SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Silownia vs dom

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 831

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 482
Siema, szybkie pytanie: zamierzam zrobic kilkumiesieczna zdrowa masowke (jeszcze nigdy masy nie robilem tylko redukcje) i nie wiem czy mi sie oplaca zapisywac sie na silownie majac w domu lawke z regulacja, sztange prosta, krzywke, hantle, drazek, plecak (zeby wlozyc ciezary), mozliwosc robienia pompek na poreczach i duzo miejsca. Czy robienie masy w takiej domowej silowni moze byc efektywne czy jednak nie ma porownania z publiczna silownia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624

Budowanie formy sportowej wymaga czasu i zaangażowania, odpowiedniej diety i regeneracji. Jednocześnie musimy mieć miejsce gdzie będziemy nasz trening wykonywać.

Siłownia to pierwsze co przychodzi nam na myśli i bardzo dobrze. Trening na siłowni ma swoje zalety przede wszystkim mamy różnorodność sprzętu. Dziś słabo wyposażona siłownia to nie siłownia dlatego dziś jak wchodzimy do klubu najczęściej jest wypełniony sprzętem.
Gryfami w różnej długości, poręczami, drążki, ławki treningowe, stojaki, różne maszyny treningowe i całą masę obciążenia.
Więc tak na prawdę czego dusza treningowa zapragnie na siłowni znajdziemy.

Jednak to nie jest tak, że tylko na siłowni możemy budować formę bo jeśli mamy odpowiednią ilość miejsca i trochę sprzętu to z powodzeniem możemy trenować w domowym zaciszu i również się rozwijać.
Problemem jest najczęściej odpowiednia ilość miejsca, a przecież sprzęt do siłowni można systematycznie dokupować i zwiększać możliwości treningowe.
Zaletą domowej siłowni jest fakt, że trenujemy kiedy mamy ochotę i jesteśmy w tej siłowni sami. Nikt nam nie przeszkadza podczas treningu.





Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-06-17 18:59:30

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
To zależy ile masz obciążenia. Stojaków rozumiem nie masz? Ten plecak z obciążeniem raczej do przysiadów się nie nada. Na masie wyniki siłowe powinny iść w górę, wiec jest opcja, ze progres się wyczerpie. Dla mnie ćwiczenie w domu to iluzja, nigdy się nie zbiorę, nie skupię. Poza tym w domu jednak możliwości są ograniczone i znudzić się można.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 482
Mam w sumie okolo 70 kg obciazenia (o wiele wiecej niz potrafie wycisnac) plus mam mozliwosc dokupienia obciazenia w kazdym momencie. Trenowalem juz w domu (redukcja) i nie mam problemow z motywacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Powiedziałabym, ze to mało. 70 kg na MC? To nie jest obciążenie dla faceta. No to jak chcesz ćwiczyć w domu, to ćwicz.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Na pierwsze miesiące wystarczy. Z czasem trzeba będzie dokupić.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozbudowa pośladków a redukcja czy możliwe

Następny temat

Ocena treningu na mase dla poczatkujacego ile powtorzeni i seri

WHEY premium