SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia, czy dla wszystkich? złe samopoczucie, brak libido

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2819

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 77
Cześć,

temat znajduje się w dziale zdrowie nieprzypadkowo, ale wpierw kilka słów wstępu.

Mam 24 lata, siłownia w moim życiu gości od 17/18stego roku życia z różnymi przerwami. Pierwsze kilka lat nie miało nic wspólnego z prawdziwymi treningami, ostatnie 2 lata to jednak dużo bardziej profesjonalne podejście. Ćwiczę od zawsze na sucho. Do wszystkiego doszedłem również sam, testując plany i diety od samego początku. Udało mi się dojść do pewnego poziomu, który mogłby zadowolić sporą liczbę ćwiczących, ale wiadomo - apetyty rosną w miarę jedzenia :).


Mam mało stresujący tryb życia, siedzącą pracę, zbilansowaną dietę na poziomie 3800kcal dzień (178cm 77kg, niski BF), suplementuję wszystkie witaminy, bcaa,

I teraz bardziej do rzeczy. Od zawsze byłem najmniejszy, najchudszy, z bardzo słabym genem do ćwiczeń siłowych i budowania sylwetki (ekto, ze skłonnościami do zbierania tłuszczu w kobiecych miejscach), Zawziąłem się w sobie i coś tam udało się osiągnąć, chociaż łatwo nie było.
Zaważyłem jednak, że od kiedy chyba sięgam pamięcią, budowanie sylwetki może odbijać się na moim zdrowiu fizycznym. Można śmiało stwierdzić, że jestem wiecznie zmęczony, nie pamiętam co to libido (nie jest to problem natury psychologicznej, stosunki występują, lecz regeneracja trwa długo), a także wystęuje wiele innych nieciekawych objawów takiego stanu rzeczy.

Uprzedzając pytania. Wszystkie badania miałem robione niejednokrtonie. Wyniki mogę podać dla chętnych. Byłem u wielu endo, ale żaden z nich nie widzi problemu, mówiąc, że moje badania są w normie. Przysadka, tarczyca, kariotyp również były badane. Nasuwa mi się jedynie pytanie, kiedy miałbym mieć testosteron powyżej normy, jak nie teraz w sile wieku, mając dosyć aktywny tryb życia? Czy to może być powodem takiego stanu rzeczy, że organizm pobiera go zbyt dużo na budowanie sylwetki i może nie starczać mi go w innych aspektach życia? Od zawsze miałem wiele objawów niskiego poziomu teścia. Gęste włosy, brak owłosienia ciała, rzadka broda, tłuszcz odkładający się w damskich miejscach itp). Czekam na jakieś sugestie/pytania z Waszej strony. dzięk.i
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Thor1993

sprawa okazała się banalnie prosta. Wystarczyło, że BF podskoczył o 2-3 punkty procentowe i wszystko wróciło do normy..

i libido i samopoczucie i hormony. Szczerze, to żałuję trochę, że nie mam już takiej sylwetki jak kiedyś, ale moje życie jest sto razy lepsze ;)!



niestety ryzyko przy redukcji , tym bardziej jak długotrwała i na dużym deficycie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Jeśli wyniki badań mieszczą się wnormach nie licz że lekarz będzie leczył. Taka jest kolej rzeczy. Z Twojego opisy wynika, że taka po prostu Twoja natura. Nie każdy jest tak samo zbudowany, ma takie samo libido itp... każdy człowiek jest inny, inny organizm.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Jakie badania miałeś robione? Mógłbyś w sumie wrzucić, zawsze to może coś się wyhaczy.
Opisane problemy mogą świadczyć o problemach z neuroprzekaźnikami, wszelkiego rodzaju chorobami, niedoborami itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 77
Hmm ciekawa teoria, czy mógłbyś ją rozwinąć, ponieważ u ilu lekarzy byłem, żaden takiej mi nie podsunął.

yniki uzyskane 1,5 roku temu:

Morfologia wszystko w normie. Jedynie za niski cholesterol LDL 48 mg/dl (50 - 135 norma).
LH 1,98
FSH 2,15
Prolaktyna 13,8 (
Testosteron 5,04 (1-10)

I wyniki z listopada 2016:

LH 3,89
FSH 1,68
Estradiol 41 pg/ml (norma do 44)
Kreatynina 1,19mg/dl
Transaminaza 35U/I
t4 Wolne 1,03
Glukoza 94 mg/dl
SHBG 29,50 nmol/l
TSH 1,668
Testosteron 911,90 - lekko powyżej normy
Testosteron wolny badany o 8:00- 28,77 - (norma do 28)
Testosteron wolny drugie badanie po tygodniu o 10:00 - 22,10
Prolaktyna przed godziną 8:00 - 17,8
Prolaktyna przed godziną 10:00 - 11,8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Testosteron samoistnie podskoczył, czy jakoś wpłynąłeś. LDL bardzo słabo, jak cały lipidogram i byś podesłał jednak tą morfologię? +glukoza na czczo dość wysoko, więc krzywa by się przydała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 77
Hej, wyniki wrzucę niedługo, jak będę miał więcej czasu. dziś wrzuciłem swoją dietę w kalkulator kcal. w dni treningowe wychodzi 4000kcal

przy BF 10% 77kg 178. Widzę, że sporo za dużo jest białka, dorzucę coś w tłuszcze. Może to jest przyczyną?



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 77
dodam, że raczej nie wrzucałem tutaj warzyw i w screenie brakuje posiłku potreningowego.

cardio nie robiłem od roku w ogóle, chodzę po 10tys kroków dziennie.

sylwetka ogólnie ciągle wyżylona


Zmieniony przez - Thor1993 w dniu 2017-03-28 10:11:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Białko to możesz prawie o połowę ściąć bo jest bardzo wysoko. Poza tym głównym źródłem tłuszczy nie powinny być orzechy, czy nasiona. Do tego jeszcze olej ryżowy więc absoulutna dominacja omega 6, do ogarnięcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Masz BF 10% i narzekasz na kiepską sylwetkę i słabe osiągi? Za wiele od siebie wymagasz i masz jakieś spaczone podejście do samego siebie wynikające z jakichś chorych kompleksów. ZAWSZE NAJMNIEJSZY, NAJCHUDSZY - czas zerwać z takim myśleniem, w głowie tkwi problem bo ciągle dążysz za jakimś wyśnionym ideałem któremu nie umiesz sprostać. Miałem kierownika w robocie, napakowany typek 160 cm wzrostu - gdyby miał Twoje podejście już dawno ukręciłby sobie sznurek albo odkręcił kurek. Poczytaj o chorobach psychosomatycznych bo obstawiam że tutaj tkwi problem a nie w teści po środku normy. Libido masz słabe... A partnerka którą kochasz jest? I co, nie pociąga Cię, słabo się pieścicie?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 77
Dzięki wszystkim za odpowiedź,

odnośnie zbyt niskiego poczucia swojej własnej wartości, to odpada. byłem u psychologów i zostalo to wykluczone. Endokrynolodzy po opisie objawów również tak twierdzą. Chociaż to prawda, dążę do perfekcji i ciągle jestem niezadowolony ze swoich efektów, ale nie ma to wpływu.

Jeżeli chodzi o wszystkie artykuły, nie mam stresującej pracy, śpię po 8h dziennie, nie mam męczącego życia, dietę wkleiłem, nie palę, alkohol bardzo sporadycznie, zero słodyczy, sporo się ruszam.

Może to zakwaszenie przez taką ilość białka? Chodzę ciągle niewyspany, pojawiają mi się czasem sińce pod oczami.
Dodatkowo dorzucę jeszcze więcej kwasów Omega 3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ Testosteron jego działanie na organizm

Następny temat

Skrecona kostka w UK

WHEY premium