SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Siłownia i Biegi jak pogodzić ?

Wysłana -
Witam serdecznie mam problem ponieważ ostatnio zarazilem się biegami typu runmageddon w których potrzebna jest siła i kondycja. Siłę mam ponieważ trenuje od 2011 roku siłowo lecz z kondycją jest problem moja waga aktualnie to 85 kg robię cardio po treningu około 30minut. Jak pogodzić trening z biegami to dwa różne wysiłki fizyczne. Robić po siłowni treningi interwałowe i dwa razy w tygodniu biegi w terenie? Zależy mi by w okresie około 11miesięcy zrobić około 30-40km biegu bez utraty większej masy ciała. Wiem że duże mięśnie utrudniają lecz liczę iż ten czas około 11 miesięcy to w miarę dużo. Dodatkowo 7miesięcy w roku dojeżdżam do pracy rowerem 6dni w tygodniu 16 km dziennie w obie strony.
Pomożecie?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
te biegi terenowe są aktualnym elementem treningu od jakiegoś czasu czy chcesz je dopiero wprowadzić?
Bo trening siłowy i dodatkowo treningi biegowe 2 razy w tygodniu powinny załatwiać sprawę.
Wysłana -
Biegi mam 4 do końca roku ale to kwestia 5-10km w zależności od eventu. Ogólnie skupiam się na na następny rok.
Aktualnie jestem na redukcji więc tych biegów wrzucę wiecej. Ogólnie 2x w tygodniu bieg ( teren, bieżnia ?) + trening siłowy?
Wysłana -
Będzie ok.

A dietę masz ?
Wysłana -
Ogólnie jeżeli będziesz jeść wystarczająco dużo to nie spalisz mięśni lecz jeżeli jesteś na redukcji to nie ma szans by spalić jedynie tłuszcz też spalisz trochę mieśni
Wysłana -
Przy odpowiednim odżywianiu nawet podczas redukcji masa mięsniowa nie spadnie.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź