SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia a alkohol ?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 68634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336
Jak wiadomo alkohol i siłownia nie jest zbyt udanym związkiem, lecz moje pytanie odbiega w troszkę inną stronę.
Jak wiadomo alkohol ścina białka...prowadzi do denaturacji czy robi inne brzydkie rzeczy..nie ważne Czy picie alkoholu w dni bez treningowe ma wpływ na trening, przyswajanie białek i innych pyszności w dniach późniejszych(kwestię spicia się i leczenia kaca przez 2 dni omijamy ) Po prostu czy można bez obaw pić alkohol w dni bez treningowe?
Miło byłoby jakby wypowiedział się ktoś mający małe pojęcie na ten temat
1

...A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego - hańbą oczywistą!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336117

Wiele osób od czasu do czasu sięga po alkohol. Okazja i powód zawsze się znajdzie: a to wyjście z kumplami do pubu, czyjeś urodziny, narodziny dziecka, imieniny, święta, spotkanie po latach czy też dla zrelaksowania się po ciężkim tygodniu pracy.

  1. 1. Wpływ alkoholu na organizm
  2. 2. Alkohol a trening
  3. 3. Alkohol a dieta

Wpływ alkoholu na organizm

Bez względu na rodzaj trunku - wódka, piwo czy wino - trasa, którą pokonuje alkohol jest identyczna: żołądek -> jelito cienkie, skąd zostaje wchłonięty do krwiobiegu i krążąc po całym organizmie przechodzi barierę krew-mózg, wpływając na wiele organów w naszym ciele.

Alkohol negatywnie wpływa na:
- koordynację ruchową
- pamięć (“urwany film”)
- widzenie
- racjonalne myślenie i podejmowanie decyzji
- funkcje wątroby
- funkcje mózgu
- sferę emocjonalną - odczuwanie empatii
- sen - prowadzi do zaburzeń
- układ hormonalny - nieprawidłowe wydzielanie testosteronu u mężczyzn
i wiele innych.

Alkohol a trening

W kontekście pracy nad formą sportową alkohol spożywany w większych niż symbolicznych ilościach ma znaczny wpływ na zmniejszenie możliwości wysiłkowych.
Powoduje spadek siły izometrycznej oraz ekscentrycznej.
Regularne spożywanie alkoholu wraz z oralnymi środkami farmaceutycznymi może prowadzić do niewydolności wątroby.

Alkohol a dieta

Oprócz skutków ubocznych związanych stricte z treningiem na siłowni, warto zaznaczyć, iż każdy rodzaj alkoholu dostarcza dodatkowych kalorii. Fakt jest taki, że część energii, pochodząca z alkoholu, rozpraszana jest w organizmie w postaci ciepła - efekt termogenny alkoholu. Szczególnie alkohol wysokoprocentowy wykazuje takie właściwości, np. wódka.
Kieliszek (50ml) wódki dostarcza ok. 100kcal, biorąc pod uwagę, że część jest rozpraszana w postaci ciepła - nie jest wysokokaloryczna. Jeśli jednak nie pijemy jej “na czysto”, a w postaci kolorowych drinków z syropem cukrowym i sokiem, to mamy już prawdziwą bombę kaloryczną. Kilka takich drinków, do tego przekąski - chipsy, słone paluszki, solone orzeszki - i bilans kaloryczny znacznie przekroczony.

Podsumowanie
Sporadyczne spożywanie alkoholu nie musi mieć negatywnych następstw, o ile nie wypijamy go w dużych ilościach i z kalorycznymi dodatkami.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 271 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1146
Jak od czasu do czasu to zero problemu, ale jak masz pić zawsze w dni które nie ćwiczysz to jest problem No i wiadomo w trakcie cyklu zero alkoholu...

" Kim byś k***a nie był to nie ma co się szczycić "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2557 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15991
Ja tam się napjerdoliłem do odcieńcia na cyklu hp + mono, żadnych spadków nie odnotowałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100240
Albo ćwiczysz albo pijesz proste.Alkohol to wróg masy.Dni nietreningowe są po to abyś się regenerował a jeżeli Ty w ten czas będziesz pił zamiast odpoczywać i trzymać michę to moim zdaniem mija sie z celem ;)
2

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 297 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7806
@man1ek93 - ja podobnie moze nie napjerdolilem ale bylo kozak

Sprawdź to działa, do dzieła!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336
Hmm... no nie wiem czy mija się z celem Jak wspomniałem w poście, nie chodzi mi o kompletne natrzepanie, ale o lekką fazę Ćwicząc cały rok na okrągło trudno jest z daleka omijać każdą okazję na przechylenia kieliszka szczęścia Dlatego pytam o dni w których mam wolne, bo wiem, że że w pozostałe nie ma to większego sensu

...A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego - hańbą oczywistą!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2557 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15991
Raz na jakiś czas nie zaszkodzi, nie mówię tu o raz na miech czy dwa tygodnie . Mi tam 3 razy w roku do odcięcia wystarczy + jakiś browar raz na 2 miechy. Ale to mało, ostatnio browca piłem na bierzmowaniu . Również na cyklu . Ale teraz robię przerwę od alkoholu, min. do swoich urodzin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 271 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1146
Jak chcesz mieć lekką faze to przypal blanta nawet po treningu zero szkodliwości ale co kto lubi nie namawiam ..
7

" Kim byś k***a nie był to nie ma co się szczycić "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 478 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7386
donDPKesko popieram. A gastro nieźle daje na mase ;) Ja nawet zaraz po treningu kiedyś sobie spaliłem jedno szkło i nie mogłem skończyć jeść po treningowego. Na talerzu ciągle przybywało, cokolwiek było smaczne (a było prawie wszystko) :)
Sam nie pije wgl już, w gimnazjum sie piło bronki po lekcjach itd. ale teraz w liceum (1 klasa) nie pije wgl, mogę przyjść zbakany do szkoły i się ogarnąć, i nikt po za drugim kumplem z którym zawsze jaram nie wie że jestem zbakany. Wiec to też pozytyw.
Palcie gandzie bo umrzecie. Amen.
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 271 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1146
Amen ;]

" Kim byś k***a nie był to nie ma co się szczycić "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1538 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15207
od półtora roku nie wypiłem ani łyka piwa nie mówiąc o wódce, tak samo całkowity detoks od ćpania. I nie żałuje i nie potrzebuje, nawet jak żona kupi jakieś nowe piwko to mi daje żeby spróbował a ja jej na to "weź tego śmierdziucha ode mnie".
A wcześniej piłem co 2 dzień, przeważnie browary ot tak 8-10 i dzień w dzień trawka od rana do wieczora i widzę po sobie że to nie było nic dobrego, Nawet 1-2 piwa dziennie to nic fajnego osłabia apetyt i rozleniwia. A ćpanie też nie jest takie super, ja paliłem 10 lat i wiem po sobie jak niszczy człowieka. Ale trzeba przyznać że najlepsze treningi były po spaleniu, nieziemska koncentracja. Robisz serię i normalnie jak kończyłeś ciśniesz dalej, dowalasz ciężaru i dalej siły od c***a. Ale nie polecam, miałem takie zajawki że już nie palę tylko bucha na trening ale to tak nie ma łatwo.
żem się rozpisał a mało na temat.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siemka czy ktoś mi wytłumaczy na czym polega cykl kreatynowy ?

Następny temat

PLAN ĆWICZEŃ

Wiecej