SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skolioza

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3575

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 64
Witam.
Mam taki problem mianowicie będąc u lekarza rodzinnego powedziano mi że mam małą skoliozę i udałem się z tym do ortopedy, który powiedział Ze mam zdrowy kręgosłup badając mnie tak na oko bez żadnych zdj rtg bo powiedział ze nie ma potrzeby robić i sam już nwm komu mam wierzyć ćwiczę na siłowni jakieś 13 miesięcy staram się unikać ćwiczeń co obciążają kręgosłup osiowo. Podam kilka zdjęć i czy waszym zdaniem moje plecy są proste. Dzięki za pomoc












Zmieniony przez - Tasman1906 w dniu 2018-03-05 10:56:47

Zmieniony przez - Tasman1906 w dniu 2018-03-05 10:58:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
przez te odwrócone fotki to mozna sie nabawić skoliozy oczu rodzinny tez powiedzial Ci "na oko" ? jezeli tak twierdzi rodzinny to z łaski swojej powinien Ci dac skierowanie na RTG w celu potwierdzenia swoich słow, powiedz przy nast. wizycie rodzinnemu żeby Ci dał skierowanie na przeswietlenie
2

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
To sa tylko subiektywne opinie a nie wyniki przeswietlenia, ktore moglbys zrobic bo do tej pory nie uslyszales nic miarodajnego. Po tych zdjeciach nic nie widac. Co do obciazenia kregoslupa podczas cwiczen, lekkie obciazenie jest nawet zalecane bo prowadzi do stymulacji pewnych sfer
Pozdrawiam.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 64
Lekarz rodzinny mi tylko spojrzał na plecy i powiedział ze mam lekka skoliozę, ortopeda jakoś mnie tam przebadał np: robiłem skłon do przodu i sprawdzał czy mam jakiś garb żebrowy i Jeszcze mi palcami ściskał po kręgosłupie i powiedział że jest prosty i nie potrzeba rtg robić. I dodam jeszcze że mam trochę lewy bark szerszy od prawego i to widać jak się dokładnie przyjrzeć albo po ubraniach i nwm czy może być tym spowodowane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Skoro ortopeda przebadał i stwierdził że jest ok (a to lekarz od tych kwestii nie rodzinny) to prawdopodobnie tak jest.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bezdech senny

Następny temat

Mobilizacja bioder

WHEY premium