SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia domowa od zera za 1000 zł (bez obciążenia)

temat działu:

Marbo

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2961

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1551
Witam ponownie.
Dzięki Waszym radom postanowiłem dołożyć nieco grosza i kupić trochę lepszy sprzęt. Proszę Was o pomoc w złożeniu zestawu pokojowego.

Najpierw powiem co już mam:
- gryf 120 cm mocno łamany fi=25 gwintowany (standardowy, najtańszy gryf łamany sprzed 6 lat, moim zdaniem nie ma sensu kupować nowego, swoją funkcję spełnia - jest ok poza tym że jest nieco zardzewiały:)
- 88,5 kg obciążenia (toczone: 4x 10.4 kg, 4x 5.1 kg, 2x 3.9 kg, 2x 2.1 kg, 2x 2 kg, 4x 1.5 kg, 2x 1.25 kg, 2x 1 kg - wiem że nie są to standardowe miary obciążeń typu 1,25kg, 2kg, 5kg czy 10kg, ale ważne że wszystkie są do pary - po dwóch stronach sztangi zawsze będzie równo, a o to chyba chodzi)
+ max 1000 zł do wydania :)
+ możliwość mocowania urządzeń do ściany.

Co muszę kupić:
- ławka (najlepiej ze skosem ujemnym, zintegrowana ze stojakami lub osobno ławka i osobno stojaki - co jest lepsze to kupię)
- gryf prosty długi
- 2x gryfiki do hantli

Dodatkowe:
- wyciąg (górny lub górny i dolny)
- drążek do podciągania
- modlitewnik
- prasa do nóg

Z tych rzeczy dodatkowych, wskażcie najważniejsze które warto by mieć, byleby ze wszystkim zmieścić się w 1000 zł :)
Dodam że mam 189 cm, 91 kg, 24 lata i ostatni raz byłem na siłce 3 lata temu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 572 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5846
w tym przedziale cenowym zestaw zaproponowany przez OXYTONE będzie bardzo dobrym wyborem
polecam i pozdrawiam

Zmieniony przez - MS-Andrzej w dniu 2014-09-10 16:30:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 10581 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 218873
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1551
Wielkie dzięki:) Mam możliwość przytwierdzenia wyciągu do ściany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 10581 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 218873
W takim razie zdecydowanie polecam pierwszy zestaw .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1551
Ok, powiedz mi jeszcze:
1. Czy Gryf prosty 28 mm 198 cm czarny MW-G198-BLACK - Marbo Sport nie będzie lepszy? ma ciut więcej miejsca na obciążenie a kosztuje tylko kilkanaście zł więcej?
2. Czy musząc wybrać coś kosztem czegoś to prasa do nóg będzie lepszym wyborem niż drążek do podciągania?

Zmieniony przez - tical0 w dniu 2014-08-23 14:29:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 10581 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 218873
Przede wszystkim kwestia tego czy potrzebujesz dłuższy gryf. Aczkolwiek patrząc na Twój wzrost gryf 198cm będzie dobrym rozwiązaniem.

Oba przyrządy są przydatne .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1551
A ten wyciąg wytrzyma troche, czy to zwykła prowizorka? Można na nim przynajmniej normalnie poćwiczyć, czy chuchać dmuchać i uważać żeby sie nie rozleciał?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 10581 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 218873
Bez obaw można z niego korzystać. Nie musisz się o to martwić .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
Ja na twoim miejscu brałbym dłuższy gryf, pomyśl też nad drążkiem do podciągania koszt nieduży, a podciąganie w szerokim chwycie jest jednym z lepszych ćwiczeń na szerokość pleców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1551
Ok. Czy oprócz ławki, stojaków, gryfu długiego, gryfu łamanego, gryfików do hantli, wyciągu, modlitewnika, drążka, prasy i oczywiście nakładu jest jeszcze coś, co stanowi bardzo przydatny element siłowni domowej, w co w przyszłości warto się zaopatrzyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
Na początek spokojnie wystarczy na sprzęcie który wymieniłeś zrobisz trening całego ciała , w miarę zaawansowania i wciągnięcia się w żelazny sport na pewno zechcesz dokupić trochę sprzętu do domowej mordowni.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ławeczka ze skosem do 300 zł

Następny temat

ławka MH-l015 MARBO

WHEY premium