SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia czy crossfit w połączeniu z MMA

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4328

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 31
- 2018-01-31 19:42:48
Cześć
Mam kilka pytań.
Mój wzrost 170 cm waga 63 kg wiek 19 lat
Trenuje MMA od roku ale chciałbym trochę przybrać na masie , "przypadkowac" ponieważ czuje się mały wśród rówieśników na treningach i z tego powodu chciałbym zacząć trenować na siłowni i tu rodzą się pytania jak trenować ,jakie ćwiczenia najlepiej?
Chciałem zrezygnować przynajmniej narazie z MMA ale nie wiem czy to dobry pomysł ...
Miałem zamiar trenować na siłowni poniedziałek , wtorek i czwartek ale po głębszym namysleniu stwierdziłem że może lepiej trenować na siłowni poniedziałek i czwartek a wtorek poświęcić na trening MMA ,co sądzicie ?
Czy może zamiast siłowni lepszy crossfit ?
Z góry dziękuję
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Crossfit na siłowni

Ile treningów MMA masz w tygodniu, co na nich robisz? Uderzane bardziej czy też się kulasz?

MMA to bardzo siłowy i atketyczny sport, samą dietą przy takiej niedowadze możesz nabić kilka kilo, obstawiam że jesz marnie i niedostatecznie
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
W sportach stójkowych stosunek waga/wzrost masz spoko, ale w MMA dochodzą też elementy parteru i zapasy i w tym faktycznie możesz odczuwać lekki deficyt, ale nie powinno też być tragicznie. Jeśli będziesz chciał "dopakować" to pamiętam o dobrym jedzeniu (jakościowo i ilościowo) i dobrze ułożonej diecie. Inaczej nie ma opcji żebyś nabrał masy trenując MMA. I jedno pytanie - chcesz skupić się na MMA? To nie odkładaj MMA na bok. Najlepiej byłoby trenować MMA 3 razy w tygodniu i do tego dołożyć siłownię 2 lub 3 razy w tygodniu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 31
Treningi MMA mam dwa razy w tygodniu 1.5-2h ,połowa treningu jest w parterze i połowa w stójce , jem dość sporo ale mam bardzo dobra przemianę i ciężko mi przytyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 31
Jestem w stanie zrezygnować na jakiś czas z MMA żeby poprawić sylwetkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
MMA trenujesz rekreacyjnie, dla przyjemności? Nie zależy ci na startach, przynajmniej nie w najbliższym czasie? Jeśli tak to nic prostszego - po prostu zostaw treningi MMA i skup się na siłowni. Będzie wtedy o wiele prościej zbudować masę, niekoniecznie "suchą", bo i tak wrócisz do sportów walki gdzie spalisz zbędny tłuszcz.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
Dieta...rob 3x MMA 2X FBW na silce...
Masz 19 lat najlepszy wiek zeby naturalnie doj**ac bo masz naturalnie wysoki testosteron...

Duzo KCAL I waga pojdzie...

Jak robisz mma tylko 2x to doj** 3 razy silke...


Zmieniony przez - xper w dniu 2/1/2018 12:31:32 AM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 31
Nie zależy mi na startach w najbliższym czasie , od przyszłego tygodnia zaczynam z dietą i treningami , dzięki za podpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Po pierwsze jestes mlody, wiec to normalne ze masz szybsza przemiane materii - z kolejnymi latami bedziesz w naturalny sposob przybieral na wadze, wiec sie tym nie przejmuj, ze NA TA CHWILE wazysz malo - masa sama przyjdize z czasem. Ja w Twoim wieku wazylem 69 kg przy wzroscie 189cm - 2 lata pozniej wazylem juz 80 kg, obecnie ok 94 kg I nie byl to efekt jakies drastycznego masowania (owszem, cwiczylem w tym czasie na silce, ale zdecydowanie bardziej rekreacyjnie, nieregularnie zadnych suplementow, jedynie deita itp.) tylko naturalnego rozwoju mojej fizjonomii i narulnego, wraz z wiekiem, spowolnienia metabolizmu (przyroda nas tak stworzyla, ze najpierw rosniesz, potem tyjesz). Trenuj sobie na spkojnie MMA, a masa sama przyjdzie.

Jesli juz jednak faktycznie BARDZO zalezy Ci na przybraniu JUZ TERAZ - no to jednak jakies treningi FBW na silowni. Cross fit jest swietny pod wzgledem wyrabiania sily / wytrzymalosci silowej / ogolnej sprawnosci, ale masy to tam raczej nie nabierzesz, raczej schudniesz

Tak jak napisali porpzednicy, DIETA DIETA DIETA - nawet jesli myslisz ze jesz duzo i odpowiednio, to pewnie tak nei jest. Zapomnij o kanapach z szynka i serem, schabowych i jogurtach owocowych, przerzuc sie na owsianke, jajka, ciemne pieczywo, jogurty naturalne, twarogi, kasze, ryz, makaron, kurczaka, rybe, wolowinke, i jeszcze raz twarogi




Zmieniony przez - annihilus w dniu 01/02/2018 10:14:07
1

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Amazingowy
Trenuje MMA od roku ale chciałbym trochę przybrać na masie , "przypadkowac" ponieważ czuje się mały wśród rówieśników na treningach i z tego powodu chciałbym zacząć trenować na siłowni i tu rodzą się pytania jak trenować ,jakie ćwiczenia najlepiej?
...lepiej trenować na siłowni poniedziałek i czwartek a wtorek poświęcić na trening MMA ,co sądzicie ?
Uzupełnianie MMA siłownią to bardzo dobry pomysł.
Amazingowy
Chciałem zrezygnować przynajmniej narazie z MMA ale nie wiem czy to dobry pomysł ...
Bardzo zły.
Dlaczego? Po pierwsze, trudno będzie Ci wrócić później do treningów. Po drugie, gdy wrócisz to koledzy z którymi teraz ćwiczysz będą bardzo do przodu w stosunku do Ciebie.
Amazingowy
Czy może zamiast siłowni lepszy crossfit ?
Crossfit nie zwiększy Twojej masy. Da Ci trochę siły i przede wszystkim wydolność.
Jest świetnym uzupełnieniem MMA. Lepszym od siłki. Jednak gdy masz wybór siłka i crossfit, to zastanów się co jest Twoją słabą stroną w MMA? Co jest Twoim atutem? Jaką taktykę stosujesz w walce - opierasz się na sile, wydolności, technice, itd.? Jednym słowem jakie cechy chcesz rozwijać?
Nie ma jednej najlepszej odpowiedzi dla każdego.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
MMA, jedyny "problem" kolegi jest taki, że jemu nie zależy na SW. Z tego co widzę trenuje wyłącznie dla siebie, dla przyjemności, dla zdrowia. Nie są dla niego ważne osiągnięcia czy dojście do wysokiego poziomu w tym sporcie. Z jego odpowiedzi wynika, że na tą chwilę o wiele ważniejsze jest zbudowanie masy aniżeli treningi MMA. Ale to już kolega sam musi zadecydować co zrobić, bazując na naszych radach.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 226: Miocic vs. Cormier

Następny temat

Sporty walki będąc grubym

WHEY premium