga leży nieco za płytko na barkach i zsuwa się przy schodzeniu w dół.
Łokcie można by wykręcić jeszcze mocniej, bo uciekają Ci b. mocno do tyłu.

(wszystko powyższe widać jak na dłoni w 8 i 26 sekundzie).

Góra jest robiona do nieprawidłowej pozycji. (10 sekunda) Powinnaś mocniej wejść klatką piersiową do przodu i doprowadzić sztangę za głowę, tak jakbyś ruch zaczynała z kaptura, a nie z przodu, z barków.

Ogólnie nie jest źle, ale masz trochę do poprawy, jeśli chcesz wykonywać to ćwiczenie w 100 % poprawnie.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2014-09-24 21:19:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Dziękuję Pandarek, widzę że czeka mnie sporo do poprawy i ćwiczenia, ale pierwsze koty za płoty:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Leg drive ma Ci pomóc wyrzucić sztangę nad głowę.Ma być mocno i dynamicznie.
Dzięki temu ciężary rosną o kilkadziesiąt procent.

To co wykonujesz Ty nazwałbym ćwierć przysiadem połączonym z żołnierskim wyciskaniem.

Moje rady ?

1.Nie musisz schodzić tak głęboko.Lekkie zejście i cofnięcie bioder wystarczy .Później ma być strzał.
2.Weź pod uwagę zalecenia Darka.
3.Obejrzyj ten film i zobacz jak PP robią chłopaki ze Strenght Camp:






POWIADOMKI.



Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2014-09-24 22:14:39

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Są powiadomki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 99 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4347
też włączę - przyda się ;)

masa, masa, masa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Kochani,
żeby nie zaśmiecać tematu proszę o włączanie POWIADOMEK bez info o tym (lewy dolny róg -> włącz powiadomienia>.

Dziękuję

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2014-09-25 08:26:36

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
ronie220
To co wykonujesz Ty nazwałbym ćwierć przysiadem połączonym z żołnierskim wyciskaniem.

Moje rady ?

1.Nie musisz schodzić tak głęboko.Lekkie zejście i cofnięcie bioder wystarczy .Później ma być strzał.


Sory za spam, ale nie mogę edytować. Myślałem, że wczoraj to napisałem: "uciekasz do przodu" = nie schodzisz w dół. Plecy mają być pionowo, prostopadle do podłoża, a u Ciebie robi się linia diagonalna. W 8 i 26 sekundzie to widać, ale nie napisałem tego czarno na białym, a to bardzo ważne. Oglądając filmik wklejony przez Roniego (np 3 sekunda) porównaj plecy Elliotta z Twoimi. (co bym tylko zmienił w jego wykonaniu, to praca kolan- docelowo chcesz mocno rozpychać je na boki, a nie prowadzić po linii palców, ale nie każdy musi mieć mobilność ciężarowca).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Front and back squats

Następny temat

Łódź Garage Games

WHEY premium