SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Silownia vs dom

Wysłana -
Siema, szybkie pytanie: zamierzam zrobic kilkumiesieczna zdrowa masowke (jeszcze nigdy masy nie robilem tylko redukcje) i nie wiem czy mi sie oplaca zapisywac sie na silownie majac w domu lawke z regulacja, sztange prosta, krzywke, hantle, drazek, plecak (zeby wlozyc ciezary), mozliwosc robienia pompek na poreczach i duzo miejsca. Czy robienie masy w takiej domowej silowni moze byc efektywne czy jednak nie ma porownania z publiczna silownia?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
To zależy ile masz obciążenia. Stojaków rozumiem nie masz? Ten plecak z obciążeniem raczej do przysiadów się nie nada. Na masie wyniki siłowe powinny iść w górę, wiec jest opcja, ze progres się wyczerpie. Dla mnie ćwiczenie w domu to iluzja, nigdy się nie zbiorę, nie skupię. Poza tym w domu jednak możliwości są ograniczone i znudzić się można.
Wysłana -
Mam w sumie okolo 70 kg obciazenia (o wiele wiecej niz potrafie wycisnac) plus mam mozliwosc dokupienia obciazenia w kazdym momencie. Trenowalem juz w domu (redukcja) i nie mam problemow z motywacja.
Wysłana -
Powiedziałabym, ze to mało. 70 kg na MC? To nie jest obciążenie dla faceta. No to jak chcesz ćwiczyć w domu, to ćwicz.
Wysłana -
Na pierwsze miesiące wystarczy. Z czasem trzeba będzie dokupić.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź