SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia czy bieżnia - decyzje - waga 120 kg (!) HELP

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1969

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie.
chciałbym poprosić Was o pomoc i kilka porad w zmianie nawyków, które doprowadziły u mnie do dość poważnej otyłości. Kiedyś stosowałem dietę i nawet była dość skuteczna, ale była autorska. Opierałem wiedzę na kalkulatorach dietetycznych, plus założeniu białko 1-2g/kgmc, węglowodany do 5g/kgmc, tłuszcze 1g/kgmc. W ciągu ok 2,5 miesiąca schudłem ok 12 kg, ale po ok 2 latach przytyłem.

Poproszę o kilka Waszych uwag, czy mógłbym ją zacząć stosować (w sensie w dłuższym okresie czasu).

Przeglądając forum, znalazłem info że potrzebna jest przygotowana ankieta. Oto ona:

WYGLĄD: 42 lata, 172 cm wzrostu, waga 120 kg, obwód klaty ok 128 cm, obwód brzucha ok 124 (!), Uda ok 66-68 cm
CZAS REDUKCJI: bez limitu, kluczowa jest stabilność
SZACOWANY POZIOM TŁUSZCZU: 50-54%(!)
POZIOM TŁUSZCZU W JAKI CELUJEMY: 20% (tu raczej ważne jest by dobrze się czuć).
STAN ZDROWIA: poważna otyłość, poza tym - ciśnienie OK , puls ok 80-100.
WRAŻLIWOŚĆ NA KAWĘ/NAPOJE ENERGETYCZNE: kawę lubię (chyba będę musiał ograniczyć), ale napoje energetyczne odpadają. Kiedyś spróbowałem i się po tym źle czułem.
BRAK STOSOWANYCH PREPARATÓW.
TRYB PRACY: mała aktywność

Dość dawno temu sporo jeździłem na rowerze, ok 20-60 km dziennie (za wyjątkiem ekstremalnych zim), zawody wieki temu, głównie sprit, skok w dal i rzut kulą. Ale to prehistoria. Dziś głównie klika myszką.

Chciałbym stosować dietę na kształt:
a) śniadanie: twaróg chudy , chleb razowy kromka ze słonecznikiem (ok 100g), warzywa (np. ogórek, pomidor) lub jajka szt2
b) drugie śniadanie: jabłko lub / i kilka rodzynków
c) obiad: pierś smażona na wysmarowanej patelni olejem (np. nasączony ręcznik papierowy i tym lekko natrzeć powierzchnię patelni), warzywa na patelnię ok 300-350g, 150 g ziemniaków, mini zupka z 150 g ugotowanej kaszy gryczanej
d) podwieczorek: ogórek kiszony / coś bezcukrowego
e) chleb razowy ze słonecznikiem (ok 1-1,5 kromki), tuńczyk lub twaróg lub jajka (2 szt), warzywa

Łączna kaloryczność posiłków to ok 1700-1800kcal
Moje PPM to ok 2300 kcal.

Czy należy odstawić na czas diety produkty typu ziemniaki, chleb, ryż, makaron? Jeśli tak to czym zastępować.
Jaką opinię macie o pieczywie typu W*asa żytnim z ziarnami?

Chciałbym zacząć od bieżni (chód wyłącznie, bieg bez szans) i stopniowo zacząć ćwiczyć na siłowni. Mam w domu jeszcze zestaw hantli (25kg). Prawdę powiedziawszy do końca nie wiem jak zacząć. Wiem że chcę, ale chciałbym podejść do tematu tak jak trzeba. Czy moglibyście mi coś poradzić / skorygować / zasugerować?

Dziękuję.
K.





Zmieniony przez - hani w dniu 2018-07-01 00:51:55

Zmieniony przez - hani w dniu 2018-07-01 00:52:43
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Kolego,
skup się na węglowodanach złożonych, wyeliminuj produkty, które powodują dużą odpowiedź insulinową organizmu.
Trening siłowy jak najbardziej. Z czasem cardio, choć i to nie jest konieczne. Całą robotę zrobi trening siłowy i dobre świadome odżywianie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dziękuje za informację, ale proszę o doprecyzowanie jakie to są węglowodany złożone w potrawach - czyli czego unikać a co będzie ok?
Czyli bieżnia niewiele tutaj pomoże, z chodem na poziomie 65-70% hr max?



Zmieniony przez - hani w dniu 2018-07-01 10:36:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75801 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753518
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Domer: Właśnie zabieram się za zapoznawanie z materiałem i już widzę sporo ciekawostek. Dzięki.

A jak ma wyglądać sprawa z ćwieczeniami, bardziej aeroby najpierw czy siłownia typowo nastawiano na większą ilość powtórzeń mniejszymi ciężarami, czy wręcz przeciwnie mniejsze serie większymi ciężarami (w ramach możliwości)?



Zmieniony przez - hani w dniu 2018-07-01 12:23:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Trening siłowy. Oparty o ćwiczenia wielostawowe. Na początek najlepiej FBW. Znajdziesz w dziale trening dla początkujących w artykule pierwszy rok treningów.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75801 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753518
Tradycyjny trening full body workout. Tutaj masz więcej informacji na jego temat: https://www.sfd.pl/topic-t364504.html O szczegóły polecam pytać w dziale trening dla początkujących.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Twoje odżywianie wymaga zdecydowanie korekty, masz sporo niedoborów żywieniowych, a posiłki nie są odpowiednio zbilansowane. Wykonywałeś może badania hormonalne? insuliny bym nie obwiniał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuję Wam za wskazówki. Zacznę faktycznie od badań hormonalnych, bo być może problem pośrednio leży tutaj. Niemniej, o regularności odżywiania / bilansowania pokarmów absolutnie od dłuższego czasu nie mogło być mowy. Po tych badaniach zabiorę się zgodnie z Waszą poradą za FBW, a od czasu do czasu spróbuję przeplatać chodem na bieżni. Zawsze to dobry początek. Będę aktualizował profil publikując od czasu do czasu efekty. Chyba zagoszczę na forum na dłużej. Dziękuję.


Zmieniony przez - hani w dniu 2018-07-01 20:38:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75801 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753518
Marsze niestety nie są dobrym wyborem. Każda inna aktywność bardziej angażująca mięśnie.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak zrobic dobry sos do pizzy

Wiecej