SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia i siła fizyczna w sportach walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 235939

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 53 Wiek 51 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 665
pozwolę sobie dodać (chyba, że mi umknęło to w treści tego super opracowanego artykułu, a trochę czytania było), że efekt uderzenia będzie zwiększony jeżeli wektorowi siły powiązanemu z ciosem zostaje przeciwstawiony inny wektor siły czyli np. przy uderzeniach z dołu (vide podbródkowy) przeciwstawia mu się wektor siły wynikający z ciężaru przeciwnika i grawitacji, która ciągnie je w dół, a przy ciosach z góry (vide np. cios, którym Tyson posadził Gołotę) wektor przeciwstawny wynika z oporu ciała stojącego na powierzchni ziemi (minus amortyzacja z ewentualnego ugięcia w stawach). Nakładanie się tych przeciwstawnych wektorów powoduje, że takie uderzenia są bardziej "druzgocące" od np. poziomego ciosu prostego, który tylko odrzuca cel do tyłu bez wymienionych oporów, za wyjątkiem oczywiście sytuacji gdy przeciwnik porusza się w nasza stronę co zresztą już zostało odnotowane w artykule.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9
Witam. Z braku czasu nie przegladałem całego forum a sprawa jest pilna. Mam brata, 16 latek 62kg 175cm z bardzo szybkim metabolizmem i wytrzymałoscia, siła jak na jego wage jest godna podziwu.Zaczynał trenowac od teakwondo ale po roku przezucił sie na boks i trenuje drugi rok.Chłopak ma niesamowity talent, nokautuje dorosłych facetów o 20-30 kg ciezszych od niego.
trenuje 5-6 dni w tygodniu.Rano o 5.30 biega 7-10 km a wieczorem morderczy trening w ktury zawsze wklada 110%. I tu zadaje pytanie....
Co zrobic ze by zwiekszyc wage do lutego chociaz o 3 kilo ( jesli to wogule mozliwe).A dokładnie jakie suple stosowac do diety( ktura i tak mu prawie nic nie daje bo spala żarcie jak lokomotywa wegiel.A w cyklach przed zawodami to wogule masakra.Z góry dziekuje za szybką pomoc!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
powiem tylko że beznadziejnie przetłumaczone te artykuły! można się nieżlę pomylić !!! poprawcie to np pierwszy artykuł ten długi i artykuł rossa enamaita
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 231 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12482
Siemka
Opłaca sie do muay thai 3x w tyg (priotytet) i boks 2x w tyg(dodatek do mt) dorzucić 1 trening na siłowni w tygodniu?
Jeśli tak to jaki byscie polecili mi trening? Czytałem różne artykuły ale nie znalazłem nic o treningach tylko raz w tygodniu. Mój cel to zrzucić pare kilo i wrócić do dobrej formy
Wiek:15 lat
Wzrost 188, waga ~90
staż: od 10 roku życia z przerwami, obecnie powrot po przerwie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 412 Wiek 52 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5816
to samo pytanie 1 dzien na silowni po 3Xw tygodniu treningow ma sens czy lepiej regenerowac stary organizm ktos ze starszych sie wypowie,dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1302
bardzo przydatne sog przez wielkie S
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 278 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11732
mysle ze jeden trening silowy w tyg to podstawa. tylko podstawowe cwiczenia zlozone, zadnych maszyn i izolacji.

co do mocy uderzenia to trzeba trenowac sile plus szybkosc, czyli np. wycisk poziomo plus eksplozywne pompki na piesciach najlepiej w rekawicach lum na jakiejs macie.

przykladow nie trzeba daleko szkac, wystarczy poodladac treningi Aldo

dzienniczek - rower, bieganie, pływanie, kalistenika i inne

http://www.sfd.pl/DT_Struc__crossfit,_rower,_bieganie-t1121315.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 120
dokładnie 1 dzień to podstawa, u mnie 2 przy 3 x zajecia muay thai, czasami 3 razy siłownia, ale rzadko za duze obciazenie organizmu jak dla mnie. chodze do akademii walki na zajecia i od razu ma silownie, wiec kusi, ale tzreba sie regenrwoac zeby miec moc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 69 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 540
Odkopie trochę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 69 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 540
Odkopię trochę,
Może ktoś trenuje sztuki walki uderzanych 2-3x w tyg i robi np przed sztukami walk 1-3 ćwiczenia na siłowni z wolnymi ciężarami czy innymi przyrządami oraz po sztukach walki [np slams za głową 6kg] ??
Wiem, że rano można dać siłownie a wieczorem sztuki walki, bądź siłownie dać w oddzielny dzień.
Mam zamiar robić bardziej jakieś obwody wytrzymałościowo-siłowe wg Rossa bądź Zach Even-Esh.

Ale biegam 5x w tygodniu, więc muszę to jakoś zorganizować.


Zmieniony przez - diego55 w dniu 2017-01-25 15:14:42
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak walczysz?

Następny temat

Rękawice do taekwondo

WHEY premium