SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia i basen jak to pogodzić ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4888

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

16

Waga

69kg

Wzrost

176cm

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

1.5 miesiąca

Uprawiane inne sporty

Szkoła mundurowa, Basen raz w tygodniu, ścianka wspinaczkowa raz w tygodniu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

FULL

Dieta

Dieta: 5-6 posiłków dziennie, Brak fast foodów, Pije tylko wodę, naturalny tłoczony sok jabłkowy, herbatę 1.śniadanie-jajka smażone/gotowane z kiełbasą 7:00 2. Kanapki z mięsem ok.12:30 (2szt.) 3. Kanapki przed treningiem ok.15 (1-2szt) 4. Obiad przeważn

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Brak

Ostatnio przerabiany plan

napisałem u góry (Push/Pull)

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Wyciskanie: 17.5 kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4169
Cześć.Mój cel to lepsza sylwetka (masa). Na siłowni ćwiczę od 1 stycznia 2018 puki co idę planem rozłożonym na 5 dni i w sobotę chodzę na basen. (do tego dokładają się dość ciężkie dwu godzinne lekcje wf w pon.wt.sr. w szkole mundurowej głównie bieganie, strzelanie, samoobrona i ćwiczenia kondycyjne)

Plan Siłowy:
pon. klata, tricek, barki,
wt. plecy, bicek, + ścianka wspinaczkowa
śr. nogi i bieganie
cz.klata, tricek, barki,
pi.plecy, bicek,

sob. Basen

Na basenie pływam relaksacyjne ok. 1.5h każdym sposobem.
Raz tygodniowo jestem na ściance wspinaczkowej jest to zazwyczaj wtorek lub piątek
Planuje jeszcze się zapisać na krav mage.

Po tym czasie na siłowni widać efekty wizualne i kondycyjne przybrałem +3kg

Jak pogodzić basen z siłownią ?
Czy taki trening koliduje z basenem ? Czy przypadkiem zamiast budować masę nie będę jej spalał? Czy jeżeli chcę chodzić na basen to muszę zmienić trening na FBW? Czy jeżeli zacznę chodzić dodatkowo na sztuki walki to już nie będę nadążał się regenerować ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
2T
Dobra uwaga, ale jest i na to sposób.
Czasem coś mi wypadnie i poprzesuwają mi się w tygodniu treningi,
i jeśli wiem, że jutro robię trening siłowy na 'górę' to pływam tak:
macham ramionami z minimalną siłą skupiając się na technice, oddechu i sylwetce,
a mocniej pracuję nogami, w moim odczuciu daje to nawet większy wycisk (kondycyjnie)



Zmieniony przez - 2T w dniu 2018-03-01 11:09:39



kiedys plywalem i pamietam, ze najbardziej zajezdzalo mnie plywanie z deska, gdzie pracujemy samymi nogami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Przy takiej aktywnosci dałbym 3 dni treningu siłowego.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4169
czyli lepiej przerzucić się na FBW ? i wtedy będę mógł już spokojnie chodzić na basen ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Może też być też jakiś split np push pull nogi
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4169
Taki plan będzie odpowiedni ?
Pon. WF 2h + FBW
Wt. WF 2h + ścianka wspinaczkowa
Śr. WF 2h + FBW
Czw. Basen 1.5h
pi. FBW
sob. ----------
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Dawid200107
Taki plan będzie odpowiedni ?
Pon. WF 2h + FBW
Wt. WF 2h + ścianka wspinaczkowa
Śr. WF 2h + FBW
Czw. Basen 1.5h
pi. FBW
sob. ----------




Może być taki podział jak najbardziej tylko musisz to dobrą dietą i odpowiednią regeneracją wesprzeć bo aktywności masz sporo.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Powinno być okej.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4169
co sadzicie o tym planie (FBW A-B) ? sam układałem ale nie jestem pewien czy nie jest tu za dużo ćwiczeń
A
-Wyciskanie sztangielek (ławka pozioma) 4x8-10
- Pompki na poręczach 4x8-10
- podciąganie 4x max.
-Martwy ciąg 4x8-10
-Martwy ciąg na prostych nogach 4x8-10
- Wykroki ze sztangielkami 4x12
- wiosłowanie sztangą- barki akton tylni 3x10-12
-uginanie przedramion ze sztangą siedząc/stojąc - Biceps 3x10-12
- prostowanie przedramion na wyciągu nachwytem - Triceps 3x10-12
B
- Wyciskanie sztangi (ławka pozioma) 4x8-10
- Wyciskanie sztangielek złączonych młotkowo 4x8-10
- Wyprost tułowia na ławeczce/ maszynie z talerzem w rękach 4x8-10
- Wiosłowanie sztangielką 4x8-10
-Przysiady ze sztangą na barkach 4x8-10
-wspięcia na palce siedząc (maszyna) 4x10-12
-unoszenie sztangielek w opadzie - barki akton tylni 3x10-12
-uginanie przedramion ze sztangielko w oparciu o kolano- biceps 3x10-12
-wyciskanie francuskie sztangielką siedząc- triceps 3x10-12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4169
Ilość powtórzeń jest w zakresach np.10-12 ponieważ ćwiczę metodą że co trening robię o jedno powtórzenie więcej i jak dojadę do górnej ustalonej granicy czyli np.12 powtórzeń to dorzucam ciężaru i znów zaczynam od dolnej granicy powtórzeń czyli np.10 i tak w kółko.
myślicie że to dobry sposób czy znacie jakiś lepszy na zwiększanie ciężaru ?


Zmieniony przez - Dawid200107 w dniu 2018-02-16 21:32:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Po co az tyle ćwiczeń? Po co az dwie forny martwego ciagu?
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Dobry pomysł zwiększania progresu.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ilosc treningów w ciagu tygodnia

Wiecej