SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Skolioza

Wysłana -
Witam.
Mam taki problem mianowicie będąc u lekarza rodzinnego powedziano mi że mam małą skoliozę i udałem się z tym do ortopedy, który powiedział Ze mam zdrowy kręgosłup badając mnie tak na oko bez żadnych zdj rtg bo powiedział ze nie ma potrzeby robić i sam już nwm komu mam wierzyć ćwiczę na siłowni jakieś 13 miesięcy staram się unikać ćwiczeń co obciążają kręgosłup osiowo. Podam kilka zdjęć i czy waszym zdaniem moje plecy są proste. Dzięki za pomoc

Zmieniony przez - Tasman1906 w dniu 2018-03-05 10:56:47

Zmieniony przez - Tasman1906 w dniu 2018-03-05 10:58:19
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
przez te odwrócone fotki to mozna sie nabawić skoliozy oczu rodzinny tez powiedzial Ci "na oko" ? jezeli tak twierdzi rodzinny to z łaski swojej powinien Ci dac skierowanie na RTG w celu potwierdzenia swoich słow, powiedz przy nast. wizycie rodzinnemu żeby Ci dał skierowanie na przeswietlenie
Wysłana -
To sa tylko subiektywne opinie a nie wyniki przeswietlenia, ktore moglbys zrobic bo do tej pory nie uslyszales nic miarodajnego. Po tych zdjeciach nic nie widac. Co do obciazenia kregoslupa podczas cwiczen, lekkie obciazenie jest nawet zalecane bo prowadzi do stymulacji pewnych sfer
Pozdrawiam.
Wysłana -
Lekarz rodzinny mi tylko spojrzał na plecy i powiedział ze mam lekka skoliozę, ortopeda jakoś mnie tam przebadał np: robiłem skłon do przodu i sprawdzał czy mam jakiś garb żebrowy i Jeszcze mi palcami ściskał po kręgosłupie i powiedział że jest prosty i nie potrzeba rtg robić. I dodam jeszcze że mam trochę lewy bark szerszy od prawego i to widać jak się dokładnie przyjrzeć albo po ubraniach i nwm czy może być tym spowodowane.
Wysłana -
Skoro ortopeda przebadał i stwierdził że jest ok (a to lekarz od tych kwestii nie rodzinny) to prawdopodobnie tak jest.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź