SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skoki spadochronowe

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 39004

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 253 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1259
chcialem zapytać czy są tu osoby które skaczą/skakały na spadochronie
pytam się bo mam zamiar zapisać się na taki kurs
ze wstępnych informacji jakie uzyskałem, kurs spadochronowy kosztuje ok 1000zł (jeden tysiąc). W cenie kursu jest podstawowa teoria, wypożyczenie sprzętu (spadochron + kombinezon) oraz 5 skoków (pierwsze dwa w tzw. tandemie czyli z przyczepionym do pleców instruktorem), a następne dwa już solo.
Pierwszy skok wykonuje się z wysokości ok 1000metrów, po zakonczeniu kursu mozna rozpocząć loty nawet z 5000

czy ktoś z Was skakał już kiedyś?
zamieszczam tak dla ciekawości link:





jak dla mnie, za takie pieniądze, jak dla mnie impreza warta zachodu

peace & love

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3152
no właśnie sam jestem zainteresowany. jeżeli ktoś się w to bawi niech pisze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3354
skąd jesteście panowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3152
lubelskie k. biłgoraja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3354
osobiscie jeszcze nie skakalem, ale jestem czlonkiem aeroklubu bialystok i co nie co na ten temat wiem. szkolenie u mnie wyglada nastepujaco wybiera sie tryb szkolenia, static line lub aff. static line oferuje nam wiadomo szkolenie teoretyczny w granicach 300zl i praktyczne dokladnie 3 skoki koszt 800zl w sumie 1100zl z tym ze skoki sa wykonane z samoczynnym otwarciem spadochronu (jestesmy poleczeni lina z samolotem) z wysokosci 1200-1500m. Aff (Accelerated Freefall) to juz troche droższa zabawa ale dużo ciekawsza mianowicie 8 skokow, nauka akrobacji, po kursie moge samodzielnie wykonywac skoki, pułap 3000-4000m, w sumie około 4200zl. W białymstoku wygląda to w przybliżeniu własnie tak.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25
To co napisał dstank mniej więcej obowiązuje na terenie całej Polski.
Na "strefach spadochronowych" są prowadzone skoki z wysokości 4000m, w takich miejscach można wykonać szkolenie AFF
Strefy w Polsce:
- Piotrków Trybunalski
- Chrcynno k.Warszawy
- Ostrów Wlkp.
- Przasnysz

Aerokluby oferują szkolenie "na linę desantową" tzn. skok z wysokości 1200m, spadochron otwiera się automatycznie po wyskoczeniu z samolotu. Kursy w Aeroklubach można wykonać za kwotę od 700 do 1000zł.

Jeżeli interesują Cię skoki w tandemie to zapraszam na www.strefajumpera.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3390 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29769
ja jestem po AFF
jesli ktos ma jakies pytania co do tej metody szkolenia, to chetnie odpowiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3354
do g4bb3r
skad jestes? ile zaplaciles? jak wrazenia i czy jestes zadowolony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3354
bardzej odpowiednie byloby pytanie gdzie robiles kurs a nie skad jestesi jeszcze pare szczegółowych tak dla porownania, ile godzin teori, czy mialas jakis egzamin na koniec? ile skokow? ile w tandemi, a ile sam;] to by bylo chyba na tyle
z gory dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
jak wygląda taki papier potwiedzajacy ukonczony kurs ?? i do czego Cie upoważnia ?? gdzie w Polsce bedac juz przeszkolonym skoczkiem po kursie AFF mozna wypozyczyc sprzet i ile takie wypozyczenie kosztuje wraz z transportem na góre czyli samolotem lub helikopterem ??

p.s. tez o skoku myslałem kilka miesiecy temu nawet...

Zmieniony przez - Matrix89 w dniu 2009-02-15 14:51:10

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3390 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29769
troche pozno odpowiadam, ale rzadko tu zagladam

kurs robilem w piotrkowie tryb., jak juz wczesniej wspomnialem - AFF, czyli drozszy od tradycyjnego kursu na line - zaplacilem w granicach 4000zl, z tym ze tu cena nie jest sztywno ustalona, tylko jest zalezna od tego, w ilu skokach sie zmiescisz robiac kurs. Srednia to 6-8 skokow i wtedy koszt calego kursu jest znacznie nizszy, niz gdyby robic go np. w 20 skokow (a sa i tacy)

kurs wyglada w taki sposob, ze najpierw przechodzisz szkolenie teoretyczne (~2godz), pozniej cwiczenia na uprzezy, omowienie wyjscia z samolotu, no a nastepnie juz sam skok. kurs konczy sie skokiem egzaminacyjnym, podczas ktorego musisz wykonac kilka podstawowych technik poznanych podczas kursu (stabilna sylwetka, obroty, lot deltą, salta, prawidlowa sylwetka do otwarcia itp)

po skonczonym kursie masz status ucznia-skoczka i trzaskasz sobie kolejne skoki na strefie, a kolejnym etapem jest zdobycie licencji (wymagane bodajze 50 skokow, ale moge sie mylic), no ale to juz jest odrebny temat, niezalezny od samego kursu.

czy jestem zadowolony? chyba nie ma kogos, kto by nie byl

w tandemach nie skakalem, wolalem od razu solo

EDIT: jesli chodzi o ceny skokow po kursie, to sa one zalezne od strefy, na ktorej skaczesz, ale obecnie oscyluje to wokol poziomu 120zl/1 skok (z wypozyczeniem sprzetu)

Zmieniony przez - g4bb3r w dniu 2009-02-23 23:53:55
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan przygotowania do WSO / wrocław , prosba o ocene

Następny temat

Rower do Trial / DH / dojazd do roboty do 2500 pln:-)

WHEY premium