SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sila i jej rozwoj w MA

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2105

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 183 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4976
Czytalem, na tym forum kilka postow posrednio dotyczacych sily i jej rozwoju w MA (rozne sztuki walki, zarowno style chwytane jak i boks itp.), jednakze widzialem rozne wypowiedzi na ten temat i chcialbym poznac wasze zdania na ten temat.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hej, znowu jestem. nie, ksiazek nie bede chyba kupowal. jestem z Ostroleki, jak znasz kogos jakims cudem, to bede wdzieczny za namiar.


McLogan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na jaki? Jak rozwijac sile, jaki jej rodzaj jest potrzebny, czy jaka jest jej rola?


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1651 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 23638
po czesci sam sobie odpowiedziales
w boksie sile rozwijasz poprzez zwiekszenie szybkosci i technike, w zawodowym 2-3 razy w tygodniu dochodzi silownia
wiekszosc bokserow ktorych znam na silowni chyba nigdy nie byla i bynajmniej nie o taka sile tutaj chodzi
poza tym kazdego indywidualna sprawa jest jak walczy i czy te sile moze wykorzystac
o chwytaniu zbyt duzego pojecia nie mam, ale z mojego doswiadczenia moge powiedziec ci tylko tyle, ze z koksiarzami ktorzy cisna 2 razy wiecej ode mnie nie przypominam sobie, zebym przegral, wiec tam tez inaczej wyrabiasz sile i przede wszystkim technike
trening wyrabia wszystko, a praca nad jakims elementem jest jak najbardziej wskazana, tylko pod katem treningu

jezeli ktos wychodzi przed dyskoteke i zaczyna cos mowic o 1/1, to jedno jest pewne

nigdy nie bawil sie w sopocie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie mozna, to zupelnie inny rodzaj sily. Natomiast w boksie do treningu sily urzywa sie np pilek lekarskich.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mnie tez ten temat bardzo interesuje, ja trenuje KK, ale mam w klubie do dyspozycji worki, lapiki itp wiec tez trenujemy boks, ale bez zadnego trenera, wiec wiemy jak to robic tyle o ile. esco, moze cos powiesz na temat treningu bokserskiego...itp?

McLogan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1651 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 23638
sure
tylko temat jest jakby troche dlugi
nie mozesz poswiecic znaczacej czesci treningow na sile, bo w boksie ona jest dosyc malo wazna
tak jak z predkoscia, mozesz ja wyrobic, ale od razu niczego nie zmienisz i bedziesz ja mial na podobnym poziomie

co moge ci powiedziec
moze poprostu napisz dokladniej co chcesz wiedziec
postaram sie napisac jakies ogolniki

po mocnej rozgrzewce zaczyna sie przewaznie od techniki
bez instruktora bedzie wam dosyc ciezko, ale zawsze mozesz znalezc kogos kto ci pokaze podstawy, nie probujcie uczyc sie z kaset z walkami :>
pozniej mozesz ubrac rekawice i przecwiczyc to wszystko z kolega
po jakims czasie mozecie zaczac walki zadaniowe ( tylko lewa reka, tylko ciosy na dol, tylko kontra ) i nie spieszcie sie ze sparingami
worki zostawcie na koniec i robcie tak, zeby sie jak najbardziej do***ac
mozecie sami ustalic czas ( np. kazdy po minucie, po 15 sekund )
najlpierw zacznijcie od najciezszych workow i skonczcie na gruszce albo pilce pod daszkiem
najwazniejsze jest utrzymanie workow na dystans i na to starajcie sie zwrocic uwage
o ile lapiki to sa pady, to tez sa dobre pod koniec, ale nie za czesto i pod warunkiem, ze nie robiles techniki w rekawicach
zakoncz to walka z cieniem przed lustem
innego dnia mozecie pominac techniki i porzucac pilka lekarska
zadajecie nia wtedy normalnie ciosy, najlepiej proste, mozecie rzucac za siebie, 'rabac drewno'
wtedy na zakonczenie dobra bedzie walka z cieniem z malymi hantelkami
wbrew pozorom sluzy to wyrobieniu techniki a nie sily ciosu
walke z cieniem mozecie mieszac ze skanakna czy biegiem bokserskim
ciezko w sumie cos dokladniej powiedziec
pierwszy miesiac w boksie to nauka chodzenia i poruszania sie
jezeli nie opanujesz tego, to trening za duzo tobie nie da
ale chyba nie chodzilo ci o to, zebym opisal pozycje bokserska :>

btw. cwiczy u nas dziewczyna z kyokushin i to co mnie dziwi to mala uwaga na garde przy straszniej sztywnosci ruchow
nie wiem czy to jest powszechne
zycze powodzenia w treningach
jezeli masz jakies pytania, to chetnie pomoge

jezeli ktos wychodzi przed dyskoteke i zaczyna cos mowic o 1/1, to jedno jest pewne

nigdy nie bawil sie w sopocie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepiej poszukaj jakiegos dziadka ze stammowskiej szkoly. Tacy moga najwiecej nauczyc.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki esco za odpowiedz :)

>>nie mozesz poswiecic znaczacej czesci treningow na sile, >>bo w boksie ona jest dosyc malo wazna
no wlasnie, czy nie wazniejsza jest tu wytrzymalosc silowa?

czy mozesz podac przyklady cwiczen na cechy specjalne, tj na szybkosc uderzenia, na sile...itp.
jakie miesnie cwiczyc i w jaki sposob(na sile, na wytrzymalosc...) zeby szybko poruszac tulowiem(uniki), z tym mam problemy.
no i jakie cwiczenia zeby szybko sie poruszac na nogach, z tym tez mam problemy.

>>cwiczy u nas dziewczyna z kyokushin i to co mnie dziwi to >>mala uwaga na garde przy straszniej sztywnosci ruchow
niewiem jak to jest w innych sekcjach, ale u nas przywiazuje sie duza wage do gardy, w KK najbardziej obijany jest korpus. wychodzisz do walki to trzymasz lapki przy glowie, ale jak dostaniesz kilkadziesiat razy w zebra, watrobe, nerki itp. to juz jest odruch bezwarunkowy ze opuszczasz nieco rece.
dlatego chce dolaczyc do mojego treningu boks, zeby wyeliminowac takie odruchy, szczegolnie w sytuacjach na ulicy.



McLogan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Boruta, mieszkam w takiej dziurze, ze przez wiele lat nie bylo u nas nawet boksu(niewiem czy nie bylo chetnych na treningi czy nie bylo komu uczyc)teraz jest boks, ale niebardzo chca sie mna zajmowac bo jestem za stary, powiedzieli ze jak chce to moge przychodzic i sobie postukac w worek :).
jedyna rada to sie chyba stad wyprowadzic.


McLogan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1651 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 23638
trzymaj sie z daleka od tamej sekcji
u nas niedawno cwiczyl facet ponad 40 lat i nikt sie z niego nie smial ani dziwnie nie patrzyl
po czesci przez takich frajerow boks w polsce jedzie od prawie 30 lat diabelska kolejka w dol
nie opanujesz podstaw, jezeli ktos tobie ich nie pokaze
napisz skad jestes, moze akurat da sie cos zrobic
trening sportowy rozwija wiele elementow i chocbym chcial to na takie pytanie nie dam rady odpowiedziec, a jezeli podam ci kilka cwiczen i bedziesz bil w worek jak kaleka to nie bedziesz mial z tego wielkich korzysci

zeby wyrobic sile ciosu po pierwsze
rab drewno :> i obojetnie czy klasycznie, czy pala w opone, czy pilka lekarska w podloge
stan na przeciwko sciany i rzucaj pilka lekarska tak jakbys zadawal ciosy
o nap*****laniu pompek i podciaganiu nie bede tobie mowil, bo pewnie robisz ich kilka razy wiecej ode mnie
ogolnie pilka lekarska mozesz trenowac wiele elementow
rotacje, obroty, podawanie z partnerem
na poczatek staraj sie robic wszystko tak jak... no powinienes wszystko robic powoli i zwracac uwage na technike
z czasem mozesz zaczac robic wszystko jak najszybciej mozesz, to powinno dac poprawe szybkosci
rob duzo walki z cieniem przed lustrem
tam powinienes widziec jakie elementy robisz zle

co do tulowia to wlasnie o to chodzilo mi z ta dziewczyna
przy braku jakichkolwiek unikow i takiej gardzie, ciosach wyprowadzanych w serii na korpus nie wyobrazam sobie karateki w walce, nawet skakanke robila sztywno
btw. jezeli bardzo chcesz sie samodoskonalic, to ostatenie na www.grantboxing.com mozesz kupic jakies ksiazki i kasety
ale szczerze odradzam, chociaz sklep jest fajny i wydalem tam juz sporo kasy :>

jezeli ktos wychodzi przed dyskoteke i zaczyna cos mowic o 1/1, to jedno jest pewne

nigdy nie bawil sie w sopocie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sam po Kyokushinie mialem problemy z garda.
Efekt cofania lap do hikite i braku uderzen na twarz w walkach. Zgaduje ze wspomniana przez Ciebie biedaczka niezle obrywa, np od Hani.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porwanie samolotów - przemyślenia

Następny temat

Kibice Bjj

WHEY premium