SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Siłownia a praca na budowie

Wysłana -
Witam, zacząłem ostatnio pracę na budowie. Mam 16 lat. O 5 rano wstaje, o 6 wyjeżdzam i o 7 zaczynam pracę. Praca trwa 10h w ciągu dnia, są dwie przerwy o 10:00 oraz 14:00. Aktualnie jestem na masie i trudno jest mi w takiej sytuacji jeść w prawidłowych godzinach pełnowartościowe posiłki. Wiem że będzie to śmieszne, ale robie sobie na czas pracy bułki, ponieważ są szybkie do zrobienia i dość smaczne. Ale chodzi mi głównie o to czy dużo nie spadne z mięśni i wagi przez czas pracy? Będę pracować około miesiąc do 10 sierpnia, później kończę pracę (jest to praca dorywcza). Na budowie głównie kuje ściany młotkiem, noszę różne częsci rusztowań itd. Na czas pracy nie chodzę na siłownię ponieważ już budowa dla mnie jest takim wysiłkiem, że po pracy myślę tylko o spaniu. Proszę o odpowiedź :)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
A duzo masz tych mięśni, zeby w ogóle miało co spaść ? Możliwe że wyolbrzymiasz zanadto problem.
Wysłana -
Może wyolbrzymiam, ale nie uważam że mam dużo mięsni. Ale podniosłeś mnie trochę na duchu, ponieważ fakt, nie mam czym się przejmować gdy mam staż prawie rok. Ale chciałem się zapytać czy są jakieś możliwe spadki, ponieważ od pon do pt budowa i 7h snu to dosyć słaba regeneracja i mam nadzieje że nie "spale" tych mięśni na które dosyć ciężko pracowałem.

Zmieniony przez - MisiekGR w dniu 2018-07-12 21:55:01
Wysłana -
Jest coś takiego jak pamięś mięśniowa, wracasz po przerwie i szybciej odbudowujesz sylwetkę, coś zawsze spadnie nawet jak będziesz dobrze jadł bo będzie brakowało bodźca treningowego. Ale raczej minimalne to będa spadki moze w wadze ale jeszcze mniejsze spadki w postaci tkaniki mięśniowej
Wysłana -
witaj, jak najbardziej "bulka" moze byc ok podczas pracy
jednak musi byc to kanapka odpowiednie, wysokiej jakosci, ktora bedzie miala wysoka wartosc odzywcza.
wykorzystac mozna ciemne pieczywo, mieso przygotowane samemu w plastrach i cos mozna zadzialac
Wysłana -
MisiekGR
Witam, zacząłem ostatnio pracę na budowie. Mam 16 lat. O 5 rano wstaje, o 6 wyjeżdzam i o 7 zaczynam pracę. Praca trwa 10h w ciągu dnia, są dwie przerwy o 10:00 oraz 14:00. Aktualnie jestem na masie i trudno jest mi w takiej sytuacji jeść w prawidłowych godzinach pełnowartościowe posiłki. Wiem że będzie to śmieszne, ale robie sobie na czas pracy bułki, ponieważ są szybkie do zrobienia i dość smaczne. Ale chodzi mi głównie o to czy dużo nie spadne z mięśni i wagi przez czas pracy? Będę pracować około miesiąc do 10 sierpnia, później kończę pracę (jest to praca dorywcza). Na budowie głównie kuje ściany młotkiem, noszę różne częsci rusztowań itd. Na czas pracy nie chodzę na siłownię ponieważ już budowa dla mnie jest takim wysiłkiem, że po pracy myślę tylko o spaniu. Proszę o odpowiedź :)

Najważniejsza teraz będzie dieta żebyś jak najlepiej jadł i nawet ta bułka do pracy może być wartościowym posiłkiem wszystko zależy od dodatków jakie stosujesz i jakie ilości będziesz jadł.
Wysłana -
Nadrabiaj kalorie po pracy i nie będzie problemu.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź